Постанова № 85104124, 18.09.2019, Яворівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
18.09.2019
Номер справи
460/3377/19
Номер документу
85104124
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 460/3377/19

Провадження №3/460/2048/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.09.2019 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М., з участю захисника Плат Є.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого, ІПН НОМЕР_1 ,

за ст.173 КУпАП,

в с т а н о в и в:

згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 27.06.2019 ОСОБА_1 26.06.2019 о 22:55 год., перебуваючи в стані алкогольного сп?яніння за місцем проживання в АДРЕСА_2 , висловлювався нецензурною лайкою в адрес ОСОБА_2 ,, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.

В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, не визнав та пояснив, що він дійсно 26.06.2019 випив 150 грам спиртного, в адресу ОСОБА_2 не висловлювався нецензурними словами, з сусідами має конфлікти через вигулювання собак, які забігають на його подвір?я. Вважає, що своєю поведінкою не порушував громадський порядок і спокій громадян.

Згідно з ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.ст.252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Об?єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, передбачає наявність діяння: нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та вчинення інших подібних дій, що як наслідок порушують громадський порядок і спокій громадян. При цьому дрібне хуліганство характеризується умислом, тобто особа, яка вчиняє таке правопорушення, усвідомлює, що своїми діями порушує громадський порядок і спокій громадян, та бажає чи свідомо припускає прояв неповаги до суспільства.

В протоколі про адміністративне правопорушення від 27.06.2019 не зазначено і не розкрито наслідків порушення громадського порядку і спокою громадян, настання яких прямо передбачене диспозицією ст.173 КУпАП, як обов?язкова ознака об?єктивної сторони правопорушення.

З заяви ОСОБА_2 від 26.06.2019 вбачається, що він просить прийняти міри до сусіда ОСОБА_3 , який , на його думку вживає наркотичні речовини, місяців три тому в лютому цього року направив на нього рушницю та погрожував йому та сусідам.

В письмових поясненнях ОСОБА_2 від 26.06.2019 вказував, що сьогодні сусід ОСОБА_4 ходив біля його будинку, робив постріли, погрожував. Був випадок в лютому місяці цього року він підійшов до його будинку і направляв зброю і погрожував. Це повторилось і сьогодні, тому просить вжити заходів до нього.

З письмових пояснень ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 вбачається, що 26.06.2019 сусід ОСОБА_4 ходив з рушницею та направляв таку на людей. Будь-яких відомостей про вчинення хуліганських дій відносно ОСОБА_2 не зазначено.

З пояснення ОСОБА_1 слідує, що він не мав умислу спрямованого на порушення громадського порядку, наявний конфлікт із сусідом пояснює неналежним утриманням собак, які під час вигулювання справляють природні потреби на його подвір?ї.

В протоколі про адміністративне правопорушення відомості про неналежне поводження ОСОБА_1 зі зброєю не зазначено. В протоколі про адміністративне правопорушення не знайшли свого підтвердження, тому суд критично оцінює протокол про адмінправопорушення від 27.06.2019, встановлені у судовому засіданні обставини підтверджують відсутність у ОСОБА_1 умислу на вчинення дрібного хуліганства, зокрема нецензурної лайки в громадському місці, що б порушувало громадський порядок.

Враховуючи вищенаведене, вважаю, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю згідно п.1 ст.247 КУпАП у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247, 251, 283, 284 КУпАП, суддя,

п о с т а н о в и в :

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутності в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя І.М.Карпин