
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.004318
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Кухар Н.А.
секретаря судового засідання Гордійчук Г.В.
за участю:
представника позивача – Рачкевич Н.В.
представника відповідача – Гавриляк Р.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю"РІТЕЙЛ Україна" до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ,-
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю"РІТЕЙЛ Україна" (81118, вул. Шевченка, 9А, с. Ставчани, Пустомитівський район, Львівська область) звернулося в суд з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області (79003, вул. Стрийська, 35, м. Львів) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0055945512 від 01.07.2019 року.
Ухвалою суду від 28 серпня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі з викликом сторін.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами камеральної перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 01.07.2019 року № 0055945512 про нарахуванням штрафу у розмірі 7761,21 грн., за порушення вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України в частині порушення граничних строків реєстрації податкових накладних. Позивач вважає безпідставним накладення штрафу у розмірі 7761,21грн., оскільки порушень строку реєстрації податкових накладних не було, податкові накладні були подані для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних вчасно, тобто в межах строку, визначеного Податковим кодексом України, що підтверджується відповідними документами, а саме квитанціями. За вказаних обставин, підстав для застосування штрафних санкції у розмірі 7761, 21 грн. у відповідача не було. Тому просить скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення в частині накладення штрафу на суму 7761, 21 грн. як протиправне.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів, вказаних в позовній заяві, просила позов задовольнити.
17 вересня 2019 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого зазначено, що доводи позивача про безпідставність застосування штрафних санкції у розмірі 7761,21 грн., до ТОВ "РІТЕЙЛ Україна" є хибними. За результатом камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН за грудень 2018 року було встановлено, порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних: до 15 календарних днів на суму ПДВ – 73438, 20 грн.; на 61 і більше календарних днів на суму ПДВ – 1043, 46 грн., встановленого п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. За порушення строку реєстрації податкових накладних передбачені штрафи у розмірі згідно із п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України. Зважаючи на викладене, податкове повідомлення-рішення від 01.07.2019 року № 005594512 прийняте відповідачем на підставі, у межах та у спосіб, що передбачений чинним законодавством, підстави для задоволення позову відсутні.
Представник відповідача в судовому засіданні відповідач проти позову заперечував з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
24.05.2019 Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області проведена камеральна перевірка дотримання вимог п.192.1 ст.192, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) ТзОВ «Рітейл Україна» (код ЄДРПОУ 36808029) за період з 01.12.2018 по 30.04.2019 року.
За результатами перевірки складено акт від 24.05.2019 № 1749/55.12/36808029, яким встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних: до 15 календарних днів на суму ПДВ – 73438, 20 грн.; на 61 і більше календарних днів на суму ПДВ – 1043, 46 грн.
01.07.2019 на підставі зазначеного акту перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення № 0055945512, яким застосовано штраф у розмірі 7761,21 грн.
Не погодившись з прийнятим актом перевірки позивачем було подано заперечення на акт від 24 травня 2019 року № 1749/55ю12/36808029.
За результатами розгляду заперечення листом від 26.06.2019 року за вих.№ 32094/55.12-19 Головне управління ДФС у Львівській області заперечення до акта перевірки та матеріали надані ТзОВ «Рітейл Україна» на розгляд заперечення вирішено залишено без задоволення.
Позивач не погоджуючись з податковим повідомленням - рішенням від 01.07.2019 року № 0055945512 вважаючи його протиправним та таким, що підлягає скасуванню звернулось з відповідним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі ПК України).
Контролюючі органи згідно п.75.1ст.75 ПК України мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Камеральною відповідно доп.75.1.1. ПК України вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Законом України № 1797-VIII від 21.12.2016 підпункт 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 доповнено абзацом другим, відповідно до якого предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами (пункт14.1.60ст.14 ПК України).
Відповідно до положень п.201.1ст.201 Податкового кодексу України(в редакції, чинної на час спірних відносин) на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Положенням п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1цієї статті та/або пунктом 192.1статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
Для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
Для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Положенням п. 1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246(далі - Порядок № 1246 в редакції, чинній на момент спірних відносин) встановлено, що цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).
Згідно з п.2 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України(далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Відповідно до положення п. 3 Порядку №1246 (в редакції Постанови КМУ від 21.02.2018 року №204) операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години.
Пунктом 5 Порядку №1246 визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192,пунктами 200-1.3,200-1.9 статті 200-1тапунктами 201.1,201.10і201.16 статті 201Кодексу, а також з урахуванням Законів України Про електронний цифровий підпис,Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Згідно з пунктами 8, 10, 11, 12 Порядку податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку.
Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця).
Після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис,Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
Відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192тапунктом 201.10 статті 201Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно допунктів 200-1.3і200-1.9статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться уподатковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис,Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Згідно із пунктами 13-15 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Положенням п.201.10ст.201 Податкового кодексу України визначено, що у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Так, згідно із п. 120-1.1. ст. 1201 ПК України за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192та201цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Законодавцем чітко визначено обов`язок платника податку (продавця, постачальника) в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація таких податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків, зокрема: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені.
При цьому, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В акті перевірки було встановлено, що ТзОВ «Рітейл Україна» порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, а саме:
Податкова накладна від 18.12.2018 року № 494 на суму ПДВ 1850, 42 грн.;
Податкова накладна від 19.12.2018 року № 498 на суму ПДВ 250, 00 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 172 на суму ПДВ 1291, 67 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 376 на суму ПДВ 4478, 42 грн.;
Податкова накладна від 16.12.2018 року № 491 на суму ПДВ 1001, 71 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 505 на суму ПДВ 2004, 79 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 486 на суму ПДВ 39872, 31 грн.;
Податкова накладна від 18.12.2018 року № 493 на суму ПДВ 401, 24 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 503 на суму ПДВ 500, 00 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 502 на суму ПДВ 60,07 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 501 на суму ПДВ 790, 37 грн.;
Податкова накладна від 16.12.2018 року № 490 на суму ПДВ 305,18 грн.;
Податкова накладна від 18.12.2018 року № 492 на суму ПДВ 297, 48 грн.;
Податкова накладна від 18.12.2018 року № 496 на суму ПДВ 1450, 32 грн.;
Податкова накладна від 16.12.2018 року № 489 на суму ПДВ 111, 05 грн.;
Податкова накладна від 18.12.2018 року № 495 на суму ПДВ 274, 89 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 499 на суму ПДВ 925, 73 грн.;
Податкова накладна від 31.12.2018 року № 487 на суму ПДВ 17572, 55 грн.;
Податкова накладна від 31.01.2019 року № 437 на суму ПДВ 1043, 46 грн.
Відповідно до абзацу 3 п. 2, п. 3 Порядку №1246 (в редакції постанови КМУ № 204 від 21.02.2018 р.) операційний день частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години.
Судом досліджено надані позивачем копії квитанцій, з яких вбачається, що податкові накладні, а саме: від 18.12.2018 року № 494, від 19.12.2018 року № 498, від 31.12.2018 року № 172, від 31.12.2018 року № 376, від 16.12.2018 року № 491, від 31.12.2018 року № 505, від 31.12.2018 року № 486, від 18.12.2018 року № 493, від 31.12.2018 року № 503, від 31.12.2018 року № 502, від 31.12.2018 року № 501, від 16.12.2018 року № 490, від 18.12.2018 року № 492, від 18.12.2018 року № 496, від 16.12.2018 року № 489, від 18.12.2018 року № 495, від 31.12.2018 року № 499, від 31.12.2018 року № 487 були подані для реєстрації 15 січня 2019 року в період з 16:34 -16:40 годин.
Квитанції про неприйняття податкових накладних не було прийнято.
Втім, згідно з квитанціями про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні доставлені до центрального рівня Державної податкової служби України та прийняті 21.01.2019 року.
За таких обставин, суд вважає, що доводи відповідача щодо порушення позивачем граничного строку реєстрації податкових накладних від 18.12.2018 року № 494, від 19.12.2018 року № 498, від 31.12.2018 року № 172, від 31.12.2018 року № 376, від 16.12.2018 року № 491, від 31.12.2018 року № 505, від 31.12.2018 року № 486, від 18.12.2018 року № 493, від 31.12.2018 року № 503, від 31.12.2018 року № 502, від 31.12.2018 року № 501, від 16.12.2018 року № 490, від 18.12.2018 року № 492, від 18.12.2018 року № 496, від 16.12.2018 року № 489, від 18.12.2018 року № 495, від 31.12.2018 року № 499, від 31.12.2018 року № 487 безпідставні, у зв`язку з чим підстав для нарахування штрафу у розмірі 10% від суми ПДВ по вказаним податковими накладними у відповідача не було.
Суд враховує доводи відповідача про те, що згідно з квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних по податковій накладній від 31.01.2019 року № 437 вона доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України саме 17.04.2019 року, тобто з порушенням граничного строку реєстрації на 61 календарний день.
Податковим законом чітко не визначено, з якого моменту (які саме дії суб`єкту господарювання необхідно вчинити) податкові накладні вважаються поданими (направлення платником податкової накладної до ДФС, надходження податкової накладної в електронній формі до ДФС, підтвердження прийняття податкової накладної, надіслання платнику квитанції).
Суд зазначає, що якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) припускає неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, то діє презумпція правомірності рішень платника податку (пп.4.1.4п.4.1ст.4 Податкового кодексу України).
З урахуванням викладеного, суд доходить висновку, що позивач не може бути притягнутий до відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, якщо ним вчинено всі дії щодо реєстрації податкових накладних від 18.12.2018 року № 494, від 19.12.2018 року № 498, від 31.12.2018 року № 172, від 31.12.2018 року № 376, від 16.12.2018 року № 491, від 31.12.2018 року № 505, від 31.12.2018 року № 486, від 18.12.2018 року № 493, від 31.12.2018 року № 503, від 31.12.2018 року № 502, від 31.12.2018 року № 501, від 16.12.2018 року № 490, від 18.12.2018 року № 492, від 18.12.2018 року № 496, від 16.12.2018 року № 489, від 18.12.2018 року № 495, від 31.12.2018 року № 499, від 31.12.2018 року № 487 в межах встановлених Податковим кодексом України строків для їх реєстрації, однак, така реєстрація не відбулася вчасно з незалежних від платника податку причин.
Щодо реєстрації податкової накладної від 31.01.2019 року № 437 позивачем не спростовано порушення термінів реєстрації, а тому у задоволенні позову в цій частині слід відмовити.
За таких обставин, податкове повідомлення-рішення від 01.07.2019 р. № 0055945512 в частині нарахування штрафу за порушення граничного строку реєстрації податкових накладних 18.12.2018 року № 494, від 19.12.2018 року № 498, від 31.12.2018 року № 172, від 31.12.2018 року № 376, від 16.12.2018 року № 491, від 31.12.2018 року № 505, від 31.12.2018 року № 486, від 18.12.2018 року № 493, від 31.12.2018 року № 503, від 31.12.2018 року № 502, від 31.12.2018 року № 501, від 16.12.2018 року № 490, від 18.12.2018 року № 492, від 18.12.2018 року № 496, від 16.12.2018 року № 489, від 18.12.2018 року № 495, від 31.12.2018 року № 499, від 31.12.2018 року № 487 є протиправним та підлягає скасуванню в частині нарахування штрафу на суму 7343,83 грн., в решті позовних вимогах слід відмовити.
Відповідно до ч. 1ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Приписами ч. 1ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, й те, що відповідачем не було доведено правомірності спірного рішення в частині нарахування штрафу за порушення граничного строку реєстрації податкових накладних 18.12.2018 року № 494, від 19.12.2018 року № 498, від 31.12.2018 року № 172, від 31.12.2018 року № 376, від 16.12.2018 року № 491, від 31.12.2018 року № 505, від 31.12.2018 року № 486, від 18.12.2018 року № 493, від 31.12.2018 року № 503, від 31.12.2018 року № 502, від 31.12.2018 року № 501, від 16.12.2018 року № 490, від 18.12.2018 року № 492, від 18.12.2018 року № 496, від 16.12.2018 року № 489, від 18.12.2018 року № 495, від 31.12.2018 року № 499, від 31.12.2018 року № 487 відтак позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0055945512 від 01.07.2019 року на суму 7343,83 грн., а в іншій частині суми нарахування штрафу оскаржуване податкове повідомлення-рішення є правомірним та скасуванню не підлягає.
Таким чином, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю"РІТЕЙЛ Україна" (81118, вул. Шевченка, 9А, с. Ставчани, Пустомитівський район, Львівська область) до Головного управління ДФС у Львівській області (79003, вул. Стрийська, 35, м. Львів) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0055945512 від 01.07.2019 року - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0055945512 від 01.07.2019 року в частині нарахування Товариству з обмеженою відповідальністю"РІТЕЙЛ Україна" штрафу на суму 7343,83 грн.
В задоволенні іншої частини позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю"РІТЕЙЛ Україна" - відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю"РІТЕЙЛ Україна" (81118, вул. Шевченка, 9А, с. Ставчани, Пустомитівський район, Львівська область, код ЄДРПОУ 36808029) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79003, вул. Стрийська, 35, м. Львів, код ЄДРПОУ 39462700) документально підтверджені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 1817, 30 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 21 жовтня 2019 року.
Суддя Кухар Н.А.