
Справа №: 310/7834/19
3-в/310/13/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 жовтня 2019 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Богомолова Л.В., при секретарі Рибалка Н.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу,суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про відстрочку сплати штрафу на 6 місяців.
Дослідивши матеріали заяви, оглянувши матеріали адміністративної справи №310/7834/19, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ст.304 КУпАП питання пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Встановлено, що постановою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18.10.2019 року ОСОБА_1 визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 грн. В апеляційному порядку постанова не оскаржувалась.
Зі змісту поданої заяви вбачається, що ОСОБА_1 не оплатила призначену судом суму штрафу та просить відстрочити його сплату.
На підтвердження своєї заяви не надала суду жодних документів, що могли б беззаперечно свідчити про скрутне матеріальне становище заявниці.
Згідно ст. 124 Конституції України судові рішення є обов`язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ст. 298 КУпАП, постанова про накладання адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно зі ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч.2 ст. 301, ст. 304 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом. Питання, зв`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно з ч.1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Відповідно до роз`яснень, викладених в п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року №14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», при вирішення заяв про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання, суду потрібно мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім`ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Відповідно до ч.5 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Відповідно до частини 6 цієї статті, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Так, Верховний Суд у своїй постанові від 21.02.2019 року при розгляді питання про відстрочення виконання судового рішення вказав, що відстрочка виконання судового рішення – це відтермінування у часі належного строку виконання рішення суду в цілому; надання відстрочки судом полягає у визначенні нової конкретної, більш пізньої ніж первинна, дати, з настанням якої й після завершення строку відстрочки, рішення має бути виконано повністю. При розгляді заяв щодо відстрочки виконання рішення необхідно виходити з міркувань доцільності та об`єктивної необхідності надання саме таких строків відтермінування виконання рішення в цілому; наявність підстави для відтермінування знаходиться у прямій залежності від обставин, що викликають необхідність надання додаткового строку до повного виконання рішення суду. При цьому, надання відстрочки виконання рішення суду не може створювати занадто або безпідставно привілейовані умови для боржника.
З урахуванням вищевикладеного та того, що заявником не було надано доказів наявності обставин, передбачених ч.1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження», а також тих, які підлягають доведенню з урахуванням правової позиції Верховного Суду, висловленої у його постанові від 21.02.2019 року, а також ураховуючи, що положеннями КУпАП не передбачено наявності інших обставин (підстав), при існуванні яких можливо відстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу (відповідно, сама по собі наявність скрутного матеріального становища заявника не може бути підставою для відстрочення виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення), тому необхідно дійти висновку про відсутність передбачених законом підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18 жовтня 2019 року.
Керуючись ст.ст. 304-305 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18.10.2019 року відносно ОСОБА_1 за ст.156 ч.1 КУпАП про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу – відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Бердянського
міськрайонного суду Л.В. Богомолова