
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОЛЕГІЯ З РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО БАНКРУТСТВО
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
__________________
УХВАЛА
про визнання банкрутом
"15" жовтня 2019 р. Справа № 918/1101/16
Господарський суд Рівненської області у складі судді Войтюка В.Р., при секретарі судового засідання Мамчур А.Ю. розглянувши матеріали клопотання арбітражного керуючого Кудляка Є.В. про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, про заміну кредитора в справі № 918/1101/16 та затвердження звіту ліквідатора про нарахування основної грошової винагороди та витрат за період з 01.08.2019 року по 31.08.2019 року та за період 01.09.2019 року по 30.09.2019 року
у справі
за заявою Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області
про банкрутство Фізичної особи ОСОБА_1
В судове засіданні учасники процесу не з`явилися.
ВСТАНОВИВ:
Справа перебуває в процедурі ліквідації боржника.
Постановою Господарського суду Рівненської області від 24.04.2017 року, зокрема, припинено процедуру розпорядження майном Фізичної особи ОСОБА_1 , визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кудляка Є.В.
Ухвалою господарського суду Рівненської області від 27.08.2019 року продовжено строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора до 30.09.2019 року.
02.10.2019 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від арбітражного керуючого Кудляка Є.В. надійшли клопотання, в якому останній просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора для надання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, про заміну кредитора в справі № 918/1101/16 та затвердження звіту ліквідатора про нарахування основної грошової винагороди та витрат за період з 01.08.2019 року по 31.08.2019 року та за період 01.09.2019 року по 30.09.2019 року.
Ухвалою господарського суду Рівненської області 03.10.2019 року призначено клопотання арбітражного керуючого Кудляка Є.В. про продовження строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора для надання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, про заміну кредитора в справі № 918/1101/16 та затвердження звіту ліквідатора про нарахування основної грошової винагороди та витрат за період з 01.08.2019 року по 31.08.2019 року та за період 01.09.2019 року по 30.09.2019 року до розгляду у судовому засіданні на 15.10.2019 року.
15.10.2019 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від арбітражного керуючого Кудляка Є.В. надійшло клопотання, в якому останній просить суд провести судове засідання призначене на 15.10.2019 року без його участі.
В судове засідання 15.10.2019 року учасники процесу не з`явилися.
Суд, дослідивши матеріали справи та клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, суд дійшов висновку, що клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов`язання встановлена господарським судом.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно ст. 46 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Як зазначалось вище, Постановою Господарського суду Рівненської області від 24.04.2017 року визнано банкрутом Фізичну особу Вітрука Олександра ОСОБА_2 та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора.
На даний час строк ліквідаційної процедури закінчився, проте ліквідатором не вчинені всі необхідні дії для належної ліквідації банкрута. Зокрема, ліквідатор вказує, що вживає дії, спрямовані на пошук майна банкрута. Проте, жодних доказів на підтвердження вказаної обставини до матеріалів справи ліквідатором не долучено.
Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором на виконання постанови суду та вимог Закону проведено роботу з ліквідаційної процедури банкрута, однак остання належним чином не завершена, звіт та ліквідаційний баланс до суду не подано.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. ч. 2, 6 ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Зважаючи на викладене та врахувавши обставини у справі, з огляду на те, що на цей час строк ліквідаційної процедури закінчився, а ліквідація банкрута не завершена, суд дійшов висновку про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на 1 місяць - до 30.11.2019 року, для належного завершення ліквідаційної процедури та розрахунку з кредиторами.
При цьому, суд виходить з системного аналізу положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема ст. ст. 37, 41, 45, 46, якими визначено поняття ліквідації, підстав та порядку її завершення, відповідно до яких, ліквідація банкрута закінчується не збігом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, включеного до ліквідаційної маси, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.
Суд розглянувши заяву арбітражного керуючого Кудляка Є.В. про заміну кредитора його правонаступником зазначає наступне.
Вказана заява обґрунтована тим, що ініціюючий кредитор Державна податкова інспекція у м. Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області - є припиненим.
Судом встановлено, що правонаступником Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області є - Головне управління ДФС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12, код. 39394217).
Відповідно до ст. 516 ЦК України, заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника.
У статті 512 Цивільного Кодексу України наведено підстави для заміни кредитора у зобов`язанні, серед яких і правонаступництво.
Згідно з ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст. 25 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб`єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити заяву про заміну сторони у справі, замінивши кредитора Державну податкову інспекцію у м. Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області на - Головне управління ДФС у Рівненській області.
Щодо розгляду клопотання арбітражного керуючого Кудляка Є.В. в частині затвердження звіту арбітражного керуючого про грошову винагороду та відшкодування витрат ліквідаційної процедури, суд зазначає наступне.
Згідно положень ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Також, витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Законом, крім витрат на страхування його відповідальності за заподіяння шкоди внаслідок неумисних дій або помилки під час виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора, а також витрат, здійснення яких безпосередньо не пов`язане з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, і витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати, що перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.
Відповідно до п. 7 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" керуючий санацією не рідше одного разу на три місяці, а ліквідатор - щомісяця звітують перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Зважаючи на приписи статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" випливає, що арбітражний керуючий звертаєть ся до суду із заявою про затвердження звіту про оплату послуг лише за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації.
Окрім того, слід зазначити, що у даній хвалі суду продовжено строк ліквідаційної процедури Фізичної особи ОСОБА_1 та строк повноважень ліквідатора до 30.11.2019 року, що свідчить про те, що ліквідаційна процедура у даній справі не завершена.
Зважаючи на викладене, суд перевіривши поданий звіт арбітражного керуючого Кудляка Є.В. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат в справі № 918/1101/16 про банкрутство Фізичної особи ОСОБА_1 , пройшов до висновку про відмову в затвердженні останнього.
УХВАЛИВ:
1. Клопотання арбітражного керуючого Кудляка Є.В. про продовження строку ліквідаційної процедури - задоволити.
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора боржника Фізичної особи Вітрука Олександра Володимировича на один місяць – до 30.11.2019 року.
3. Ліквідатору здійснювати свої повноваження у відповідності до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та після завершення ліквідаційної процедури подати господарському суду звіти та ліквідаційний баланс для затвердження.
4. Клопотання арбітражного керуючого Кудляка Є.В. про кредитора його правонаступником у справі № 918/1101/16 - задоволити.
5. Замінити кредитора Державну податкову інспекцію у м. Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області на - Головне управління ДФС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12, код. 39394217).
6. Ліквідатору боржника внести зміни до реєстру вимог кредиторів у відповідності до п. 5 даної ухвали, після чого останній направити суду.
7. В задоволенні клопотання арбітражного керуючого (ліквідатора) Фізичної особи Вітрука Олександра Володимировича Кудляка Є.В. про затвердження звіту арбітражного керуючого про грошову винагороду та відшкодування витрат ліквідаційної процедури - відмовити.
Ухвала набирає законної сили 15 жовтня 2019 року у відповідності до приписів ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачений ст. ст. 254 - 258 Господарського процесуального кодексу України .
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua .
Суддя Войтюк В.Р.