Рішення № 85115980, 21.10.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2019
Номер справи
280/3179/19
Номер документу
85115980
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

21 жовтня 2019 року о/об 11 год. 35 хв.Справа № 280/3179/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., за участю представника позивача ОСОБА_1 , представника відповідача-1 Гребенюк І.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ" ІМ. А.М. КУЗЬМІНА" (69008, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, буд.81; код ЄДРПОУ 00186536)

до 1.Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м.Київ, вул.Дегтярівська, буд.11-Г; код ЄДРПОУ 39440996); 2.Головного управління Державної казначейської служби України у м.Києві (01601, м.Київ, вул.Терещенківська, буд.11-А; код ЄДРПОУ 37993783)

про визнання бездіяльності протиправною та стягнення бюджетного відшкодування,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ" ІМ. А.М. КУЗЬМІНА" (надалі – позивач, ПРАТ "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ") до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (надалі - відповідач-1, Офіс ВПП ДФС), Головного управління Державної казначейської служби України у м.Києві (надалі - відповідач-2, ГУ ДКСУ у м.Києві), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо не внесення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування; 2) стягнути з Державного бюджету України на користь ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД “ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ” ІМ. А.М. КУЗЬМІНА” заборгованість з відшкодування податку на додану вартість в сумі 668325 грн. 00 коп.; 3) стягнути з Державного бюджету України на користь ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД “ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ” ІМ. А.М. КУЗЬМІНА” пеню на рівні 120% облікової ставки Національного банку України, що дорівнює 65257 гргн. 81 коп.

У позові зазначено, що ПРАТ "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ" подано до Запорізького управління Офісу ВПП ДФС декларацію з податку на додану вартість, в якій було задекларовано до бюджетного відшкодування від`ємне значення податку на додану вартість за листопад 2017 року в сумі 668325,00 грн., про що було подано відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування. В період з 24.01.2018 по 13.02.2018 на підставі пп.78.1.8 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України Запорізького управління Офісу ВПП ДФС проведено документальну позапланову виїзну перевірку з питань достовірності декларування від`ємного значення ПДВ по декларації за листопад 2017 pоку, яке становить більше 100 тис. гривень, відображеного в податковій декларації з ПДВ за листопад 2017 року, про що складено акт №17/28-10-47-06/00186536 від 16.02.2018. Актом перевірки №17/28-10-47-06/00186536 від 16.02.2018 було встановлено, що сума бюджетного відшкодування за листопад 2017 року у розмірі 668325,00 грн. була заявлена в порушення позивачем вимог п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту по декларації за листопад 2017 року на суму 668325,00 грн., що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку по декларації за листопад 2017 року на суму 668325,00 грн. На підставі вищезазначеного акту було винесено податкове повідомлення-рішення №0001444706 від 06.03.2018, яким було зменшено бюджетне відшкодування по декларації за листопад 2017 року на загальну суму 668325,00 грн. ПРАТ "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ", не погодившись із зазначеним податковим повідомленням-рішенням, звернулось до суду про визнання його протиправним та скасування. 04.10.2018 Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду по справі №808/905/18 податкове повідомлення-рішення №0001444706 від 06.03.2018 скасоване. 02.01.2019 Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду відповідачу повернута апеляційна скарга без розгляду, рішення суду набрало законної сили відповідно до ст.255 КАС України. Отже, достовірність нарахування суми ПДВ, заявленої до бюджетного відшкодування згідно з податковою декларацією за листопад 2017 року, підтверджена судовим рішенням, яке набрало законної сили, у зв`язку з чим грошові кошти в сумі 668325,00 грн. підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України на користь позивача. Порушуючи вимоги податкового законодавства ані відповідачем-1 не внесена узгоджена сума бюджетного відшкодування до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, ані відповідачем-2 ця сума не перерахована на поточний рахунок платника податків. Оскільки не відшкодована позивачу сума ПДВ є бюджетною заборгованістю, на яку за законом нараховується пеня за несвоєчасне відшкодування, відповідно у позивача, як суб`єкта господарювання, є право вимагати у судовому порядку стягнення на його користь відповідних сум пені з Державного бюджету України, і відсутність вказаних коштів у Державному бюджеті України, або їх не передбачення на такі видатки, не є перешкодою для задоволення вимог позивача у цій справі. З огляду на те що на день пред`явлення позовної заяви сума бюджетного відшкодування з ПДВ позивачу не відшкодована і складає 668325,00 грн., то позивач вважає, що з Державного бюджету України на користь ПРАТ "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ" підлягає стягненню пеня на рівні 120% облікової ставки НБУ, що станом на дату пред`явлення позовної заяви становить 65257,81 грн.

Представник позивача підтримав позовні вимоги.

Відповідачем-1 надано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Офіс ВПП ДФС вчинив всіх необхідних дій в межах своїх повноважень для включення сум ПДВ з бюджетного відшкодування до Реєстру, а саме в базі даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику Офісом ВПП ДФС було здійснено опрацювання ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 02.01.2019 по справі №808/905/18, тобто було внесено до автоматизованої системи всі необхідні дані по цій справі для збільшення позивачу суми бюджетного відшкодування в розмірі 668325,00 грн. Далі, після внесення даних до Єдиного реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, такі суми відшкодовуються в хронологічному порядку, в порядку черговості, залежно від черговості їх надходження до Реєстру та в межах сум, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Тобто, дії які контролюючий орган мав вчинити з приводу даних спірних правовідносин є вичерпними і були виконані відповідачем-1 у повному обсязі, що говорить про відсутність протиправної бездіяльності Офісу ВПП ДФС в адресу позивача. Бюджетне відшкодування не було перераховано позивачу через систему хронологічного порядку відшкодування, але всі дії контролюючий орган для цього виконав. Відсутня заборгованість бюджету, а з цього і підстави для нарахування і стягнення пені. Відсутній період, за який має нараховуватись пеня, яка розраховується за певний період, останнім днем якого є день погашення бюджетної заборгованості, а день ухвалення судом рішення не є днем погашення бюджетної заборгованості. Відсутній механізм реального розрахунку та відшкодування пені. З цих причин наданий позивачем розрахунок не є належним та обґрунтованим та не може використовуватися для вирішення справи по суті.

Представник відповідача-1 проти позову заперечував.

Відповідачем-2 надано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що згідно з п.3.2 «Порядку здійснення органами Державної казначейської служби України бюджетного відшкодування податку на додану вартість на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування», затвердженого Наказом Державної казначейської служби України №103 від 31.03.2017 (у новій редакції), Головні управління Казначейства здійснюють щоденний моніторинг надходження від Державної казначейської служби України інформації з Реєстру заяв. Після отримання інформації з Реєстру заяв та коштів на відшкодування ПДВ, Головне управління Казначейства забезпечує виконання платіжних доручень у повному обсязі в день їх отримання. Отже, є чітко визначений механізм повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ, згідно якого: - Мінфін адмініструє Реєстр заяв та здійснює автоматичну обробку інформації ДФС та Казначейства щодо інформації по бюджетному відшкодуванню ПДВ; - орган ДФС відображає в Реєстрі заяв інформацію про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму; - орган Казначейства перераховує узгоджену суму бюджетного відшкодування в день отримання Реєстру заяв по узгодженим сумам. Враховуючи порядок відшкодування ПДВ та той факт, що інформація від Державної казначейської служби України з Реєстру заяв по узгодженим сумам бюджетного відшкодування по позивачу до відповідача-2 не надходила, відповідно не було підстав для перерахування. Відповідачем-2 жодним чином не порушено право позивача на бюджетне відшкодування ПДВ.

У відзиві на позовну заяву відповідач-2 просив розглядати справу за відсутності його представника.

Ухвалою судді від 04.07.2019 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче судове засідання на 22.07.2019 об 15 год. 30 хвил.

Ухвалою суду від 22.07.2019 продовжено підготовче провадження та відкладено розгляд справи на 23.09.2019 об 17 год. 00 хвил.

Ухвалою суду від 23.09.2019 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 21.10.2019 об 10 год. 00 хвил.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

ПРАТ "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ" подано до контролюючого органу Податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2017 року, в якій зазначено, що бюджетному відшкодуванню підлягає сума 41350398,00 грн. (а.с.22-23).

Також, ПРАТ "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ" подано до контролюючого органу Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) (а.с.24-25).

Податковим повідомленням-рішенням №0001444706 від 06.03.2018 контролюючим органом було позивачу зменшено бюджетне відшкодування з податку на додану вартість на суму 668325,00 грн. по декларації за листопад 2017 року (а.с.26).

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 04.10.2018 у справі №808/905/18 (яке набрало законної сили 02.01.2019) визнано протиправним та скасовано вказане податкове повідомлення-рішення №0001444706 від 06.03.2018 (а.с.27-34).

Офіс ВПП ДФС листом від 28.03.2019 за №16212/10/28-10-47-06-12 на звернення позивача повідомив про неможливість відображення в Реєстрі заяв про повернення сум бюджетного відшкодування показників податкових декларацій з ПДВ за жовтень, листопад, січень 2017 року та січень, березень, квітень 2018 року за результатами судового та адміністративного оскарження (а.с.36-38).

У п.200.7 ст.200 Податкового кодексу України зазначено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Згідно з пп.200.7.1 п.200.7 ст.200 Податкового кодексу України формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до пп.200.7.2 п.200.7 ст.200 Податкового кодексу України заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження. Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

У п.200.12 ст.200 Податкового кодексу України вказано: «Зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з однієї із таких дат: … ґ) з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення. … У випадках, передбачених підпунктами "а", "г" і "ґ" цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку. Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України". У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу. …».

Як зазначено у п.200.13 ст.200 Податкового кодексу України, на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п`яти операційних днів.

Згідно з п.200.15 ст.200 Податкового кодексу України у разі коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов`язаний внести відповідні дані до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Після закінчення процедури адміністративного оскарження або набрання законної сили рішенням суду контролюючий орган на наступний робочий день після отримання відповідного рішення зобов`язаний внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника. У разі неузгодження контролюючим органом суми податку, заявленої до відшкодування, або її частини зобов`язання з бюджетного відшкодування податку в частині неузгодженої суми виникає з дня закінчення процедури адміністративного або судового оскарження, за результатами якої прийнято рішення на користь платника податків.

Відповідо до п.1.1 «Порядку здійснення органами Державної казначейської служби України бюджетного відшкодування податку на додану вартість на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування», затвердженого 31.03.2017 наказом Державної казначейської служби України №103 (Із змінами, внесеними наказом Державної казначейської служби України 07.12.2017 за №396) (у редакції наказу Державної казначейської служби України 06.07.2018 за №232) (надалі – «Порядок здійснення органами Державної казначейської служби України бюджетного відшкодування податку на додану вартість на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування»), цей Порядок регламентує організацію роботи Державної казначейської служби України (далі - Казначейство) та головних управлінь Державної казначейської служби України (далі - головні управління Казначейства) у процесі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - ПДВ) на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування (далі - Реєстр).

Як зазначено у п.3.2 «Порядку здійснення органами Державної казначейської служби України бюджетного відшкодування податку на додану вартість на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування», Управління/Відділ бюджетних надходжень та казначейських операцій: здійснює моніторинг надходження від Казначейства інформації з Реєстру та коштів для здійснення бюджетного відшкодування ПДВ; у день отримання від Казначейства інформації з Реєстру, забезпечує її виконання у повному обсязі.

Згідно з п.3.3 «Порядку здійснення органами Державної казначейської служби України бюджетного відшкодування податку на додану вартість на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування» у разі невиконання інформації з Реєстру в день її отримання, керівник відповідного головного управління Казначейства у письмовій формі надає обґрунтоване пояснення на адресу Казначейства з обов`язковим зазначенням обставин, які зумовили невиконання інформації з Реєстру.

З наданого відповідачем-1 до суду скріншоту стосовно опрацювання контролюючим органом інформації по адміністративній справі №808/905/18 не вбачається внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних з приводу узгодженої суми 668325,00 грн. бюджетного відшкодування позивача.

Відповідачем-1 не надано до суду переконливих доказів внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних з приводу узгодженої суми 668325,00 грн. бюджетного відшкодування позивача.

Водночас, з наданого позивачем до суду скріншоту з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування вбачається відсутність інформації щодо узгодження суми 668325,00 грн. бюджетного відшкодування позивача.

Однак, відповідач-1 по даній справі не зважаючи на наданий до суду позивачем скріншот з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування наполягає на тому, що ним було вжито вичерпних заходів щодо повернення суми 668325,00 грн. бюджетного відшкодування позивачу.

Враховуючи наведені норми права та матеріали справи, суд погоджується з позицією позивача та вважає, що відповідачем-1 протиправно не внесено до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми 668325,00 грн. бюджетного відшкодування позивача.

За таких обставин, суд вважає за можливе стягнути з Державного бюджету України на користь позивача заборгованість з відшкодування податку на додану вартість у сумі 668325,00 грн. як найбільш ефективний спосіб захисту прав та інтересів позивача.

У п.200.23 ст.200 Податкового кодексу України зазначено, що суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

У суду відсутні зауваження щодо здійсненого позивачем розрахунку пені на суму 65257,81 грн.

З матеріалів справи не вбачається безпосереднього порушення відповідачем-2 прав та інтересів позивача.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Доводи відповідача-1,2 не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м.Київ, вул.Дегтярівська, буд.11-Г; код ЄДРПОУ 39440996) щодо не внесення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ “ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД “ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ” ІМ. А.М. КУЗЬМІНА” (69008, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, буд.81; код ЄДРПОУ 00186536).

Стягнути з Державного бюджету України на користь ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД “ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ” ІМ. А.М. КУЗЬМІНА” (69008, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, буд.81; код ЄДРПОУ 00186536) заборгованість з відшкодування податку на додану вартість в сумі 668325 грн. 00 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД “ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ” ІМ. А.М. КУЗЬМІНА” (69008, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, буд.81; код ЄДРПОУ 00186536) пеню на рівні 120% облікової ставки Національного банку України, що дорівнює 65257 грн. 81 коп.

Стягнути на користь ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ" ІМ. А.М.КУЗЬМІНА" (69008, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, буд.81; код ЄДРПОУ 00186536) за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м.Київ, вул.Дегтярівська, буд.11-Г; код ЄДРПОУ 39440996) судовий збір в сумі 12924 грн. 74 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Рішення у повному обсязі виготовлено 22.10.2019.

Суддя О.О. Прасов