
Справа №: 716/1781/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.10.2019 року м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, що надійшов від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця с АДРЕСА_1 , не працюючого, одруженого, четверо дітей, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.126 ч.3 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №410813 від 07.09.2019 року, 07.09.2019 року о 08-25 годині на 450 км а/дМ-19 ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Рено магнум М-460», проте відносно нього встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом постановою №39498614 від 20.02.2019 року, чим порушив вимоги п. 2.1 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 126 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав. Суду пояснив, що про існування постанови державного виконавця, згідно якої відносно нього встановлено обмеження у праві керування транспортним засобом він не знав. Вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, здобуті в судовому засідлані докази, приходжу до наступного висновку.
Статтями 245, 251 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 126 КУпАП адміністративна відповідальність настає в разі керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
У відповідності із ч. 9 ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови, в тому числі і про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів. Цією ж частиною статті 71 ЗУ «Про виконавче провадження» визначено, що постанова про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами надсилається сторонам для відома не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення. Крім того, така постанова направляється до виконання відповідним органом після закінчення строку для оскарження рішення, дії виконавця (10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів), якщо рішення, дії виконавця оскаржені не були.
З довідок (а.с. 4-5) вбачається, що 20.02.2019 року державним виконавцем Охрим І.В. відносно ОСОБА_1 була винесена постанова № 34998291 про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами.
Згідно відповіді начальника Кіцманського РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області Р.М. Співака у Кіцманському РВ ДВС ГТУЮ у Чернівецькій області перебувають на виконанні виконавчі листи про стягнення із ОСОБА_1 аліментів. Також в матеріалах виконавчого провадженні присутні постанови щодо тимчасового обмеження боржника у правах, серед яких і постанова про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами. Проте відомості про отримання боржником вказаної постанови в матеріалах виконавчого провадження відсутні.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що матеріалами справи не доведено те, що ОСОБА_1 знав про існування відносно нього тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами, то приходжу до висновку, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, а отже провадження по справі необхідно закрити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 126, 245, 247, 251, 256, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ