
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/5390/19
Провадження № 2/552/1676/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.10.2019 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
Головуючого судді - Турченко Т.В.,
При секретарі - Силка І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія» про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, -
ВСТАНОВИВ:
27.09.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДП «Полтавнафтогазгеологія» НАК «Надра України» про зобов`язання здійснити перерахунок заробітної плати, видати довідку про заробітну плату, посилаючись на те, що він з 16 травня по 04 червня 1986 року виконував роботи в ІІІ зоні небезпеки, а тому оплата праці повинна проводитись по збільшеній тарифній ставці в 5-ти кратному розмірі. Вказав, що при проведенні йому нарахування заробітної плати за роботу в зоні відчуження відповідач не виконав вимог законодавства, яке діяло під час його перебування в зоні аварії на ЧАЕС, тому нарахована ним фактична заробітна плата значно знижена від тієї, яка мала бути нарахована відповідно до чинного законодавства, а також відповідачем не надано підтвердження того, що під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС позивача безпосередньо було залучено до складу формувань Цивільної оборони. Зважаючи на те, що відповідач провів оплату праці за вказаний період у меншому розмірі, просив суд зобов`язати посадових осіб Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія», код ЄДРПОУ 01431630, місцезнаходження: 36014, м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, б. 7, провести перерахунок заробітної плати за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Чорнобильської катастрофи) у складі формувань Цивільної оборони в зоні № 3 з 16.05.1986 року по 04.06.1986 року з урахуванням кратності роботи в зоні № 3 (кратність 5) та вищевказаних в позовній заяві положень законодавства, провівши розрахунок робіт у відповідній довідці з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, оплатою роботи в нічний час в подвійному розмірі, підвищеною на 100 % тарифною ставкою (посадовим окладом) та вказанням премії в розмірі 60 % з метою пред`явлення для перерахунку пенсії.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, попередньо надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача ліквідатор ДП НАК «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія» Авраменко І.М. у судове засідання не з`явився, але надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, не заперечував проти задоволення позовних вимог.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
За ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог та на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що у 1986 році позивач працював мотористом цементувального агрегату 6 розряду в Балаклійському цеху кріплення свердловин Полтавської нафтогазорозвідувальної експедиції по випробуванню свердловин об`єднання «Полтавнафтогазгеологія», наразі - Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія». Підприємство в стані припинення з 30.07.2013 року за судовим рішенням про банкрутство, ліквідатором призначено Авраменко І.М .
В зв`язку з аварією на Чорнобильській АЕС позивача було відряджено з підприємства для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
В період з 16.05.1986 року по 04.06.1986 року позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС без вихідних та святкових днів.
Вказані обставини підтверджуються наступними документами: табелем обліку робочого часу за травень 1986 року, табелем обліку робочого часу за червень 1986 року, посвідченням про відрядження, наказом № 197 від 15.05.1986 року, довідкою № 28 Полтавської нафтогазорозвідувальної експедиції по випробуванню свердловин об`єднання «Полтавнафтогазгеологія», довідкою про заробітну плату Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія», довідкою про заробітну плату Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія».
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (1 категорія) та є інвалідом ІІ групи, внаслідок аварії на ЧАЕС, захворювання ОСОБА_1 , в зв`язку з яким йому встановлено другу групу інвалідності, пов`язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
10.09.2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з урахуванням кратності роботи у відповідній зоні (№ 3 - кратність 5, № 2 - кратність 4, № 1 - кратність 3), з урахуванням того, що позивач залучався до виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Чорнобильської катастрофи) у складі формувань Цивільної оборони, а також з урахуванням вищевказаних положень законодавства, з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, доплатою за роботу у нічний час, підвищеною на 100 % тарифною ставкою (посадовим окладом) та вказанням премії в розмірі 60 %.
Відповідач листом № 51 від 12.09.2019 року відмовив позивачу у видачі довідки, в якій були б вказані всі складові заробітної плати за період участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Ч. 1, 4 ст. 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами; видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством (аналогічна норма міститься в п. 1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Порядок).
Як вбачається із змісту табелів обліку робочого часу по Полтавській нафтогазорозвідувальній експедиції по випробуванню свердловин за травень та червень 1986 року ОСОБА_1 з 16 травня по 04 червня 1986 року виконував роботи на промисловій площадці Чорнобильської АЕС.
Враховуючи, що із змісту табелів обліку робочого часу за травень та червень 1986 року вбачається, що позивач з 16 травня по 04 червня 1986 року виконував роботи на промисловій площадці перед Чорнобильською АЕС, суд вважає доведеним, що позивач у вказаний період часу виконував роботи з ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а саме на промисловій площадці атомної станції.
Згідно Переліку населених пунктів і виробничих об`єктів, який є додатком до рішення Урядової комісії від 07 серпня 1986 року «Про оплату праці працівників, зайнятих на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобігання забрудненню навколишнього середовища» Чорнобильська АЕС, промислова площадка станції в травні - червні 1986 року відносилась до 3 зони небезпеки, а саме зони з найбільшим рівнем опромінення.
Стаття 3 Закону України «Про правонаступництво України» передбачає, що закони Української РСР та інші акти, ухвалені Верховною Радою Української РСР, діють на території України, оскільки вони не суперечать Законам України, ухваленим після проголошення незалежності України.
Згідно розпорядження Ради Міністрів СРСР «Про виділення Міненерго СРСР додаткового фонду заробітної плати» N 964 рс від 17 травня 1986 року дозволено проводити оплату праці працівників, зайнятих на роботах в III зоні небезпеки - в п`ятикратному розмірі в порівнянні із встановленими діючим законодавством нормами.
Постановою Ради Міністрів Української ССР та Української республіканської ради професійних спілок» № 207-7 від 10 червня 1986 року «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення робітників підприємств, організацій та установ, зайнятих на роботах, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та попередження забруднення навколишнього середовища» визначено, що оплата праці робітників, зайнятих на роботах по ліквідації наслідків аварії у відповідних зонах небезпеки здійснюється у розмірах, визначених розпорядженням Ради Міністрів СССР від 17 травня 1986 року № 964рс.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що оплата праці позивача за період з 16 травня по 04 червня 1986 року за виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС повинна оплачуватись у 5-ти кратному розмірі.
У Листі від 13.04.2001 N 03-3/1652-018-2 Міністерства праці та соціальної політики України вказано, що відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 р. N 207-7 оплата праці працівників підприємств, організацій і установ, відряджених у зону відчуження для виконання робіт, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження і запобіганням забрудненню навколишнього середовища, провадилась у III, II, I зонах небезпеки у 4-, 3-, 2-кратному розмірах тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи.
Тобто, на час роботи на Чорнобильській АЕС робота позивача оплачувалась у кратному розмірі, виходячи з тарифної ставки за місцем роботи.
Абзацом 1 п.1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів та ВЦСПС від 07.05.1986 р. №524-156 «Про умови оплати праці та метеріальне забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної електростанції» керівників підприємств і організацій зобов`язано оплачувати працю працівників, що безпосередньо були зайняті на роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за підвищеними до 100% тарифними ставками.
Суд приходить до висновку, що підвищення тарифної ставки (посадового окладу) на 100% було обов`язком керівника підприємства, з якого позивача відправлено у відрядження для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яке зараз повинен реалізувати відповідача шляхом проведення перерахунку заробітної плати за період ліквідації позивачем наслідків аварії на ЧАЕС з підвищення тарифної ставки (посадового окладу) на 100%.
Тимчасовим порядком оплати праці працівників підприємств, установ і організацій, які приймали участь в роботах з ліквідації аварії на ЧАЕС, було зобов`язано керівників підприємств, розташованих в зоні відчуження, затвердити інструкції по табельному обліку, положення про порядок оплати праці та преміювання робітників, інженерно - технічних працівників і службовців, графіки проведення робіт (змінності) та довести зазначені документи до відома всіх працівників.
Оплата праці за зонами небезпеки проводилася за фактично відпрацьований час у відповідності з даними табеля обліку робочого часу (в оригіналі) за період роботи в зоні відчуження, завіреного підприємством, установою чи організацією, які відповідали за виконання конкретних робіт в зоні відчуження, або іншого документу первинного бухгалтерського обліку, складеного в рік виконання робіт, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. Для обчислення в табелі чи іншому документі обов`язково повинна бути відображена тривалість робочого дня.
Постанова Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 05.06.1986 р. №665-195 (Постанова Ради Міністрів УРСР та УКППРОФСОФА від 10.06.1986 р. №207-7) передбачає: «Встановити, що за робітниками, направленими для виконання робіт, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобіганню забруднення навколишнього середовища, зберігається середня заробітна плата (за винятком пільг для робітників в районах Крайньої Півночі та прирівняних до них місцевостей).
Розповсюдити на працівників підприємств, організацій та установ, незалежно від відомчої підлеглості (включаючи осіб, що тимчасово переведені та відряджені), а також на військовослужбовців, військових будівельників, що зайняті на вказаних роботах, дію пунктів 1 (на період проведення цих робіт) та 10 Постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 07.05.1986 р. №524 - 156.
Надати право керівникам Міністерств і відомств та їх заступникам проводити оплату праці працівникам, що зайняті на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у відповідних зонах небезпеки у розмірах, передбачених Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986р. №964.
Оплата праці робітників, що зайняті на роботах у третій, другій та першій зонах небезпеки, провадиться відповідно у чотирьох, трьох, та двох кратному розмірах, понад середньомісячну заробітну плату, виходячи із тарифної ставки (посадового окладу), встановленої по основному місцю роботи.
Встановити робітникам підприємств, організацій та установ, що виконують роботи, пов`язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобіганню забруднення середовища, додаткову оплату праці у нічний час у розмірі 35% годинної тарифної ставки (окладу) за кожний час роботи у нічний час та максимальний розмір премії - 60% тарифної ставки (окладу) на місяць.
Дозволити підприємствам, організаціям та установам залучати робітників на роботи, що пов`язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у вихідні та святкові дні з оплатою праці у подвійному розмірі.
Пільги, що передбачені цією Постановою, встановлюються з моменту аварії на ЧАЕС».
Крім того, Постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦСПС від 07.05.1986 р. №153/10-43 передбачено, що для робітників, безпосередньо зайнятих на роботах по усуненню наслідків аварії, в зоні іонізуючого випромінювання встановлюється: шестигодинний робочий день.
Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 05.06.1986 р. №665-195 (Постанова Ради Міністрів УРСР та УКРСОВПРОФА від 10.06.1986 р. №207-7) передбачено, що підвищена оплата праці у зоні відчуження застосовується від дня аварії, граничний розмір премії встановлено - 60% тарифної ставки (посадового окладу).
Тобто, суд приходить до висновку, що встановлення премії на рівні 60 % тарифної ставки (посадового окладу) також було обов`язком керівника підприємства, з якого позивача відправлено у відрядження для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яке зараз повинен реалізувати відповідача шляхом проведення перерахунку заробітної плати за період ліквідації позивачем наслідків аварії на ЧАЕС із вказанням премії на рівні 60 % тарифної ставки (посадового окладу).
Згідно ст. 36 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 28.02.1991 р. №796-ХП, оплата праці громадян, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться по підвищеним тарифним ставкам (відрядним розцінкам) і посадовим окладам з урахуванням радіоактивного забруднення ізотопами цезію, складності виконуваних робіт та умов праці у таких розмірах: від 1 до 5 Ки/на квадратний км - на 20-30%; від 5 до 10 Ки/ на квадратний км - на 30-40%; від 10 до 15 Ки/на квадратний км - на 40-60%; від 15 до ЗО Ки/на квадратний км - на 60-80%; понад 30 Ки/на квадратний км - на 80-100%.
Працівникам підприємств, організацій і установ, які були відряджені для виконання робіт, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганню забруднення навколишнього середовища, а також переведеним у штат ЧАЕС і інших підприємств, нарахування заробітної плати провадилося за місцем відрядження. Таким працівникам надавалась довідка в розрізі видів нарахувань у двох екземплярах, один із яких направлявся в бухгалтерію підприємства, яке відряджало працівника, для відображення по обліку заробітної плати. Відповідно до пункту 18 Тимчасового порядку оплати праці працівників підприємств, організацій і установ Міненерго СРСР, які приймали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганні забрудненню навколишнього середовища, відрядженому працівнику надавалась (в руки) також довідок установленого зразка про участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС для надання йому пільг по пенсійному забезпеченню і додатковій відпустці. Сума нарахованої заробітної плати перераховувалась на розрахунковий рахунок підприємств, які командирували зазначених працівників.
Середньомісячна заробітна плата, що зберігалась за працівником за період службового відрядження за його основним місцем роботи, нараховувалась і виплачувалась, відповідно до чинного законодавства, за рахунок коштів підприємства.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем видавалися довідки, які містять неоднакову інформацію щодо нарахованої позивачу суми заробітної плати за час його перебування у відрядженні по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Суд зазначає, що відповідно до чинних за часів Радянського Союзу нормативно - правових актів з Цивільної оборони, які діяли на момент аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема Положення про Цивільну оборону СРСР, затвердженого постановою ЦК КПРС і Ради міністрів СРСР від 18.03.1976 р. № 201-78, наказу заступника Міністра оборони СРСР - начальника ЦО СРСР від 06.06.1975 р. № 90 (Положення про невоєнізовані формування ЦО і норми оснащення (табелювання) їх матеріально- технічними засобами) та від 29.06.1976 р. № 92 (Настанова про організацію та ведення Цивільної оборони в районі (сільському на сільськогосподарському об`єкті народного господарства), розпорядження ЦО СРСР від 26.04.1986 р., начальника ЦО УРСР від 28.04.1986 р., начальника Цивільної оборони Київської області - голови Київської обласної Ради народних депутатів трудящих за 1986 рік (від 29.04.1986 р. № 01, від 30.04.1986 р. № 02, від 04.05.1986 р. № 16, від 19.05.1986 р. № 52- та інші) визначено, що цивільна оборона організовувалася за територіально-виробничим принципом у всіх населених пунктах та на всіх об`єктах народного господарства, а до складу її невоєнізованих формувань зараховувалися в обов`язковому порядку громадяни СРСР, у тому числі чоловіки у віці від 16 до 60 років, за винятком інвалідів та осіб, що мали мобілізаційні приписи, та жінки від 16 до 55 років, за винятком вагітних жінок та жінок, які мають малолітніх дітей. На територіальному рівні безпосереднє керівництво цивільною обороною Покладалося на начальника цивільної оборони - голову виконкому відповідної (міської, районної, обласної) ради депутатів трудящих, на виробництві - на керівника об`єкта - начальника цивільної оборони об`єкта, які здійснювали керівництво через штаби та служби цивільної оборони.
З огляду на вищевикладене формування Цивільної оборони, зокрема і невоєнізовані, створювалися саме з метою виконання робіт по ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійних лих. Громадяни, які виконували роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, залучалися до виконання цих робіт саме у складі формувань Цивільної оборони.
Разом з цим, нормативними документами не визначалося способу зарахування осіб до складу формувань, а також залучення осіб до ліквідації наслідків стихійного лиха, великих аварій та катастроф у складі формувань.
Враховуючи вищезазначене, видання розпорядчого документа, відповідно до якого особа направляється на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи або її наслідків у складі формування, не вимагалося. Видання розпорядчих документів про направлення (командирування) працівників на роботи, пов`язані з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, належало до повноважень їхніх керівників.
Що також знайшло своє відображення у листі № 03-11760/114 від 16.08.2019 року Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
У досліджених нормативних актах знайшли своє відображення інші доводи та вимоги позивача, які також підлягають задоволенню.
Також суд зазначає, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються (ч.1 ст.124 Конституції). Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (ч.2 ст.124 Конституції). Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України (ч.5 ст.124 Конституції).
Ч. 1 ст. 18 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Тому, судове рішення є обов`язковим до виконання на всій території України та всіма фізичними особами та юридичними особами незалежно від форми власності та підпорядкування.
Оскільки довідка видається з метою пред`явлення для перерахунку пенсії до пенсійного органу, тому підстав для проведення доплати заробітної плати немає, є лише підстави для перерахунку пенсії, встановлення статусу, на підставі виданої довідки.
Таким чином, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог та зобов`язати посадових осіб Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія», код ЄДРПОУ 01431630, місцезнаходження: 36014, м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, б. 7, провести перерахунок заробітної плати за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Чорнобильської катастрофи) у складі формувань Цивільної оборони в зоні № 3 з 16.05.1986 року по 04.06.1986 року з урахуванням кратності роботи в зоні № 3 (кратність 5) та вищевказаних в позовній заяві положень законодавства, провівши розрахунок робіт у відповідній довідці з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, оплатою роботи в нічний час в подвійному розмірі, підвищеною на 100 % тарифною ставкою (посадовим окладом) та вказанням премії в розмірі 60 % з метою пред`явлення для перерахунку пенсії.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія» про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - задовольнити.
Зобов`язати посадових осіб Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія», код ЄДРПОУ 01431630, місцезнаходження: 36014, м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, б. 7, провести перерахунок заробітної плати за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Чорнобильської катастрофи) у складі формувань Цивільної оборони в зоні № 3 з 16.05.1986 року по 04.06.1986 року з урахуванням кратності роботи в зоні № 3 (кратність 5), провівши розрахунок робіт у відповідній довідці з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, оплатою роботи в нічний час в подвійному розмірі, підвищеною на 100 % тарифною ставкою (посадовим окладом) та вказанням премії в розмірі 60 % з метою пред`явлення для перерахунку пенсії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду через Київський районний суд м.Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення виготовлено 22.10.2019 року.
Головуючий Т.В. Турченко