Рішення № 85026111, 18.10.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.10.2019
Номер справи
240/9598/19
Номер документу
85026111
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2019 року м. Житомир

справа № 240/9598/19

категорія 111020300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-

встановив:

Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулося до суду з позовом, в якому просить:

- стягнути з ОСОБА_1 податкову заборгованість в сумі 108516,54грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Новоград-Волинському управлінні Державної фіскальної служби у Житомирській області і є платником податків і зборів. За відповідачем рахується податковий борг у розмірі 108516,54 грн, з яких: 99698,35 грн - з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування; 8308,19 грн - з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування; 510 грн - адміністративний штраф та інші санкції.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 19.08.2019 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Ухвала про відкриття провадження була направлена відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак поштове відправлення повернулося до суду 26.09.2019 із відміткою "за закінченням терміну зберігання", а тому відповідно до ч.6 ст.7, ч. 11 ст.126 КАС України, ухвала про відкриття провадження вважається врученою належним чином.

Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зазначений в ухвалі про відкриття провадження не надіслав до суду відзив на позовну заяву.

Згідно з ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, встановив наступне.

Згідно з положеннями ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Матеріали справи свідчать, що у відповідача існує податковий борг у розмірі 108516,54 грн, а саме:

- зі сплати податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 99698,35 грн, з яких: 66764,33 грн - основне зобов"язання; 16691,08 грн - штрафна санкція; 16242,94 грн - пеня;

- зі сплати військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 8308,19 грн, з яких: 5563,69 грн - основне зобов"язання; 1390,92 грн - штрафна санкція; 1353,58 грн - пеня;

- зі сплати адміністративних штрафів та інших санкцій у розмірі 510 грн (а.с.7).

Статтею 9 Податкового кодексу України та статтею 65 Бюджетного кодексу України визначено, що податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків і зборів, який справляється на всій території України та закріплюється за бюджетами місцевого самоврядування.

Пунктом 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України та статтею 65 Бюджетного кодексу України передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір, який входить до складу доходів Державного бюджету України.

Згідно з положеннями глави 11 Бюджетного кодексу України адміністративні штрафи входять до складу бюджетів місцевого самоврядування.

Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Судом встановлено, що на підставі акта перевірки №13/06-30-13-05/2457610447 від 09.01.2019 встановлено порушення відповідачем пп. 163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.“д” пп.164.2.17 п.164.2 ст.164, пп.165.1.55 п.165.1 ст.165, п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України внаслідок чого відповідачу збільшено суму грошового зобов"язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 83455,41 грн, з яких: за податковими зобов`язаннями -66764,33 грн та 16691,08 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями відповідно до податкового повідомлення-рішення №0003611305 від 14.02.2019, яке направлялось на адресу відповідача, однак поштове відправлення не було вручено та повернулося із відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с.10-11).

Згідно зі ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 16242,94 грн.

На підставі акта перевірки №13/06-30-13-05/2457610447 від 09.01.2019 встановлено порушення відповідачем пунктів 163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.“д” пп.164.2.17 п.164.2 ст.164, пп.165.1.55 п.165.1 ст.165, п.8 підрозділу І розділу XX пп.1.1, пп.1.2, пп.1.3 п.16-1 підрозділу 10 розділу XX, а також п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України внаслідок чого відповідачу збільшено суму грошового зобов`язання за платежем військовий збір в сумі розміром 6954,61 грн, з яких: 5563,69 грн - за податковим зобов"язанням; 1390,92грн - за штрафними (фінансовими) санкціями відповідно до податкового повідомлення-рішення №0003591305 від 14.02.2019, яке направлялось на адресу відповідача, однак поштове відправлення не було вручено та повернулося із відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с.12-13). Окрім того нараховано пеню у розмірі 1353,58 грн.

Відповідно до акта перевірки №13/06-30-13-05/2457610447 від 09.01.2019 встановлено порушення відповідачем пунктів п.44.1 та п.44.3, п.44.5 ст.44, п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України та застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем адміністративні штрафи та інші санкції у розмірі 510 грн відповідно до податкового повідомлення-рішення №0003601305 від 14.02.2019, яке направлялось на адресу відповідача, однак поштове відправлення не було вручено та повернулося із відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с.14-15).

Абзацом "а" пп.266.10.1 п.266.10 ст.266 ПК України визначено, що податкове зобов`язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п.58.1 ст.58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян).

Доказів оскарження податкових повідомлень-рішень до суду відповідачем не надано.

Пунктом 59.1 статті 59 ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо після направлення податкової вимоги сума податкового боргу змінилась, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.

Головним управлінням Державної фіскальної служби у Житомирській області сформована та направлена відповідачу податкова вимога форми "Ф" №4388-54 від 10.04.2019 на загальну суму податкового боргу у розмірі 108646,27 грн, з яких: 72457,75грн - основний платіж; 18592 грн - штрафні (фінансові) санкції; 17596,52 грн - пеня, яка направлялась на адресу відповідача, однак поштове відправлення не було вручено та повернулося із відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с.16).

Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов`язання в сумі 108516,54 грн є податковим боргом.

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно зі ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

З огляду на викладене та зважаючи на те, що відповідач відзив на позовну заяву та докази погашення податкового боргу до суду не надав, суд вважає позовні вимоги про стягнення податкового боргу з ОСОБА_1 в розмірі 108516,54 грн є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи положення до ч. 2 ст. 139 КАС України та відсутність судових витрат суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати по сплаті судового збору понесені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 258, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

вирішив:

Позов Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (вул.Ю.Тютюнника, буд.7, м.Житомир, Житомирська область, 10003, код ЄДРПОУ 39459195) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідн. номер НОМЕР_1 ) про стягнення 108516,54 грн, - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області податковий борг в розмірі 108516 (сто вісім тисяч п"ятсот шістнадцять) грн 54 (п"ятдесят чотири) коп, з яких:

- 99698 (дев"яносто дев"ять тисяч шістсот дев"яносто вісім) грн 35 (тридцять п"ять) коп з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, з яких: 66764 (шістдесят шість тисяч сімсот шістдесят чотири) грн 33 (тридцять три) коп - основний платіж; 16691 (шістнадцять тисяч шістсот дев"яносто одна) грн 08 (вісім) коп - штрафна санкція; 16242 (шістнадцять тисяч двісті сорок дві) грн 94 (дев"яносто чотири) коп - пеня;

- 8308 (вісім тисяч триста вісім) грн 19 (дев"ятнадцять) коп з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, з яких: 5563 (п"ять тисяч п"ятсот шістдесят три) грн 69 (шістдесят дев"ять) коп - основний платіж; 1390 (одна тисяча триста дев"яносто) грн 92 (дев"яносто дві) коп - штрафна санкція; 1353 (одна тисяча триста п"ятдесят три) грн 58 (п"ятдесят вісім) коп - пеня;

- 510 (п"ятсот десять) грн 00 (нуль) коп - адміністративний штраф.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено в повному обсязі 18 жовтня 2019 року.

Суддя А.В. Горовенко