
справа № 570/3563/19
провадження № 3/570/1441/2019
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
07 жовтня 2019 року
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В., розглянувши в залі суду в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області /м.Рівне, вул.C.Петлюри, 10/ справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
13 липня 2019 року об 11 годині 00 хвилин автодороги Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне, що в межах Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_2 повторно протягом року керував транспортним засобом Citroen, д.н.з. НОМЕР_1 , що підлягає обов`язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Правопорушник у суді свою вину визнав, просить застосувати до нього адміністративний арешт, протипоказань для чого не має, оскільки посвідчення водія необхідне йому постійно у підприємницькій діяльності. Скоєння аналогічного правопорушення повторно протягом року підтверджуються постановою від 08 березня 2019 року за ч.3 ст.121 КпАП України та ним не заперечується.
Протокол про адміністративне правопорушення складений у присутності правопорушника та копія йому вручена. Відповідно до тексту протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснено права, передбачені ст.63 Конституції України і ст.268 КпАП України.
Відповідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Згідно положень ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення - передбаченої нормами права сукупності об`єктивних і суб`єктивних ознак, за наявності яких те чи інше діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення, включає в себе: а) об`єкт; б) об`єктивну сторону; в) суб`єкт; г) суб`єктивну сторону.
1. Об`єктом даного адміністративного проступку є встановлений порядок реєстрації та експлуатації транспортних засобів.
2. Об`єктивна сторона правопорушення виражається у експлуатації транспортних засобів, що підлягає обов"язковому технічному контролю.
3. Суб`єкт адміністративного проступку - спеціальний (водій транспортного засобу, тобто особа, яка в установленому порядку отримала дозвіл на керування транспортним засобом - водійське посвідчення тощо). Відповідно до ст.15 Закону України "Про дорожній рух" право на керування транспортними засобами надається: мототранспортними засобами і мотоколясками - з шістнадцятирічного віку; автомобілями всіх видів і категорій (за винятком автобусів і вантажних автомобілів, обладнаних для перевезення більше восьми пасажирів), трамваями і тролейбусами - з вісімнадцятирічного віку; автобусами і вантажними автомобілями, обладнаними для перевезення більше восьми пасажирів, - з дев`ятнадцятирічного віку.
4. Суб`єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам, які пред`являються чинним законом до такого документу, визнано належним доказом та крім того, в матеріалах провадження наявні і інші беззаперечні докази, які підтверджують вину правопорушника. Вказані докази є такими, що повністю узгоджуються між собою, не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості,
Аналізуючи зазначені докази, вважаю, що в діях правопорушника наявні усі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КпАП України як повторне протягом року керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов"язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
При обранні виду та визначенні розміру адміністративного стягнення суд враховую особу правопорушника, який систематично притягується до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, обставини, за яких відбувалися події, вчинення дій щодо рідної матері і вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту, протипоказань для чого судом не встановлено. Саме такий його вид у відповідності до ст.23 КпАП Українибуде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішено питання про стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КпАП України.
На підставі викладеного, керуючись ч.4 ст.121 КпАП України, ст.ст.284, 288, 289, 294 КпАП України, суд
в и р і ш и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту строком на п"ять діб.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в прибуток Рівненського районного суду Рівненської області /№ рахунку НОМЕР_2 , МФО 899998, ЄДРПОУ 38012756/ судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Кушнір Н.В.