Постанова № 85021640, 15.10.2019, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
15.10.2019
Номер справи
334/4550/19
Номер документу
85021640
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 15.10.2019

Справа № 334/4550/19

Провадження № 3/334/1109/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., за участю представника Запорізької митниці ДФС Гереги К.М., розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил громадянкою України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Бабушкінським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області 27.01.2009, паспорт для виїзду за кордон НОМЕР_3 виданий 16.08.2017 органом 1202, адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , за статтею 471 Митного кодексу України

ВСТАНОВИВ:

05.04.2019 р., о 11 годині 30 хвилин в зоні митного контролю залу «на приліт» міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час здійснення митного контролю та митного оформлення багажу та ручної поклажі громадян, які прибули міжнародним авіарейсом № 1469 «Стамбул - Запоріжжя», громадянкою України ОСОБА_1 самостійно обрано форму проходження митного контролю у спрощеному порядку «зелений коридор» без заповнення митної декларації.

Після перетину «зеленої смуги», було проведено митний контроль багажу зазначеної громадянки, в ході якого встановлено, що в багажі, без ознак приховування, знаходяться медичні препарати: CELEBREX у кількості 8 упаковок, Ursofalk у кількості 9 упаковок, Lipitor у кількості 8 упаковок.

Виявлені при здійсненні митного контролю медичні препарати гр. ОСОБА_1 переміщувала без дозвільних документів, медичної довідки.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 458, знайдена кількість медичних препаратів перевищує дозволені обсяги ввезення громадянами на митну територію України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №458, громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, в таких обсягах: у кількості, що не перевищує п`яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини); у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім`я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров`я.

Згідно із ст. 366 МК України:

1. Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

2. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

3. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян.

4. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

5. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

6. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, громадянка України ОСОБА_1 , яка формою проходження митного контролю обрала проходження через «зелений коридор», порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістила 05.04.2019 через митний кордон України (Запорізька митниця ДФС) товари – медичні препарати, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

05.04.2019 Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянки України ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0048/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 471 МК України.

05.04.2019, відповідно до вимог ст. 511 МК України, CELEBREX у кількості 3 упаковки, Ursofalk у кількості 4 упаковки, Lipitor у кількості 3 упаковки, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, тимчасово вилучені протоколом про порушення митних правил № 0048/11200/19 та передані на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.

Товари – медичні препарати CELEBREX, Ursofalk, Lipitor у кількості по 5 упаковок кожного найменування (всього 15 упаковок) було повернуто гр. ОСОБА_1 .

У судовому засіданні представник Запорізької митниці ДФС Герега К.М. підтримала факти, викладені у протоколі про порушення митних правил №0048/11200/19 та просила суд прийняти рішення в межах ст. 471 МК України.

Громадянка ОСОБА_1 не з`явилася у судове засідання, про час і місце судового розгляду повідомлялась належним чином. Суд вважає за необхідним розглянути справу без участі гр. ОСОБА_1 .

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовим доказами, показами технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також, іншими документами.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно до вимог ст. 491 МК України, підставами для порушення справи про порушення митних правил є: 1) безпосереднє виявлення посадовими особами органу доходів і зборів порушення митних правил; 2) офіційні письмові повідомлення про вчинення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що здійснюють види контролю, зазначені у частині першій статті 319 цього Кодексу; 3) офіційні письмові повідомлення про вчинення порушення митних правил, отримані від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.

Відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Санкція ст. 471 МК України передбачає накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Згідно з вимогами ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Оцінивши наявні у справі докази, суд вважає, що гр. ОСОБА_1 вчинила порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, які суд кваліфікує як порушення встановленого Митним кодексом України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України, який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

Вина гр. ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0048/11200/19 від 05.04.2019; доповідною запискою Нечипоренко Г.О.; фотокопіями предметів порушення митних правил.

Враховуючи характер правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави з конфіскацією товарів, що стали предметами порушення митних правил.

Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0048/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 08.04.2019 становить – 0,00414 Євро.

Витрати на пересилання предметів правопорушення для проведення експертизи становлять 39,60 грн.

Кошти на відшкодування витрат у справі про порушення митних правил № 0048/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач – Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 384,20 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. 471 МК України,ст. 283, 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною громадянку України ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471МК України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.

Конфіскувати у громадянки України ОСОБА_1 на користь держави товари: медичні препарати: CELEBREX у кількості 3 упаковки, Ursofalk у кількості 4 упаковки, Lipitor у кількості 3 упаковки.

Стягнути з громадянки України ОСОБА_1 на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 61 (шістдесят одна) гривня 00 копійок.

Стягнути з громадянки України ОСОБА_1 , судовий збір у сумі 384,20 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Баруліна Т. Є.