Постанова № 85119713, 23.10.2019, Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
23.10.2019
Номер справи
178/1255/19
Номер документу
85119713
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/1255/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Цаберябого Б.М.,

при секретарі Янченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички за участю прокурора Дехтяр Є.О. справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с. Дубовець Гомельського району Гомельської області, громадянина України, голови Биківської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, проживаючого по АДРЕСА_1 ,

за ч. 2 ст. 172-6 КпАП України

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі -Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи головою Биківської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону, не повідомив про суттєві зміни в майновому стані після придбання 05 грудня 2017 року нерухомого майна вартістю 299 382 гривні, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП за наступних обставин.

Згідно рішення № 01-1/VII першої сесії сьомого скликання Биківської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області від 11 листопада 2016 року ОСОБА_1 обрано головою Биківської селищної ради сьомого скликання.

Відповідно до підпункту б п.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» голів сільських рад віднесено до суб`єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

Отже ОСОБА_1 , будучи головою Биківської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 вказаного Закону.

Частиною другою ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня -1600 гривень. Отже, 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року, становить грошову суму у розмірі 80 000 грн.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі -Національне агентство) від 10 червня 2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи. Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:

*щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-УІІ відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;

*декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону № 1700-VII (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-УІІ відповідальне та особливо відповідальне становище;

*повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

Рішенням Національного агентства від 18 серпня 2016 року № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення Національного агентства від 10 червня 2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року.

Тобто, ОСОБА_1 , будучи головою Биківської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, набув обов`язку електронного декларування з 01 січня 2017 року.

Встановлено, що 05 грудня 2017 року, ОСОБА_1 , відповідно до договору купівлі-продажу житлового будинку від 05 грудня 2017 придбав у ОСОБА_2 , нерухоме майно - житловий будинок загальною площею 93,3 кв.м, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , вартістю 299 382 (двісті дев`яносто дев`ять тисяч триста вісімдесят дві) гривні 00 коп., який цього ж дня було зареєстровано приватним нотаріусом Вільногірського міського нотаріального округу Савельєвою Г.В. у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02 березня 2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи головою Биківської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, будучи 05 грудня 2017 року обізнаним про вартість набутого нерухомого майна - житлового будинку загальною площею 93,3 кв.м, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , вартістю 299 382 (двісті дев`яносто дев`ять тися триста вісімдесят дві) гривні 00 коп., в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 958/29088, не повідомив про суттєві зміни в майновому стані в десятиденний термін з моменту набуття у власність майна, а саме у строк до 16 грудня 2017 року - день, наступний за останнім днем десятиденного терміну, встановленого Законом на подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, з моменту коли ОСОБА_1 отримав у власність нерухоме майно, а саме житловий будинок вартістю 299 382 гривні 00 коп., тобто фактичного набуття у володіння та можливістю користуватися і розпоряджатися рухомим майном.

Відповідно до ст.655 ЦК України, договір купівлі-продажу - це угода, за якою продавець {одна сторона) зобов`язується передати майно у власність покупцеві {другій стороні), а покупець зобов`язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму {стаття 655 ЦК України).

Відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу, договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання.

Згідно ч.4 ст.334 Цивільного кодексу України, якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Заслухавши ОСОБА_1 який підтвердив викладене в протоколі про адміністративне правопорушення від 30 серпня 2019 року; дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КпАП України.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КпАП України підтверджується:

*Відповіддю на запит Биківської сільської ради від 15.07.2019 за вих. №119 з додатками до нього / а. с. 10-11 /

*Копією рішення сесії Биківської сільської ради № 01-1/VII від 11.11.2015 «Про результати виборів Биківського сільського голови» / а. с. 12;

*Копією листа УЗЕ в Дніпропетровської області від 10.07.2019 №

*6931/39/103/01-2019 / а. с. 14 /;

*Скріншотом витягу з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо ОСОБА_1 / а. с. 15 /;

*Щорічною декларацією ОСОБА_1 за 2018 рік. / а. с. 16-22 /;

*Копією паспорта ОСОБА_1 / а. с. 36 /;

*Поясненням ОСОБА_1 / а. с. 37 /;

*Рапортом старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу протидії корупції управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України майор поліції Бабія Р.В. з долученими до нього документами / 42-44 /;

*Договором купівлі-продажу житлового будинку від 05.12.2017 / а. с. 45-48 / та іншими документами, які долучені до протоколу.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. ч. 2 ст. 172-6, 221, 284 КпАП України суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розміні п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001/.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.

Суддя:

Б. М. Цаберябий