
Справа № 420/3965/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Левчук О.А.,
за участю секретаря Лементовського О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністартивну справу за позовом ОСОБА_1 до Теплодарської міської ради Одеської області про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить визнати протиправними дії Теплодарської міської ради Одеської області (протокол від 25.04.2019 ) № 442-ПР від 25.04.2019 року "Про надання дозволу гр. ОСОБА_1 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,1000 га у власність"; визнати протиправним та скасувати рішення Теплодарської міської ради Одеської області від 25.10.2018 року за № 480-VII "Про надання дозволу виконавчому комітету на розробку детального плану території земельної ділянки у м . Теплодар в межах вул. Енергетиків, вул. Польова та СК " Енергобудівельник "; зобов`язати Теплодарську міську раду Одеської області надати вмотивоване рішення у задоволенні заяви від 11.02.2019 року, згідно вимог Земельного кодексу України.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що підставами для відмови в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної діяльності. Позивач вважає, що їй безпідставно відмовляють у розробці проекту землеустрою та перешкоджають реалізувати законне право отримати у власність земельну ділянку, яка зазначена у графічних матеріалах для будівництва та обслуговування житлового будинку.
Представником Теплодарської міської ради Одеської області до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача вказує, що позивачем при зверненні з клопотанням не було дотримано порядку звернення, що визначний ч. 6 ст. 118 ЗК України, оскільки в графічних матеріалах була вказана земельна ділянка, яка не входить до кварталу 6. Крім того, у зазначеному у доданих графічних матеріалах ьбажаном умісці розташування земельної ділянки, генеральним планом м. Теплодар не передбачено розміщення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та спору (присадибна ділянка), що є підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, про що позивача повідомлено листом. Разом з тим, позивач наполягала на розгляді її заяви на пленарному засіданні чергової сесії. За результатом розгляду заяви позивача був підготовлений проект рішення "Про надання дозволу гр. ОСОБА_1 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,1000 га у власність" (із зауваженнями) № 442-ПР від 25.04.2019 року. Проте, враховуючи зауваження постійних депутатських комісій, депутати Теплодарської міської ради під час проведення голосування на засіданні чергової сесії не проголосували за прийняття рішення. Отже, рішення № 442-ПР від 25.04.2019 року не було прийнято, оскільки не було підтримане депутатами і не набрало відповідної кількості голосів. Крім того, проект рішення про відмову в наданні земельної ділянки гр. ОСОБА_1 на сесію міської ради не виносився, а отже і рішення про відмову щодо надання її не існує. Також, рішення Теплодарської міської ради Одеської області від 25.10.2018 року за № 480-VII "Про надання дозволу виконавчому комітету на розробку детального плану території земельної ділянки у м. Теплодар в межах вул. Енергетиків, вул. Польова та СК " Енергобудівельник " було прийнято на виконання вимог ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» та п. 4 Розпорядження КМУ від 19.08.2015 року № 898-р.
Позивачем до суду надано письмові пояснення на відзив, в яких позивач вказує, що за хронологією подій слідує, що у відповідача на момент розгляду заяви були всі необхідні документи, а саме заява, графічні документи та копії документів, що посвідчують особу. Відзив на позовну заяву містить інші підстави ніж ті, про які було їй повідомлено листом № 10-01-22/406 від 04.03.2019 року. Крім того, посилання на ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» та п. 4 Розпорядження КМУ від 19.08.2015 року № 898-р є необґрунтованим, оскільки рішення Теплодарської міської ради Одеської області від 25.10.2018 року за № 480-VII не містить посилань на вказані документи.
Ухвалою суду від 26 липня 2019 року по справі відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 11 вересня 2019 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті.
Ухвалою суду від 11 жовтня 2019 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача Теплодарської міської ради Одеської області про залишення позовної заяви в частині без розгляду.
В судовому засідання позивач позовні вимоги підтримав, просив адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
11 лютого 2019 року ОСОБА_1 звернулась до Теплодарської міської ради Одеської області із заявою про надання у власність земельної ділянки (у кварталі 6 згідно генерального плану) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,1 га та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки на території м. Теплодар Одеської області в межах населеного пункту. У додатку до заяви зазначені графічний матеріал (копія актуальної карти ДЗК на момент подачі заяви), на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, копія документів, що посвідчують особу (картка платника податків, паспорт) (а.с. 60-61).
04 березня 2019 року на заяву від 11.02.2019 року листом № 10-01-22/406 надано відповідь, у якому повідомлено, що з метою надання земельних ділянок під будівництво та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) для воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО та інших учасників бойових дій (мешканців м. Теплодар) прийнято рішення Теплодарської міської ради від 25.10.2018 року № 480-VII "Про надання дозволу виконавчому комітету на розробку детального плану території земельної ділянки у м. Теплодар в межах вул. Енергетиків, вул. Польова та СК “Енергобудівельник” ( квартал 6 , згідно генерального плану), після розробки та затвердження детального плану території вказаної земельної ділянки у м. Теплодар буде відомо чи можливо виділити земельну ділянку у 6 кварталі (а.с. 62).
07 березня 2019 року ОСОБА_1 звернулась до Теплодарської міської ради Одеської області із заявою (вхід. № З-79-П від 11.03.2019 ), в якій зазначила, що надана їй відповідь суперечить чинному законодавству, а саме ст. 118 Земельного кодексу України, а тому повторно просила надати у власність земельної ділянки (у кварталі 6 згідно генерального плану) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,1 га та надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки на території м. Теплодар Одеської області в межах населеного пункту (а.с. 63).
28 березня 2019 року на заяву ОСОБА_1 листом № З-79-П від 28.03.2019 року повідомлено, що питання про передачу у власність земельної ділянки та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у м. Теплодар було розглянуто, підготовлений проект рішення № 442-ППр від 13.03.2019 року4 винесено на засідання постійних депутатських комісій з зауваженнями та повідомлено, що питання буде розглянуто на черговій сесії Теплодарської міської ради (а.с. 64).
29 березня 2019 року ОСОБА_1 подала заяву (вхід. № з-108-п) в якій просила розглянути її заяву від 11.02.2019 року без врахування - графічного матеріалу (копія актуальної карти ДЗК на момент подачі заяви), на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (а.с. 65).
16 квітня 2019 року листом № З-108-П запропоновано ОСОБА_1 надати графічні матеріали, на яких зображено бажане місце розташування земельної ділянки, відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України (а.с. 66).
16 квітня 2019 року ОСОБА_1 подала заяву (вхід. № З-138-П), до якої надала графічний матеріал, на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (а.с. 67-68).
22 квітня 2019 року листом № З-138-П рекомендовано ОСОБА_1 подати до Теплодарської міської ради заяву про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га під будівництво і обслуговування житлових будинків, господарських будівель та спору (присадибна ділянка) оформлену відповідно до вимог норм чинного законодавства (а.с. 69).
03 травня 2019 року листом № З-79-П Загородну Н. Т. повідомлено, що заява про передачу власність земельної ділянки та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у м. Теплодар розглянута, підготовлений проект за № 442-ППР від 13.03.2019 винесений на чергову сесію Теплодарської міської ради, за результатом поіменного голосування депутатами міської ради проект рішення не підтримано (а.с. 70).
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 14 Конституції України визначено, що право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Згідно п. «б» ч. 1 ст. 81 Земельного Кодексу України (далі ЗК України) громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Згідно ч. 6 ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідно до ч. 7 вказаної статті Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Зі змісту вищезазначених норм законодавства вбачається, що за результатом розгляду клопотання про надання земельної ділянки відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний термін приймає рішення про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Згідно п. «а» ч. 1 ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад.
Статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно ч. 1, 5 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Таким чином, розгляд клопотання про надання безоплатно у приватну власність земельної ділянки та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо її відведення повинно відбуватись на пленарному засіданні відповідної ради із прийняттям відповідного рішення, оскільки саме такий спосіб прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, передбачений законодавством.
При цьому, ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України визначено перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за результатами розгляду належним чином оформлених клопотання та додатків до нього, який є вичерпним, а саме:
- невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів;
- невідповідність місця розташування об`єкта вимогам прийнятих відповідно до цих законів нормативно-правових актів;
- невідповідність місця розташування об`єкта вимогам генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Разом з тим, за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), відповідачем листом № З-79-П від 03.05.2019 року ОСОБА_1 повідомлено, що заява про передачу власність земельної ділянки та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у м. Теплодар розглянута, підготовлений проект за № 442-ППР від 13.03.2019 винесений на чергову сесію Теплодарської міської ради, за результатом поіменного голосування депутатами міської ради проект рішення не підтримано (а.с. 70).
Проте, надані до суду лист № З-79-П від 03.05.2019 року та витяг з протоколу сесії Теплодарської міської ради від 25.04.2019 року не є рішеннями суб`єкта владних повноважень в розумінні ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України, оскільки не містять визначених Земельним кодексом України підстав для відмови у задоволенні заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та вмотивованої відмови у його наданні.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, та не спростовується відповідачами, що рішення Теплодарської міської ради Одеської області за поданою ОСОБА_1 заявою від 11.02.2019 року про надання або відмову у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,1 га. на території м. Теплодар, не приймалось.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем Теплодарською міською радою Одеської області допущено протиправну бездіяльність, яка виразилась у неприйнятті у встановленому законодавством порядку рішення за заявою ОСОБА_1 від 11.02.2019 року про надання або відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,1 га. на території м. Теплодар.
При цьому, позовні вимоги про зобов`язання Теплодарської міської ради Одеської області надати вмотивоване рішення у задоволенні заяви від 11.02.2019 року, згідно вимог Земельного кодексу України, суд вважає необґрунтованими з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно частини першої статті 245 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
Частиною 4 ст. 245 КАС України встановлено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Зі змісту вказаних правових норм вбачається, що відповідач, наділений дискреційними повноваженнями, тобто повноваженнями з певним ступенем свободи органу при прийнятті рішення, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення. А суди не мають право втручатися в дискреційні функції органів владних повноважень.
Суд може прийняти рішення про зобов`язання органу владних повноважень прийняти певне рішення, в разі, якщо можливість прийняття єдиного альтернативного рішення виключена судом.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, допустивши протиправну бездіяльність з не розгляду заяви ОСОБА_1 від 11.02.2019 року, Теплодарська міська рада Одеської області не надала жодної юридичної оцінки обставинам, котрі мають принципове юридичне значення для вирішення порушеного громадянином питання, відповідно до вимог ч. 7 ст. 118 Земельного Кодексу України.
Так, статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
В справі «East/West Alliance Limited» проти України» (№ 19336/04) Суд вказує, що дія статті 13 вимагає надання національного засобу юридичного захисту у спосіб, який забезпечує вирішення по суті поданої за Конвенцією «небезпідставної скарги» та відповідне відшкодування, хоча договірним державам надається певна свобода дій щодо вибору способу, в який вони виконуватимуть свої конвенційні зобов`язання за цим положенням. Межі обов`язків за статтею 13 різняться залежно від характеру скарги заявника відповідно до Конвенції. Незважаючи на це, засоби юридичного захисту, які вимагаються за статтею 13 Конвенції, повинні бути ефективними як у теорії, так і на практиці (Kudla v. Polandа № 30210/96).
За таких обставин, враховуючи неприйняття відповідачем станом на 11 жовтня 2019 року рішення відповідно до ст. 118 Земельного Кодексу України за результатом поданої ОСОБА_1 заяви від 11.02.2019 року, з урахуванням встановлених судом обставин, порушені права позивача підлягають судовому захисту шляхом зобов`язання Теплодарської міської ради Одеської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.02.2019 року та вирішити питання про надання або відмову у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,1 га. на території м. Теплодар.
Щодо позовних вимог про визнання протиправним та скасуваня рішення Теплодарської міської ради Одеської області від 25.10.2018 року за № 480-VII "Про надання дозволу виконавчому комітету на розробку детального плану території земельної ділянки у м. Теплодар в межах вул. Енергетиків, вул. Польова та СК " Енергобудівельник ", суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Отже, до адміністративних судів можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов`язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 4 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.
Таким чином, адміністративний позов подається особою для відновлення її прав, свобод та інтересів, а обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Разом з тим, позивачем не доведено, яким чином рішення Теплодарської міської ради Одеської області від 25.10.2018 року за № 480-VII "Про надання дозволу виконавчому комітету на розробку детального плану території земельної ділянки у м. Теплодар в межах вул. Енергетиків, вул. Польова та СК " Енергобудівельник ", порушує її права та інтереси. Крім того, позивачем суду не надано будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження того, що задоволення заявлених позовних вимог в подальшому відновить її права, свободи та інтереси як фізичної особи.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльність Теплодарської міської ради Одеської області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 11.02.2019 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,1 га. на території м. Теплодар; зобов`язання Теплодарської міської ради Одеської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.02.2019 року та вирішити питання про надання або відмову у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,1 га. на території м. Теплодар. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При розподілі судових витрат суд враховує, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768, 40 грн., відповідно до оригіналу квитанції № 30 від 26.06.2019 року (а.с. 3).
Таким чином, відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, з Теплодарської міської ради Одеської області за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Теплодарської міської ради Одеської області (код ЄДРПОУ 04527038, адреса місцезнаходження: 65490, Одеська область, м. Теплодар, вул. Піонерна, 7) про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Теплодарської міської ради Одеської області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 11.02.2019 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,1 га. на території м. Теплодар.
Зобов`язати Теплодарську міську раду Одеської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.02.2019 року та вирішити питання про надання або відмову у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,1 га. на території м. Теплодар.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Теплодарської міської ради Одеської області (код ЄДРПОУ 04527038, адреса місцезнаходження: 65490, Одеська область, м. Теплодар, вул. Піонерна, 7) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок).
Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.
Повний текст рішення складено та підписано 21 жовтня 2019 року.
Суддя О.А. Левчук
.