Постанова № 85002070, 20.09.2019, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
20.09.2019
Номер справи
444/2308/19
Номер документу
85002070
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 444/2308/19

Провадження № 3/444/883/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 вересня 2019 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , приватного підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1

за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 30.01.2019 року надав внесок на користь політичної партії «Народний фронт» (код ЄДРПОУ 39181335) за розрахунковим документом № 10026785 у сумі 14850,00 грн., що підтверджується звітом політичної партії «Народний фронт» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за I квартал 2019 року, поданного до Національного агентства 07.05.2019 року (таблиця 1.1 «Внески грошовими коштами на рахунки політичної партії від фізичних осіб» глави 1 розділу III), хоча відповідно до даних інтегрованих карток платників податків органів ДФС України за ОСОБА_1 обліковувався податковий борг в сумі 122,56 грн., що підтверджується копією листа Державної фіскальної служби України від 12.06.2019 року № 11602/5/99-99-17-02-16 (вх. № НАЗК 03/53326/19 від 12.06.2019 року), чим вчинив порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії, тобто адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно ч. 2 ст. 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення розглядаються у триденний строк.

Справа надійшла на адресу суду 03.09.2019 року, а тому судове засідання було призначено в триденний строк, а саме на 06.09.2019 року о 09 год. 00 хв.

Однак у суду не було підтвердження про те, що ОСОБА_1 належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

А тому розгляд справи було відкладено та ОСОБА_1 для забезпечення його всіх процесуальних прав, які визначені ст. 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, викликався в судове засідання, яке призначено на 20 вересня 2019 року о 09 год. 00 хв. за допомогою судової повістки за адресою місця проживання, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання він був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Однак подав на адресу суду заяву, в якій просить справу розглядати без його участі. Зазначив, що свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає, просить не накладати суворого стягнення.

Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов`язковою. А тому враховуючи подану ОСОБА_1 заяву про розгляд справи у його відсутності, належне його повідомленням про дату, час та місце судового засідання, беручи до уваги те, що присутність ОСОБА_1 під час розгляду справи не є обов`язковою, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без його участі.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення № 50-25/858 від 19.08.2019 року; 2) копією звіту політичної партії «Народний фронт» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за I квартал 2019 року, поданного до Національного агентства 07.05.2019 року (таблиця 1.1 «Внески грошовими коштами на рахунки політичної партії від фізичних осіб» глави 1 розділу III); 3) копією листа Державної фіскальної служби України від 12.06.2019 року № 11602/5/99-99-17-02-16 (вх. № НАЗК 03/53326/19 від 12.06.2019 року), з якого вбачається, що за ОСОБА_1 станом на 30.01.2019 роу обліковувався податковий борг в сумі 122,56 грн. 4) копією акта про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру «Народний фронт» за I квартал за період з 01.01.2019 року по 31.03.2019 року від 07.05.2019 року. 5) копією висновку Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.07.2019 року № 266 про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, а також іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.

Частиною третьою статті 50 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлено заборону здійснення добровільних внесків до виборчого фонду особам, які відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні» не мають права здійснювати внески на підтримку партії.

Пунктом 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Таким чином ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме пункт 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вина полягає в тому, що він вчинив порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.

Обставин, які б обтяжували чи пом`якшували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

Санкція ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у виді накладення штрафу на громадян від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.

Згідно ч. 3 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Враховую, що днем вчинення правопорушення є 30.01.2019 року, тобто дата внесення ОСОБА_1 внеску на користь партії, а днем виявлення правопорушення є 01.07.2019 року, а саме дата складання Акту про проведення аналізу звіту партії «Народний фронт».

А тому строк для накладення стягнення на ОСОБА_1 не закінчився.

Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику, суддя враховує пом`якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який не є посадовою особою.

З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого нею правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому приходжу до переконання, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, а саме у виді штрафу в мінімальному розмірі, оскільки він не є посадовою особою, відсутні обставини, що обтяжували б його відповідальність.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягнення з правопорушника в користь держави.

Керуючись ст. 40-1, 212-15, 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 70 (сімдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190,00 (одна тисяча сто дев`яносто) гривень в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , приватного підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Зеліско Р. Й.