Рішення № 85115144, 09.09.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2019
Номер справи
160/6249/19
Номер документу
85115144
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2019 року Справа № 160/6249/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЮркова Е.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

04 липня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з вимогами:

- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії у зв`язку з витратою годувальника за померлого чоловіка - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розраховану відповідно до вимог ст.ст. 1, 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” № 345-VІ від 02.09.2008 року та ст. 36 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року, у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, як особі, що має право на пенсію на пільгових умовах незалежно від віку, що була зайнята на роботах за списком робіт і професій - за Списком № 1, затверджуваним постановою Кабінетом Міністрів України від 31.03.1994 р. № 202 - протиправними;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію у зв`язку з втратою годувальника за її померлого чоловіка — ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розраховану відповідно до вимог ст. ст. 1, 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” № 345-УІ від 02.09.2008 року та ст. 36 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ГУ від 09.07.2003 року, у розмірі 80 відсотків заробітної штати (доходу) застрахованої особи, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, як особі, що має право на пенсію на пільгових умовах незалежно від віку, що була зайнята на роботах за списком робіт і професій - за Списком № 1, затверджуваним постановою Кабінетом Міністрів України від 31.03.1994 р. № 202, з дня звернення - 27.06.2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що є непрацездатною за віком особою, оскільки їй 80 років та отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Чоловік позивача помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Макіївка Донецької області, куди поїхав для здійснення поточного нагляду й обслуговування свого приватного будинку. 27.06.2019 року позивач письмово звернулася до відповідача з заявою про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка — ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Проте на заяву позивача відповідач листом від 02.07.2019 року за № 162/0322-19 письмово повідомив про відмову у призначенні пенсії у зв`язку з втратою годувальника, обґрунтувавши тим, що оскільки за довідками вона та її чоловік зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 , а чоловік позивача помер у м. Макіївка Донецької області, отже позивач та її померлий чоловік не проживали разом. Вказану відмову вважає протиправно, посилаючись на те, що позивач разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_2 проживали за адресою: АДРЕСА_1 , як особи, переміщенні з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджено відповідними довідками.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.07.2019 року відкрито провадження у даній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідачем 29.07.2019 року подано відзив на позовну заяву (вх.. № 41715), в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що Порядком, затвердженим постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, передбачено, що до заяви про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу, а також, зокрема документ про перебування членів сім`ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника. До заяви надано копію свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 21.06.2019 року, копію свідоцтва про шлюб та копію трудової книжки померлого чоловіка. Згідно довідки № 1216001592 від 27.11.2014 року, яка видана структурним підрозділом з питань соціального захисту населення про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, позивач зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 . Згідно свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 виданого 21.06.2019 року місце смерті ОСОБА_2 зареєстроване у м. Макіївка Донецької області, тобто на момент смерті заявниця не проживала з чоловіком за адресою АДРЕСА_1 . Довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації) про перебування на повному утриманні померлого годувальника чи одержання від померлого годувальника допомоги, яка була постійним і основним джерелом засобів до існування, або про спільне проживання з годувальником на момент його смерті заявницею не надана. Враховуючи вище викладене, відсутні підстави для призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника відповідно до ст. 36 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером, що підтверджується копією пенсійного посвідчення № 53817 від 10.09.1994 року.

Відповідно до копії свідоцтва про одруження серія номер НОМЕР_2 , ОСОБА_1 з 20.11.1962 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 .

Згідно копії свідоцтва про смерть серія номер НОМЕР_3 від 21.06.2019 року, ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 помер. Місто смерті зазначено місто Макіївка, Донецька область.

27.06.2019 року ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про перехід на пенсію за втратою годувальника (за померлого чоловіка ОСОБА_2 ). До заяви були надані документи, а саме трудова книжка, довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції № 1216001593, № НОМЕР_4 , копія свідоцтва про смерть ОСОБА_2 , копія свідоцтва про шлюб.

Листом від 02.07.2019 року за № 162/0322-18 повідомлено ОСОБА_1 про відмову у призначенні пенсії у зв`язку з втратою годувальника. Відмова обґрунтована тим, що згідно довідки № 1216001592 від 27.11.2014 року, яка видана структурним підрозділом з питань соціального захисту населення про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 . Згідно свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 виданого 21.06.2019 року місце смерті ОСОБА_2 зареєстроване у м. Макіївка Донецької області, тобто на момент смерті ОСОБА_1 не проживала з чоловіком за адресою АДРЕСА_1 . Довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації) про перебування на повному утриманні померлого годувальника чи одержання від померлого годувальника допомоги, яка була постійним і основним джерелом засобів до існування, або про спільне проживання з годувальником на момент його смерті заявницею не надана. Враховуючи вище викладене, відсутні підстави для призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника відповідно до ст. 36 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до частин 1 та 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров`я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

До членів сім`ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони:

1) були на повному утриманні померлого годувальника;

2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім`ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв`язку з втратою годувальника.

Отже, судом встановлено, що необхідними умовами для переходу на пенсію у зв`язку з втратою годувальника є: непрацездатність членів сім`ї та перебування на утриманні померлого годувальника.

Відповідно до пункту 2.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 (у редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), до заяви про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу.

Також надаються такі документи, зокрема документи про місце проживання (реєстрації); документ про перебування членів сім`ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника.

Згідно із пунктом 2.11 наведеного Порядку, за документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім`ї, приймаються довідки або інші документи про склад сім`ї, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання (реєстрації) особи, зокрема органом місцевого самоврядування, або документ про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою), виданий згідно із вимогами статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, а саме: довідками про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції від 27.11.2014 року № 1216001593, № НОМЕР_4 , що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були взяті на облік, як внутрішньо переміщена особа з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції за фактичним місцем проживання/перебування: АДРЕСА_3 .

Відповідно до частини першої статті першої Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Згідно статті 4 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Пунктом 6 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014 року, у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 352 від 08.06.2016 року, визначено, що довідка діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону та абзацом шостим цього пункту.

Довідка, видана до 20 червня 2016 р., яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону.

Доказів скасування довідок від 27.11.2014 року № 1216001593, № 1216001592 матеріали справи не містять, отже вони є дійсними та діють безстроково, що відповідачем не спростовано.

Згідно вказаних довідок ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровані за однією адресою.

Судом встановлено, що відповідачем прийнято до уваги довідку про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції від 27.11.2014 року № 1216001592, згідно якої позивач взята на облік, як внутрішньо переміщена особа з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції за фактичним місцем проживання/перебування: АДРЕСА_3 .

Судом встановлено, що як на фактичну адресу проживання відповідач посилається на дані свідоцтва про смерть серія номер НОМЕР_3 від 21.06.2019 року, де місто смерті ОСОБА_2 зазначено місто Макіївка, Донецька область.

Слід зазначити, що свідоцтво про смерть не є документом, що підтверджує місце проживання (реєстрації) померлої особи.

Отже, посилання відповідача на дані свідоцтва про смерть серія номер НОМЕР_3 від 21.06.2019 року є безпідставними.

Разом з тим суд вказує, що довідка про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції від 27.11.2014 року № 1216001593, згідно якої ОСОБА_2 взятий на облік, як внутрішньо переміщена особа з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції за фактичним місцем проживання/перебування: АДРЕСА_3 , відповідачем до уваги не прийнята.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, відмовляючи позивачу у переведенні з пенсії за віком на пенсію у разі втрати годувальника, діяло не у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, необґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, отже рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, викладене в листі від 02.07.2019 року за № 162/0322-18, є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім встановлених законом випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Згідно п.1.7 Порядку № 22-1 днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Системний аналіз положень пенсійного законодавства вказує, що відмовляючи особі в призначенні пенсії, орган, що призначає пенсію, має зазначити причини такої відмови, у тому числі обґрунтувати мотиви прийняття такого рішення.

Завданням адміністративного судочинства є перевірка правомірності дій суб`єкта владних повноважень, відповідності його рішень критеріям правомірності, які пред`являються до рішень суб`єктів владних повноважень та закріплені в частині другій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Також, при вирішені цього спору, суд, відповідно до частин першої-другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

З огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку про неправомірність дій відповідача щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії у зв`язку із втратою годувальника, оскільки підстави відмови не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду справи.

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з Рекомендацією №R (80) 2 комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятою Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 1980 року на 316-й нараді заступників міністрів, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Отже, дискреційним повноваженням є повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийняті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) обрати один з кількох варіантів рішення.

Водночас, згідно пункту 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти рішення про зобов`язання відповідача вчинити певні дії. При цьому, у випадку, коли закон встановлює повноваження суб`єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, то суд зобов`язує відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити певну дію. У випадку, коли ж суб`єкт наділений дискреційними повноваженнями, то суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення), з урахуванням встановлених судом обставин.

Статтею 58 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати.

Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні.

Відповідно до абзацу 2 частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

На підставі викладеного суд доходить висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, викладене в листі від 02.07.2019 року за № 162/0322-18, прийнято не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з порушенням використаного повноваження з метою, з якою це повноваження надано; необґрунтовано, тобто без врахування усіх обставин, які мають значення для прийняття рішення, а тому підлягає скасуванню.

Надавши правову оцінку обставинам справи, а також висновків суду у даній справі, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.06.2019 року про призначення пенсії у зв`язку із втратою годувальника та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, оскільки органи Пенсійного фонду України наділені дискреційними повноваженнями на прийняття рішення про призначення пенсії (здійснення перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший) та визначення підстав, за яких призначається (перераховується) пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні (перерахунку).

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як вбачається з матеріалів позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду в розмірі 768,40 грн., що документально підтверджується квитанцією № 032810131 від 04.07.2019 року.

За результатами розгляду справи суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, а тому, з урахуванням пропорційності задоволених позовних вимог, підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача судовий збір у сумі 384,20 грн.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 72-77, 90, 139, 242-243, 245-246, 258, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ; РНОКПП НОМЕР_5 , дата народження: 31.05.1939 ІНФОРМАЦІЯ_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, б.26, м.Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про призначення пенсії у зв`язку із втратою годувальника, викладене в листі від 02.07.2019 року за № 162/0322-18.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.06.2019 року про призначення пенсії у зв`язку із втратою годувальника та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ; РНОКПП НОМЕР_5 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_4 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, буд. 26, ЄДРПОУ 21910427) понесені витрати з оплати судового збору в сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок), сплачені згідно квитанції № 032810131 від 04.07.2019 року.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 09 вересня 2019 року.

Суддя (підпис) Е.О. Юрков