
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
О К РЕ М А У Х В А Л А
21 жовтня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1461/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Микуляк П.П.,
при секретарі Петрус К.І.,
за участю:
позивача: ОСОБА_1 , представник - Тричинець Н.П.,
відповідача: ГУ ДФС у Закарпатській області, представник - Жупан Ж.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Закарпатській області, яким просила суд визнати протиправним та скасувати Наказ ГУ ДФС у Закарпатській області від 21.11.2018 року №521-о про звільнення ОСОБА_1 з посади інспектора Рахівської державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області, поновити ОСОБА_1 на посаді інспектора Рахівської державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області із відновленням відповідного рангу державного службовця та стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області грошове забезпечення за час вимушеного прогулу.
Під час розгляду даної справи, судом було встановлено, що ОСОБА_1 , вчинила порушення обіймаючи посаду головного державного інспектора ОР ДПІ у Рахівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області, будучи відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані. Дії гр. ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи вину свою визнала, у вчиненому розкаялася тому її було притягнуто до адміністративної віповідальності у вигляді накладення штрафу.
Вказане вище зазначене в Постанові Рахівського районного суду Закарпатської області від 18.06.2018 року у справі №305/959/18. Постанова була направлена ДПІ у Рахівському районі, отримана 06.07.2018р. та набрала законної сили.
13.08.2018 року Наказом ГУ ДФС у Закарпатській області, "Про введення в дію переліку змін до організаційної структури та переліку змін до щтатного розпису" №1391, було введено в дію Перелік змін до Організаційної структури №1 та Перелік змін №3 до штатного розпису на 2018 рік ГУ ДФС у Закарпатській області та наказано відділу по роботі з персоналом здійснити комплекс заходів щодо перепризначення працівників Голоаного управління ДФС у Закарпатській облатсі.
30.08.2018 року Наказом Головного управління ДФС у Закарпатській області "Про призначення ОСОБА_1 " №220 було призначено ОСОБА_1 з 04 вересня 2018 року на посаду державного інспектора Рахівської державної податкової інспекції Рахівського управління Головного управління ДФС у Закарпатській області в порядку переведення з ДПІ у Рахівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області.
03.09.2018 року Наказом ДПІ у Рахівському районі №12-0 було звільнено ОСОБА_1 , з посади головного державного інспектора з організації роботи ДПІ у Рахівському районі, у зв`язку з переведенням за її згодою у Головне управління ДФС у Закарпатській області.
21.11.2018 року Наказом Головного управління ДФС у Закарпатській області "Про звільнення ОСОБА_1 " №521-о відповідно до п.3 ч.1, 2 ст. 84 Закону України "Про державну службу" було припинено державну службу та звільнено з посади державного інспектора Рахівської державної податкової інспекції Рахівського управління Головного управління ДФС у Закарпатській області у зв`язку із втратою права на державну службу або його обмеження.
Відповідно до ст. 84 Закону України "Про державну службу" (в редакції чинній на момент винекнення спірних правовідносин), підставами для припинення державної служби у зв`язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є:
1) припинення громадянства України або виїзд на постійне проживання за межі України;
2) набуття громадянства іншої держави;
3) набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне або пов`язане з корупцією правопорушення;
4) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо державного службовця за вчинення умисного злочину та/або встановлення заборони займатися діяльністю, пов`язаною з виконанням функцій держави;
5) наявність відносин прямої підпорядкованості близьких осіб у випадку, передбаченому статтею 32 цього Закону;
6) наявність у державного службовця, який займає посаду державної служби категорії "А" або "Б", заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
У випадках, зазначених у пунктах 1-4, 6 ч.1 цієї статті, суб`єкт призначення зобов`язаний звільнити державного службовця у триденний строк з дня настання або встановлення факту, передбаченого цією статтею, якщо інше не встановлено законом, а у випадку, зазначеному у п.5 ч.1 цієї статті, - у порядку, визначеному ст.32 цього Закону.
Відповідно до матеріалів справи судом встановлено факт дотримання обовязку звільнення особи у зв`язку із втратою права на державну службу або його обмеження та встановлено факт пропуску відповідачем триденного строку, який передбачений ст.84 Закону України "Про державну службу" для звільнення позивача.
Відповідно до ч.1 ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Відтак суд вважає за доцільне довести до відома інформацію про зазначені порушення Головне управління ДФС у Закарпатській області для вжиття останнім заходів реагування, в т.ч. повідомлення кадрових служб та відділів про неохідність суворого дотримання норм ст.84 ЗУ "Про державну службу" з метою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню зазначених порушень законодавства.
На підставі наведеного та керуючись ст. 248, 249 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Направити окрему ухвалу до Головного управління ДФС у Закарпатській області та позвачу по справі.
Зобов`язати начальника Головного управління ДФС України у Закарпатській області вжити заходи для усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону в т.ч. для запобігання їх повторенню у майбутньому.
З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в цій ухвалі, суд встановлює строк до 22.11.2019 року для надання відповіді та виконання.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення за формою і змістом, передбаченими ст. 296 КАС України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя П.П. Микуляк