
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2019 р. Справа № 480/3018/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Савицької Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Сумській області до комунального підприємства "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДФС у Сумській області (далі - позивач, ГУ ДФС у Сумській області) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради (далі - відповідач, КП "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради) та просить суд стягнути з відповідача за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 429 279,75 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, який перебуває на обліку як платник податків, всупереч вимог Податкового кодексу України, порушив строки сплати узгодженого податкового зобов`язання, у зв`язку з чим, за ним утворилася заборгованість на суму 429 279,75 грн з податку на додану вартість, у тому числі: основний платіж - 258 738,23 грн, штрафні санкції - 170 536,73 грн, пеня - 4,79 грн.
Ухвалою суду від 06.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення відповідач отримав копію ухвали про відкриття провадження 13.08.2019 (а.с. 37), проте заяви про визнання позову чи відзив на позовну заяву в строки, передбачені статтею 261 КАС України, до суду не надав.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи судом встановлено, що КП "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в ГУ ДФС у Сумській області як платник податків.
Відповідно до п.203.1 ст.203 Податкового кодексу (далі по тексту - ПК України) КП "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради було подано податкові декларації з податку на додану вартість:
- №9025434584 від 19.02.2019, якою самостійно визначено грошове зобов`язання у розмірі 92 714,00 грн (а.с.12). Проте несплаченою залишається сума у розмірі 38 415,23 грн;
- №9050274148 від 19.03.2019, якою самостійно визначено грошове зобов`язання у розмірі 74 333,00 грн (а.с.13). Задекларована сума залишається несплаченою;
- №9076298688 від 17.04.2019, якою самостійно визначено грошове зобов`язання у розмірі 74 999,00 грн (а.с.14). Задекларована сума залишається несплаченою;
- №9102817804 від 17.05.2019, якою самостійно визначено грошове зобов`язання у розмірі 70 991,00 грн (а.с. 15). Задекларована сума залишається несплаченою.
Актом про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних КП "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради за жовтень 2018 року, листопад 2018 року, грудень 2018 року, січень 2019 року №000145/18-28-51- 12/21103081 від 05.03.2019 встановлено несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за жовтень 2018 року, листопад 2018 року, грудень 2018 року, січень 2019 року, внаслідок чого порушено вимоги пункту 201.10 статті 201 глави 2 розділу V ПК України від 02.12.2010 «2755- VI із змінами і доповненнями (а.с.16-18).
На підставі акту №000145/18-28-51-12/21103081 від 05.03.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0004775112 від 01.04.2019, яким застосовано штраф у сумі 35 396,83 грн (а.с.20).
На підставі акту №000056/18-28-51-12/21103081 від 23.01.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002825112 від 13.03.2019, яким застосовано штраф у сумі 9 297,85 грн за порушення строку сплати грошового зобов`язання (а.с.22).
На підставі акту №000056/18-28-51-12/21103081 від 23.01.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002815112 від 13.03.2019, яким застосовано штраф у сумі 6 967,82 грн за порушення строку сплати грошового зобов`язання (а.с.24).
Актом про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних за лютий 2017 року, квітень 2017 року, червень 2018 року, вересень 2018 року, жовтень 2018 року, листопад 2018 року КП «Водоканал ВК ЛМР» №000042/18-28-51-12/21103081 від 30.01.2019 встановлено несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, внаслідок чого порушено вимоги пункту 201.10 статті 201 глави 2 розділу V ПК України від 02.12.2010 «2755- VI із змінами і доповненнями (а.с.28).
На підставі акту №000042/18-28-51-12/21103081 від 30.01.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №002805112 від 13.03.2019, яким застосовано штраф у сумі 118 874,23 грн (а.с.31).
Згідно пп. 129.1.1 п. 129.1 ст.129 ПК України, нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до пп.129.3.1 п.129.1 ст.129 ПК України, нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов`язань.
Таким чином відповідачу була нарахована пеня з податку на додану вартість в сумі 4,79 грн.
Також, судом встановлено, що позивачем було сформовано та направлено відповідачу податкову вимогу №3699-17 від 14.03.2019, яку відповідач отримав 29.03.2019 (а.с.33). Податковий борг КП "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради з часу направлення податкової вимоги №3699- 17 від 14.03.2019 не переривався, податкова заборгованість не погашалася.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в розмірах і порядку, встановлених законом.
Згідно з приписами п. 4.1.1 ст.4 ПК України кожна особа зобов`язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу. Податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 ПК України).
Відповідно до пп.16.1.4,16.1.3 п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.п 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п. 95.4 ст. 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Так, судом встановлено, що відповідачем визначене грошове зобов`язання не було сплачено, податкову вимогу та податкові повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржено, а тому залишається не сплаченою сума заборгованості по податку з прибутку підприємств у розмірі 429 279,75 грн, що підтверджується також витягом з історії недоїмок, сформованого на підставі ІКП ІТС "Податковий блок"(а.с.10-11).
Враховуючи, що узгоджені суми грошових зобов`язань в розмірі 258 738,23 грн, нараховані штрафні санкції в розмірі 170 536,73 грн та пеня у розмірі 4,79 грн своєчасно та в повному обсязі відповідачем не були сплачені, суд приходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Головного управління ДФС у Сумській області до комунального підприємства "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради про стягнення податкового боргу – задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Водоканал виконавчого комітету Лебединської міської ради» (42200, Сумська область, м. Лебедин, вул. Ватутіна, буд. 69, код ЄДРПОУ 21103081) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 429 279,75 грн на користь державного бюджету України на р/р 31113029018010, одержувач Лебединське УК/м.Лебедин/14010100, код одержувача 37345566, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.В. Савицька