Ухвала суду № 85115672, 21.10.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2019
Номер справи
320/5561/19
Номер документу
85115672
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 жовтня 2019 року справа № 320/5561/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрікор Україна" до Головного управління державної фіскальної (податкової) служби України в Київській області, Державної фіскальної (Податкової) служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрікор Україна" з позовом до Головного управління державної фіскальної (податкової) служби України в Київській області, Державної фіскальної (Податкової) служби України, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним і скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про включення ТОВ "Агрікор Україна" до переліку ризикових платників податків та зобов`язати її виключити ТОВ "Агрікор Україна" з цього переліку;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ДФС (ДПС) України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 10.09.2019 №1273642/38108385 щодо нереєстрації податкової накладної №4 від 15.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої ТОВ "Агрікор Україна";

- зобов`язати Державну фіскальну (Податкову) службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 15.05.2019, подану ТОВ "Агрікор Україна", датою її фактичного надходження.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.ст. 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

У силу положень частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 4 Закону України “Про судовий збір” №3674-VI від 08.07.2011 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями статті 7 Закону України “Про Державний бюджет на 2018 рік” №2246-VIII від 07.12.2017 установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні, з 1 липня - 1841 гривня, з 1 грудня - 1921 гривня.

Абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України “Про судовий збір” визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов`язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Така правова позиція викладена, зокрема в Довідці про аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI “Про судовий збір” у редакції Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”, затвердженій Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 №2.

При цьому, суд вбачає за доцільне зауважити про те, що такі вимоги мають бути пов`язані одна з одною.

У позовній заяві позивач просить суд: визнати протиправними і скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Київській області про включення ТОВ "Агрікор Україна" до переліку ризикових платників податків та зобов`язати її виключити ТОВ "Агрікор Україна" з цього переліку, а також рішення від 10.09.2019 №1273642/38108385 щодо нереєстрації податкової накладної №4 від 15.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої ТОВ "Агрікор Україна" та зобов`язати Державну фіскальну (Податкову) службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 15.05.2019, подану ТОВ "Агрікор Україна", датою її фактичного надходження.

Отже, подана позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, сума судового збору за звернення з якою становить 3842,00 грн. (1921,00 грн. х 2).

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом було сплачено судовий збір у сумі 1921,00 грн., що підтверджується оригіналом платіжного доручення №433 від 30.09.2019.

Отже, позивачем всупереч вищенаведеним положенням чинного законодавства не було у повному обсязі сплачено судовий збір. Так, сума несплаченого позивачем судового збору становить 1921,00 грн. (3842,00 грн. – 1921,00 грн.).

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 1921,00 грн., який слід сплатити за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101 ;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989 ;

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) ;

код банку отримувача (МФО): 899998 ;

рахунок отримувача: 34316206084081 ;

код класифікації доходів бюджету: 22030101 .

У рядку “призначення платежу” платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова “судовий збір за позовом”, ПІБ чи назва установи, організації позивача, “Київський окружний адміністративний суд”, код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі “Судова влада України” за інтернет-адресою https://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Також, згідно із пунктом 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається із позовної заяви, позивач оскаржує рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків. У позовній заяві зазначено, що таке рішення позивач не отримував, проте обізнаний із відповіді відповідача на запит позивача про те, що позивач відповідає вимогам п.1.6 Критеріїв та внесений до переліку ризикових платників податків. В той же час згідно із ст. 80 КАС України позивачем не надано підтверджень, що ним вчинялись заходи для отримання такого рішення, яке є предметом оскарження у даній справі.

У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду докази звернення до відповідача із запитом щодо надання копії рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податку та отриману відмову в наданні такого документу, або повідомлення про неотримання відповіді від відповідача.

Отже, позивач в порядку усунення недоліків позовної заяви має надати копію оскаржуваного ним у даному позові рішення комісії ГУ ДФС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про включення ТОВ "Агрікор Україна" до переліку ризикових платників податків або докази звернення до відповідача із запитом щодо надання копії рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків та отриману відмову в наданні такого документу, або повідомлення про неотримання відповіді від відповідача.

Крім того, відповідно до пп.7 та 9 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг; відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

У позовній заяві позивачем в якості відповідачів зазначено: відповідач-1 Головне управління державної фіскальної (податкової) служби України в Київській області, відповідач-2 Державна фіскальна (Податкова) служба України.

Суд зазначає, що належними відповідачами щодо оскарження рішень, дій (бездіяльності) суб`єктів владних повноважень та зобов`язання вчинити певні дії, - є суб`єкти владних повноважень, які виконують функції контролюючого органу на день подачі позовної заяви.

Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 затверджено положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України.

21.08.2019 Кабінетом Міністрів України прийняте розпорядження №682-р "Питання Державної податкової служби", згідно з яким погоджено з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України, 2019 р., №26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

28.08.2019 Державною податковою службою України прийнято наказ №36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України", згідно з яким розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.

Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 12.07.2019 №14 "Про затвердження положень про територіальні органи ДПС", затверджено положення, зокрема про Головне управління ДПС у Київській області.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 30.07.2019 внесений запис в Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію Головного управління ДПС у Київській області як юридичної особи на підставі постанови КМУ від 19.06.2019 №537 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби”.

Таким чином, належними відповідачами у даній позовній заяві є Головне управління ДПС у Київській області та Державна податкова служба України.

У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити відповідачів у справі та зазначити їх ідентифікаційний код згідно ЄДР.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 1921,00 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);

- надати уточнену позовну заяву (для суду та у кількості уточнених відповідачів), з урахуванням вказаних судом зауважень.

- копію оскаржуваного позивачем у даному позові рішення комісії ГУ ДФС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про включення ТОВ "Агрікор Україна" до переліку ризикових платників податків або докази звернення до відповідача із запитом щодо надання копії рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків та отриману відмову в наданні такого документу, або повідомлення про неотримання відповіді від відповідача.

3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.