
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 жовтня 2019 р. № 634/1193/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кухар М.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Сахновщинської Районної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Сахновщинської Районної державної адміністрації про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- поновити термін для позову на рішення УПСЗН Сахновщинської РДА №2211 від 05 червня 2019 р, про відмову в наданні державної соціальної допомоги уповноваженому представнику сім`ї ОСОБА_1 , яка є незаконною та відновити законність у наданні моїм дітям гарантованого прожиткового рівня, та надати правову оцінку діям чиновник! в, які своїми діями підривають довіру до Державних, органів влади, та спричиняють стражданню дітям і також інвалідам.
- скасувати незаконне рішення УПСЗН Сахновщинської РДА №2352 від 19 серпня 2019 р. про відмову в наданні державної соціальної допомоги уповноваженому представнику сім`ї ОСОБА_1 , яка є незаконною та відновити законність у наданні його дітям гарантованого прожиткового рівня, та надати правову оцінку діям чиновників, які своїми діями підривають довіру до Державних органів влади, та спричиняють страждання дітям і також інвалідам.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.2, 4 ч. 5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з поданої ОСОБА_1 позовної заяви, в ній відсутні відомості зокрема про ідентифікаційний код відповідача - юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача.
Крім того, позивач просить відновити законність у наданні його дітям гарантованого прожиткового рівня, та надати правову оцінку діям чиновників, які своїми діями підривають довіру до Державних органів влади, та спричиняють страждання дітям і також інвалідам, проте позов подано від його імені та в позові не міститься зазначення про звернення до суду в інтересах дітей.
Відповідно до ч. 7 ст. 160 КАС України у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Крім того, визначений ОСОБА_1 спосіб захисту, а саме "відновити законність у наданні його дітям гарантованого прожиткового рівня, та надати правову оцінку діям чиновників, які своїми діями підривають довіру до Державних органів влади, та спричиняють страждання дітям і також інвалідам" не є визначеним та конкретизованим, містить прохання суду вчинити невизначені дії. З матеріалів позову також незрозуміло за яким саме видом державної соціальної допомоги звертався позивач та в рамках якої соціальної допомоги відповідач не забезпечив право позивача (його родини) на гарантований Конституцією України прожитковий мінімум.
Позовна заява також не містить посилань на норми закону, який визначає порядок призначення відповідного виду державної соціальної допомоги, за якою звертався позивач.
Відповідно до ч.1-2 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Незазначення вказаних вище відомостей та обставин, а також обрання неналежного способу захисту прав унеможливить забезпечення ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача (членів його родини) підчас судового розгляду судом.
Невизначеність складу учасників справи також унеможливить забезпечення ефективного захисту прав, свобод, інтересів відповідних осіб.
Крім того, відповідно до вимог пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав до матеріалів позовної заяви - не надано, позовна заява таких застережень не містить.
Таким чином, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом надання до суду уточненої позовної заяви з чітким визначенням учасників справи, а також з чітким та конкретним викладенням належного способу захисту та позовних вимог, обґрунтуванням порушень прав позивача (або відповідних членів його родини) з посиланнями на норми чинного законодавства України, а також із зазначенням відомостей зокрема про ідентифікаційний код відповідача - юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача (або осіб в інтересах яких подається позов), а також надання письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до пункту частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160,161,169,248,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Сахновщинської Районної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Сахновщинської Районної державної адміністрації про скасування рішення - залишити без руху.
Надати позивачу термін - п`ять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду уточненої позовної заяви з чітким визначенням учасників справи, а також з чітким та конкретним викладенням належного способу захисту та позовних вимог, обґрунтуванням порушень прав позивача (або відповідних членів його родини) з посиланнями на норми чинного законодавства України, а також із зазначенням відомостей зокрема про ідентифікаційний код відповідача - юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача (або осіб в інтересах яких подається позов), а також надання письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кухар М.Д.