
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
22 жовтня 2019 року м. Київ № 640/9897/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши позовну заяву Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області до ОСОБА_1 про знесення самочинного будівництва,
встановив:
Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про знесення самочинного будівництва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 червня 2019 року позовну заяву Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків шляхом надання суду: документа про сплату судового збору у сумі 159 грн та заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду й доказів поважності причин його пропуску.
На виконання вимог ухвали суду представником позивача до суду подано заяву про поновлення строку звернення до суду та платіжне доручення від 05 березня 2019 року №45.
Суд, розглянувши надані позивачем документи, при вирішенні питання щодо наявності підстав для відкриття провадження у справі виходив з наступного.
Судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (статті 1, 9 Закону України "Про судовий збір").
Згідно з частиною десятою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
До позовної заяви Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області долучені платіжні доручення від 25 квітня 2019 року №82 на суму 1762 грн та від 05 березня 2019 року №45 на суму 159 грн. Водночас, як було зазначено в ухвалі від 10 червня 2019 року, з комп`ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" вбачається, що сума судового збору, сплаченого згідно платіжного доручення від 05 березня 2019 року №45, зарахована в адміністративну справу №320/206/19 за позовом Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області до ОСОБА_1 про знесення самочинного будівництва.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотання особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Натомість частиною п`ятою статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за повторно подані позови, що раніше були залишені без розгляду, судовий збір сплачується на загальних підставах.
Таким чином, позивачу необхідно було сплатити 159 грн судового збору та надати суду відповідний документ. Однак докази сплати судового збору у сумі 159 грн у справі №640/9897/19 суду надані не були, з урахуванням чого суд дійшов висновку, що недоліки позовної заяви Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області не усунуто в повному обсязі.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області до ОСОБА_1 про знесення самочинного будівництва, - повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.М. Чудак