Рішення № 85027459, 16.10.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2019
Номер справи
560/2786/19
Номер документу
85027459
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/2786/19

РІШЕННЯ

іменем України

16 жовтня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П.

за участю:секретаря судового засідання Бачка А.М. позивача: ОСОБА_1 представника відповідача: Прокопчук В.В. свідків: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в якому просить Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, зарахувати до страхового стажу, період роботи з 15.07.1996 по 31.07.2005 в КСП "Урожай", ПОС "Урожай" с.Яснозір`я, Віньковецького району Хмельницької області та призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до п.3 ч.1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 04 січня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що є матір`ю шести дітей, яких виховала до шестирічного віку.

Статтею 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено призначення дострокової пенсії за віком, зокрема, жінкам, які народили п`ятьох і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Маючи понад 15 років загального стажу роботи, з метою призначення дострокової пенсії за віком відповідно п.2 ч.1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", 11 січня 2019 року позивач звернулася до Віньковецького відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Однак, 12.04.2019 позивач отримала листа № 5782/03 від Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області згідно якого зазначено, що у позивача недостатньо страхового стажу, оскільки не враховано періоди роботи за 1996 - 1999, 2001 роки, а тому в призначені пільгової пенсії відмовлено.

Вважає, що має право на пільгову пенсію, оскільки має необхідний страховий стаж та виховала шестеро дітей до шестирічного віку, як зазначено у статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.10.2019 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив, щодо задоволення позовних вимог та просив відмовити в їх задоволенні. Подав до суду відзив на позовну заяву в якому останній зазначає, що згідно з пунктом 4-2 №22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію, перевіряє правильність оформлення заяви й подання при призначенні пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж, здійснює попередню правову експертизу змісту та належного оформлення поданих документів, фіксує та засвідчує виявлені розходження. Крім того відповідач зазначив, що страховий стаж позивача становить 7 років 5 місяців 24 дні, зокрема до страхового стажу не враховано періоди роботи згідно трудової книжки серії НОМЕР_1 від 01.01.2004, оскільки вона заповнена з порушенням інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту України, №58 від 29.07.1993.

Відповідач зазначає, що трудова книжка позивача серії АХ НОМЕР_2 459683 заповнена 01.01.2004 за період з 1996 року без зазначення підстави внесення записів, відсутня дата народження та підпис власника книжки.

При цьому, в архівних довідках №24 від 17.01.2019 та №78 від 11.02.2019 про заробітну плату і трудовий стаж в КСП "Урожай" (ПОС "Урожай"), с.Яснозір`я, Віньковецького району Хмельницької області, за період з 1996 року по 1999 рік, 2001 рік виданих Трудовим архівом Віньковецького району, значиться особа ОСОБА_4 (невірно вказано по-батькові).

Враховуючи викладене, підстав для зобов`язання відповідача зарахувати до страхового стажу, період роботи з 15.07.1996 по 31.07.2005 в КСП "Урожай", ПОС "Урожай" с.Яснозір`я, Віньковецького району, Хмельницької області та призначити позивачу пенсію за віком відповідно до п.3 ч.1 ст.115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та здійснити виплату починаючи з часу виникнення права на пенсію 04.01.2019 немає.

В судовому засіданні свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , підтвердили, що разом з позивачем працювали КСП "Урожай", ПОС "Урожай" с.Яснозір`я, Віньковецького району, Хмельницької області, зокрема, ОСОБА_2 з 01.06.1998 року по 27.02.2005 рік - дояркою, ОСОБА_3 , з 1992 року по 15.02.1999 року обліковцем на молочній фермі.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, а також покази свідків, дослідивши позовну заяву, відзив на позовну заяву а також оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв`язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що ОСОБА_1 , є матір`ю шести дітей, яких виховала до шестирічного віку, що підтверджується довідкою №6 виданою 03.01.2019 Яснозірською сільською радою копія якої міститься в матеріалах адміністративної справи, а також свідоцтвами про народження її дітей, зокрема серія НОМЕР_3 виданого 04.01.2019 (повторно) на ОСОБА_5 , серія НОМЕР_4 виданого 19.04.2004 на ОСОБА_6 , серія НОМЕР_5 виданого 19.04.2004 на ОСОБА_7 , серія НОМЕР_6 виданого 13.07.2017 на ОСОБА_8 , серія НОМЕР_7 виданого 13.07.2017 на ОСОБА_9 , серія НОМЕР_8 виданого 10.06.2007 на ОСОБА_10 .

Указом президента України від 1 жовтня 2012 року позивачу присвоєно почесне звання "Мати-героїня".

Позивач вважаючи, що має понад 15 років загального стажу роботи, з метою призначення дострокової пенсії за віком відповідно п.2 ч.1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" 11 січня 2019 року звернулася з заявою до Віньковецького відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №32/03-04 від 15.01.2019, позивачу призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з зарахуванням страхового стажу 15 років 2 місяці та 17 днів з 04 січня 2019 року, довічно.

Однак, 12.04.2019 позивач отримала листа від Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 5782/03 від 21 лютого 2019 року в якому відповідач повідомив, що страхового стажу позивача недостатньо, оскільки не враховано періоди роботи за 1996 - 1999, 2001 роки, а тому в призначені пільгової пенсії ОСОБА_1 відмовили.

Рішенням ГУ ПФУ у Хмельницькій області від 14.02.2019 №4 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком згідно п.3 ч.1 ст.115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", оскільки у заявника відсутній необхідний страховий стаж.

Підставою для не зарахування страхового стажу стало те, що трудова книжка серії НОМЕР_1 заповнена 01.01.2004 за період з 1996 року без зазначення підстави внесення записів, відсутня дата народження та підпис власника книжки, а в архівних довідках №24 від 17.01.2019 та №78 від 11.02.2019 про заробітну плату і трудовий стаж в КСП "Урожай" (ПОС "Урожай"), с.Яснозір`я, Віньковецького району Хмельницької області, за період з 1996 року по 1999 рік, 2001 рік виданих Трудовим архівом Віньковецького району, значиться особа ОСОБА_4 , зокрема невірно вказано по-батькові.

Позивач, не погоджуючись з такими діями відповідача, вважає їх протиправними та просить зобов`язати останнього зарахувати до страхового стажу спірний період роботи та призначити та виплачувати пенсію, у зв`язку із чим вимушена звернутись до суду за захистом своїх порушених прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Відповідно до п.3 ч.1 ст.115 Закону №1058-IV, право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які народили п`ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, - після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років. При цьому до числа осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.

Згідно ч.1 ст.24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв`язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

Частиною 2 статті 24 цього Закону визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини третьої даної статті Закону, страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 05.11.1991 №1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788-XII), громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Згідно з ст.7 Закону №1788-XII, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 56 Закону №1788-XII, до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

Згідно з п. "а" ч. 3 ст. 56 Закону №1788-XII, до стажу роботи зараховується також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в`язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.

Статтею 62 Закону №1788-XII визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637).

Відповідно до п. 1-2 Порядку № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Згідно з п. 3 Порядку № 637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. За відсутності зазначених у цьому пункті документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Відповідно до копії трудової книжки позивача серія АХ НОМЕР_9 встановлено, що позивач з 28.06.1996 працювала у КСП "Урожай" (ПОС "Урожай") по 28.02.2005.

Під час вказаного періоду, позивач неодноразово перебувала у декретній відпустці по догляду за дитиною.

Суд, оглядаючи копію трудової книжки позивача, встановив, що вона заповнена 01.01.2004 за період з 1996 року без зазначення підстави внесення записів.

На підтвердження страхового стажу, позивач разом з поданою заявою до пенсійного фонду подала архівні довідки №24 від 17.01.2019 та №78 від 11.02.2019 про заробітну плату і трудовий стаж в КСП "Урожай" (ПОС "Урожай"), с.Яснозір`я, Віньковецького району Хмельницької області, за період з 1996 року по 1999 рік, 2001 рік, видані Трудовим архівом Віньковецького району.

Однак, у зазначених довідках вказуються відомості стосовно особи зокрема, ОСОБА_11 , тобто невірно вказано по-батькові.

Вказана обставина слугувала тому, що відповідач відмовив в зарахуванні страхового стажу та призначенні пенсії ОСОБА_1 .

Суд звертає увагу відповідача, що позивач не несе відповідальності за заповнення трудової книжки, оскільки записи у його трудову книжку вносяться відповідальним працівником підприємства, а не особисто позивачем, більше того, недоліки її заповнення не є підставою вважати про відсутність трудового стажу позивача за спірний період.

Недоліки щодо заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для не врахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.

Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 24.05.2018 по справі №490/12392/16-а.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Крім того, суд вважає, що оскільки у позивача містяться архівні довідки видані Трудовим архівом Віньковецького району, зокрема №24 від 17.01.2019 та №78 від 11.02.2019 про заробітну плату і трудовий стаж ОСОБА_1 в КСП "Урожай" (ПОС "Урожай"), с.Яснозір`я, Віньковецького району Хмельницької області, при цьому зазначення по-батькові " ОСОБА_12 " на думку суду є скороченням "Миколаївна", а тому вказані обставини не є підставою для відмови позивачу в зарахуванні відповідного стажу роботи та призначення останній пенсії.

Суд також звертає увагу відповідача на п.2 Порядку №637, зокрема на те, що у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків. Однак, управління пенсійного фонду вказані обставини не дослідило в повному обсязі.

При цьому, в судовому засіданні суд заслухав показання свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які проживають в селі Яснозір`я, Віньковецького району, Хмельницької області, які зазначили, що разом з ОСОБА_1 працювали разом в КСП "Урожай", ПОС "Урожай" с.Яснозір`я, Віньковецького району, Хмельницької області.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що подані позивачем документи до заяви підтверджують його право на призначення пенсії, а відтак право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Оскільки архівні довідки надані позивачем разом із заявою про призначення пенсії до відповідача підтверджують відповідний стаж роботи, зокрема з червня 1996 року по 31.07.2005, а трудова книжка позивача містить записи про вказаний період роботи, а тому цей період підлягає зарахуванню до страхового стажу позивача.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Вихід за межі позовних вимог - це вирішення незаявленої вимоги, задоволення вимоги позивача у більшому розмірі, ніж було заявлено.

Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. З цього слідує, що вихід за межі позовних вимог можливий за наступних умов: - лише у справах за позовами до суб`єктів владних повноважень, оскільки лише в цьому випадку відбувається захист прав та інтересів позивача; - повний захист прав позивача неможливий у спосіб, про який просить позивач. Повнота захисту полягає в ефективності відновлення його прав; - вихід за межі позовних вимог повинен бути пов`язаний із захистом саме тих прав, щодо яких подана позовна заява.

У той же час, зміст принципу офіційного з`ясування всіх обставин у справі, передбачений пунктом 4 частини 3 статті 2 КАС України, зобов`язує адміністративний суд до активної ролі у судовому засіданні, в тому числі і до уточнення змісту позовних вимог, з наступним обранням відповідного способу захисту порушеного права.

Пункт 2 частини 2 статті 245 КАС України визначає, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Враховуючи наведене, з огляду на те що позовні вимоги викладені таким чином, що не дають змогу захистити правові інтереси позивача в повній мірі, суд вважає, що за для повного та всебічного захисту прав позивача та уникнення повторного звернення до суду з позовною заявою щодо визнання рішення відповідача №4 від 14.02.2019 протиправним, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №4 від 14 лютого 2019 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком згідно з п.3 ч.1 статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Таким чином, суд дійшов висновку, що суб`єкт владних повноважень, який заперечує проти позову, не довів, що діяв у межах закону при винесенні рішення №4 від 14.02.2019, та не зарахуванні до страхового стажу ОСОБА_1 спірного періоду роботи, а при цьому позивачем доведено позовні вимоги, тому з урахуванням встановлених у справі обставин, позовні вимоги необхідно задовольнити в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №4 від 14 лютого 2019 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком згідно з п.3 ч.1 статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, зарахувати до страхового стажу, період роботи з 15.07.1996 по 31.07.2005 в КСП "Урожай", ПОС "Урожай" с. Яснозір`я, Віньковецького району Хмельницької області.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до п.3 ч.1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 04 січня 2019 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_10 ) судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 18 жовтня 2019 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_10 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , ідентифікаційний код - 21318350)

Головуючий суддя О.П. Шевчук