Постанова № 85036606, 18.10.2019, Рокитнянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
18.10.2019
Номер справи
375/1923/19
Номер документу
85036606
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

пСправа № 375/1923/19 Провадження № 3/375/578/19

П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.10.2019 суддя Рокитнянського районного суду Київської області Литвин О.В., розглянувши матеріал, який надійшов від Головного управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , продавця - касира ФОП " ОСОБА_2 ", раніше не притягалася до адміністративної відповідальності,

за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

27.09.2019 при проведенні головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у Київській області фактичної перевірки ФОП " ОСОБА_3 В.", що в АДРЕСА_2 , було виявлено порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, а саме: було виявлено порушення порядку проведення розрахункових операцій і що проявилося у проведенні розрахункових операцій готівкою за надані послуги без застосування реєстратора розрахункових операцій, без видачі розрахункового документу встановленої форми (фіскального чека) на повну суму проведеної операції, продажі товарів у асортименті, які не обліковані у встановленому порядку за місцем їх реалізації. Вказаними діями та бездіяльністю, які були вчинені продавцем - касиром ФОП " ОСОБА_2 " ОСОБА_1 було порушено вимоги п.1, п. 2, ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і що стало підставою складання відносно неї протоколу про адмінправопорушення за ч.1 ст.155-1 КУпАП.

Відповідно до статті 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Про день, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 повідомлена належним чином, про що свідчить наявне у матеріалах справи поштове повідомлення про вручення поштового відправлення. На разі, до суду остання у визначений судом час не прибула, про причину своєї неявки суд не повідомила.

За викладеного вважаю наявними підстави для розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, оцінивши отримані у справі докази в їх сукупності, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.

Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі встановлено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06 липня 1995 року. Так, зокрема, п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 вказаного нормативно-правового акту, передбачено, що субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобовязані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Встановлені судом обставини дають суду підстави для висновку про порушення ОСОБА_4 Марією ОСОБА_5 , вимог п.1, п.2 ст.3 Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" що стало підставою для складання головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС України у Київській області 27.09.2019 протоколу про адімнправопорушення за № 155.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адмінправопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшуюють та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушеня, вважаю, що адміністративним стягненям, достатнім для виправлення правопорушника є штраф у розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85.00 грн..

Згідно ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” із ОСОБА_1 підлягає стягненю на користь держави судовий збір у розмірі 384.20 грн., що становить, 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. 33, 40-1, ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП адімінправопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) грн. 00 коп. (отримувач коштів – Рокит УК /см. Рокитне/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): – 37800105; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача – UA188999980000031113106010522; код класифікації доходів бюджету – 21081100, призначення платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (отримувач коштів – ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ – 37993783; банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО ГУДКСУ) –899998; рахунок отримувача – UA798999980000031211256026001; код класифікації доходів бюджету – 22030106).

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її ухвалення шляхом подання апеляційної скарги через Рокитнянський районний суд Київської області.

Суддя О.В.Литвин

Постанова суду набирає законної сили _____

Постанову може бути пред`явлено до виконання до _______