
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
О К Р Е М А У Х В А Л А
18 жовтня 2019 року м. Житомир справа №240/10525/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюка М.М.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Згідно п. 3 ч.1 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:
- потерпілі від Чорнобильської катастрофи (не віднесені до категорії 2), які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов`язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, - категорія 3.
Відповідно до п. 5 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому Постановою КМ України від 20.01.1997 № 51, який діяв станом на 18.04.2014, потерпілим від Чорнобильської катастрофи (не віднесеним до категорії 2), які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії або які за станом на 1 січня 1993 р. прожили у зоні безумовного (обов`язкового) відселення не менше двох років, а на території зони гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років та відселені або самостійно переселилися з цих територій, чи таким, що постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов`язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, і віднесеним до категорії 3, видаються посвідчення зеленого кольору, серія Б.
Житомирською обласною державною адміністрацією 18.04.2014 ОСОБА_2 Анатолію Францовичу було видане посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 3 серія НОМЕР_1 (а.с.16).
КВЖРЕП № 1 м. Коростень видана довідка від 22.07.2019 № 1077, згідно якої ОСОБА_1 постійно проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_1 , з 26.04.1986 по 09.10.1990 та з 15.11.2002 по даний час.
Однак, як встановлено судом за наслідками дослідження трудових книжках ОСОБА_1 від 17.10.1990 № АТ-ІІІ 3 2071564 (а.с. 8-9), № АТ-VІ № 2610743 (а.с. 10-12), військового квитка серії НОМЕР_2 , виданого ОСОБА_1 26.12.1990 Радянським РВК м. Томська (а.с.14-15), довідки військового комісаріату міста Томська від 02.08.2019 № 145 (а.с.13), ОСОБА_1 в період з 05.08.1982 по 24.06.1990 був військовослужбовцем і проходив військову службу за межами Української РСР, а тому не міг у вказаному періоді постійно проживати та бути прописаним (зареєстрованим) в м. Коростені, у зв`язку із чим інформація про постійне проживання та реєстрацію в м. Коростень з 26.04.1986 по 09.10.1990, зазначена у довідці КВЖРЕП № 1 м. Коростень, не відповідає дійсності.
Враховуючи наведене, суд вважає, що 18.04.2014 Житомирською обласною державною адміністрацією ОСОБА_2 Анатолію Францовичу було видане посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 3 серія НОМЕР_1 з порушенням вимог п. 3 ч.1 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", п. 5 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому Постановою КМ України від 20.01.1997 № 51.
На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 249 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Направити Житомирській обласній державній адміністрації окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли викладеним в ній порушенням закону.
З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, встановити Житомирській обласній державній адміністрації строк для надання відповіді - сорок п`ять днів з дня надходження окремої ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується, до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.М. Семенюк