
Справа № 310/4380/18
2/310/171/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2019 рокум. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Панченко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Запоріжгаз» (представник Малімон Андрій Ярославович) до ОСОБА_1 (представник ОСОБА_2 ) про стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» звернулось з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об`єму газу, в якому зазначило, що 21 червня 2017 року працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Адама Міцкевича АДРЕСА_2 виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ГРМ, а саме фізично з`єднаний з газорозподільною системою несанкціонований газопровід (відвід з двома кранами), що не передбачений робочим проектом газифікації перед котлом марки Аriston, та отвір округлої форми з внутрішньою різьбою у газопроводі перед засобом вимірювальної техніки (ЗВТ), який з метою його приховування буз заклеєний пластинкою з металу та пофарбований. З урахуванням виявлених порушень представниками оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №1260 від 21.06.2017 року. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем. Зауважень за фактом складення акту внесено не було. Комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1260 від 21.06.2017 року, що відображено у протоколі №1082 від 17.07.2017 року. Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням за два роки, що передували дню виявлення порушення, а саме з 21.06.2015 року по 20.06.2017 року з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 1 шт., опалювальний котел двоконтурний), зареєстровані 2 людини, опалювальна площа 270,5 м.кв. Вартість донарахованого об`єму природного газу склала 407 000,07 грн. 31.07.2017 року ПАТ «Запоріжгаз» направило відповідачу Акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, але відповідачем борг не сплачено. ПАТ «Запоріжгаз» просило стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_3 на користь ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» (ЄДРПОУ – 03345716) вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу у сумі 407 000,907 грн., перерахувавши на рахунок № НОМЕР_1 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716. Суму сплачених судових витрат віднести на відповідача (перерахувавши на рахунок ПАТ по газопостачанню та газифікації «ЗАПОРІЖГАЗ» № НОМЕР_1 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716).
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і просив їх задовольнити.
Відповідач та його представник у судове засідання не з`явились без поважних причин, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Представник позивача направив до суду відзив в якому зазначив, що ОСОБА_1 не згодний з актом №1260 від 21.06.2017 року, він є неналежним доказом наявності правопорушення, оскільки співробітники відповідача не виявили несанкціонованого газопроводу і цей висновок зроблено на припущеннях, отвір на трубі газопроводу зробили працівники позивача. Відсутність зафіксованого несанкціонованого газопроводу повністю виключає правомірність здійснення перерахунку грошових коштів та виключає правомірність позовних вимог. Акт про порушення №1260 не відповідає вимогам додатку 16 до Кодексу газорозподільних систем, оскільки не зазначено оператора газорозподільної системи та його структурного підрозділу, детально не визначено обставини та суть порушення, не зазначено схематичне відображення порушення та не складений відповідний додаток. Співробітники позивача на проводили усунення під`єднання, що підтверджує відсутність явного або прихованого під`єднання до газопроводу. В акті-розрахунку відсутній безпосередній опис розрахунку. В акті №1260 зазначено про наявність несанкціонованого газопроводу, відповідальність за який передбачена у абз. 1 п.1 гл. 3 розділу ХІ КГС, але в акті-розрахунку від 27.07.2017 року зазначено інший вид порушення, а саме несанкціонований газопровід проведений шляхом прихованих заходів, який передбачає відповідальність за абз. 2 п.1 гл. 3 розділу ХІ КГС. Під час засідань 07.07.2017 року та 21.07.2017 року рішення не приймались. У листі від 31.07.2017 року зазначено, що рішенням комісії був проведений перерахунок, але акт перерахунок складений не комісією, а фахівцем Кваша В.М. 27.07.2017 року. Його не повідомили про засідання комісії на якому було прийнято рішення про перерахунок об`ємів газу і він не мав можливості ознайомитись з матеріалами і дати пояснення. Відеоматеріали не можуть бути належним доказом, оскільки відео фіксацію проведено з порушеннями. Додаткові пояснення до акту підписані не тими особами, які складали акт №1260. Позивачем не надано доказів технічної можливості використання отвору та крану для підключення штуцера, шлангу для відбору газу є припущенням осіб, які складали акт. Не зазначено позивачем і коли було зроблено отвір в газопроводі та коли він був закритий, хоча це має значення для визначення періоду несанкціонованого відбору газу. Додатковий кран залишився в системі газопроводу з 2014 року і працівники позивача повинні були здійснити його демонтаж, але не зробили цього. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
З`ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного.
Статтею 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» з 01 липня 2015 р. передбачено відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.
З 01.11.2016 введено в дію Закон України «Про ринок природного газу», яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.
Статтею 4 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що державне регулювання ринку природного газу здійснює регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства. До компетенції регулятора на ринку природного газу належить крім іншого затвердження кодексу газорозподільних систем; забезпечення дотримання операторами газотранспортних і газорозподільних систем, а також іншими суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) їхніх обов`язків згідно з цим Законом та іншими відповідними актами законодавства; затвердження та моніторинг виконання планів розвитку газотранспортних та газорозподільних систем; моніторинг виконання функцій та обов`язків суб`єктами ринку природного газу відповідно до положень цього Закону та інших актів законодавства щодо доступу до газотранспортних і газорозподільних систем. Регулятор має право: видавати обов`язкові для виконання суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) рішення; накладати санкції на суб`єктів ринку природного газу (крім споживачів), які порушили свої обов`язки відповідно до цього закону та інших актів законодавства; розглядати скарги і вирішувати спори відповідно до статті 58 цього Закону.
У відповідності до підпункту 33 п. 1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу.
За приписами п.п. 17, 35 п.1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу, оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).
Статтею 1 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що:
- споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37 цієї статті);
- побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп. 23 цієї статті);
- суб`єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (пп. 39 цієї статті).
Виходячи з викладеного з 01 липня 2015 року Публічне акціонерне товариство по газопостачання та газифікації «Запоріжгаз» на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ № 642479 здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління, тобто є оператором газорозподільної системи.
У відповідності до статті 38 ЗУ «Про ринок природного газу» права та обов`язки оператора ГРМ, визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
Згідно пункту 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Частиною 3 ст. 11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
У відповідності до частини 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків зокрема є договори та інші правочини.
Суд вважає, що правовідносини, які склалися між ПАТ «Запоріжгаз» та ОСОБА_1 . регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2493 від 30.09.2015 року, а також Типовим договором розподілу природного газу.
Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
У відповідності до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст. ст. 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Згідно п. 4 глави 3 розділу VI п.4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) до типового договору розподілу природного газу. Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об`єму споживання природного газу, зокрема мають містити присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як субітку ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку, величину приєднаної потужності об`єкта споживача та перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживає по АДРЕСА_2 , здійснює фактичне споживання природного газу за вказаною адресою та оплачує його на підставі наданих йому рахунків, що свідчить про приєднання відповідача до умов Типового договору розподілу природного газу.
У відповідності до пункту 2.3. договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем. Оператор ГРМ зобов`язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розміщена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього договору та Кодексу газорозподільних систем.
Згідно абзацу 2,3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.
Судом встановлено, що об`єкт споживання відповідача не забезпечений вузлом обліку газу оператора ГРМ, тому визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється за даними вузла обліку газу споживача.
Пунктом 5.2. Договору передбачено, що визначення об`єму розподілу та споживання природного газу по споживачу здійснюється на межі балансової належності між оператором ГРМ та споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві-приєднанні, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим Договором.
Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.
Споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем зобов`язаний допустити уповноважених представників оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред`явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.
У відповідності до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.
Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
У відповідності до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціонований газопровід це самовільно під`єднаний газопровід (газовий відвід, штуцер, патрубок), у тому числі без наявного підключеного газового обладнання, фізично з`єднаний, зокрема вварений, врізаний, з газорозподільною системою або газовою мережею внутрішнього газопостачання, витрата (споживання) природного газу через який не обліковується комерційним вузлом обліку (лічильником газу).
У відповідності до пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем приховані заходи - несанкціоновані заходи, здійснені споживачем чи іншою особою, внаслідок яких здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу, які неможливо виявити без використання спеціальних технічних засобів, проведення земельних робіт, демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів, часткового чи повного демонтажу ЗВТ або дактилоскопічної експертизи чи перевірки метрологічних характеристик ЗВТ.
У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
На підставі пункту 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем було складено акт про порушення №1260 від 21.06.2017 року із якого вбачається, що 21.06.2017 року працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача по вул. Адама Міцкевича,107 в м. Бердянську виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ГРМ, а саме фізично з`єднаний з газорозподільною системою несанкціонований газопровід (відвід з двома кранами), що не передбачений робочим проектом газифікації, перед котлом марки Ariston та отвір округлої форми з внутрішньою різьбою у газопроводі перед засобом вимірювальної техніки (ЗВТ), який з метою його приховування був заклеєний пластинкою з металу та пофарбований (а.с.8).
21.06.2017 року складено доповнення до акту про порушення №1260 у якому зазначено, що при обстеженні внутрішньобудинкового газопроводу виявлено, що в кухні встановлено газову плиту, в топічній - газовий котел та побутовий лічильник газу. На момент огляду лічильник був опломбований пломбою, але пломбування не виключає втручання в систему газопостачання та несанкціонований відбір газу (дріт накинуто поверх гайок на лічильнику). На підведеному до газового котла газопроводі виявлено: після крану встановлено трійник на якому встановлено два крана (перший перекриває подачу газу на котел, другий без газовикористовуючого обладнання). При обстеженні внутрішньобудинкового газопроводу у місці входу в будинок біля гільзи виявлено невеликий наплив на газопроводі (латка), невеликий шматок листового металу відколовся (був приклеєний клеєм), під ним виявлено отвір в газопроводі зі слідами втручання в систему газопостачання. По даному факту складено акт про порушення, домоволодіння № АДРЕСА_2 відключено від газопостачання шляхом перекриття і пломбування крана на вводі (а.с.9-10).
Обставини, що викладені в акт про порушення №1260 від 21.06.2017 року та в доповнені до нього від 21.06.2017 року знайшли своє підтвердження в судовому засіданні також поясненнями свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5
Згідно з протоколом №1082 від 21.07.2017 року засідання комісії з розгляду актів про порушення ПАТ «Запоріжгаз», яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення було прийнято рішення про задоволення Акту про порушення № 1260 від 21.06.2017 року (а.с.15).
Судом досліджено проектну документацію газопроводу в будинку АДРЕСА_2 (а.с.12) у якій трійник, у внутрішньобудинковій системі газопостачання та отвір біля гільзи у місці входу газопроводу в будинок, який закритий латкою, у вигляді невеликого шматку листового металу, як це зображено на схемі (а.с.11) та фотографіях місця розташування трійника та отвору не передбачено (а.с.11,21,22).
Факт наявності трійника та отвору у систему внутрішньобудинкового газопостачання підтверджується також відеозаписом виявленого порушення (а.с.24) та не заперечується відповідачем.
Таким чином, судом встановлено, що працівниками ПАТ «Запоріжгаз» виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ГРМ, шляхом фізично з`єднаний з газорозподільною системою несанкціонований газопровід (відвід з двома кранами), що не передбачений робочим проектом газифікації перед котлом марки Аriston, та отвір округлої форми з внутрішньою різьбою у газопроводі перед засобом вимірювальної техніки (ЗВТ), який з метою його приховування буз заклеєний пластинкою з металу та пофарбований.
Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить наявність несанкціонованого газопроводу.
Згідно, пункту 1 глави 7 Розділу VІ Кодексу газорозподільних систем оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на об`єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням ПБСГ та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу, зокрема у випадку несанкціонованого відбору природного газу або втручання в роботу ЗВТ чи ГРМ.
Відповідно до Акту про припинення та відключення газопостачання № б/н від 21.06.2017 року газопостачання припинено шляхом перекриття та опломбування крану на вводі С38111786 (а.с.14).
У відповідності до пункту 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення. Якщо несанкціонований газопровід проведений шляхом прихованих заходів або фізичною особою, яка є несанкціонованим споживачем, початок періоду, за який визначається об`єм необлікованого природного газу, визначається з дня набуття споживачем (фізичною особою) права власності/користування на житлові (підсобні) приміщення, але не більше двох років, що передували дню виявлення порушення.
Додатком 15 до Кодексу газорозподільних систем визначено якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.
Враховуючи зазначені положення Кодексу газорозподільних систем ПАТ «Запоріжгаз» здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з 21.06.2015 року по 20.06.2017 року з урахуванням підключених газових приладів (газова плита -1 шт.), опалювальний котел двухконтурий, зареєстрованих двох осіб, опалювальної площі 270,5 м2. Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Загальна вартість донарахованого об`єму природного газу склала 407 000,07 грн. (а.с.16).
27.07.2017 року ПАТ «Запоріжгаз» складено акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості згідно з яким був проведений перерахунок не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості, завданого порушенням споживача у розмірі 407 000,07 грн. (а.с.18).
Також 27.07.2017 року ПАТ «Запоріжгаз» складено рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості у якому зазначено, що розрахована вартість не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу в розмірі 407 000,07 грн. повинна бути оплачена протягом 10 днів з дати отримання рахунку. Попереджено, що у разі не сплати газопостачання буде припинено починаючи з 31.08.2017 року (а.с.19).
Листом від 31.07.2017 року акт-розрахунок, рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості, рахунок на його оплату направлені відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та отримані ним 09.08.2017 року (а.с.17-20).
Заперечення відповідача проти позову, суд не може прийняти до уваги, оскільки воно засновано на припущеннях та спростовується наведеними в рішенні доказами.
Беручи до уваги, що відповідач в добровільному порядку не оплатив вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, тому 400 000,07 грн. підлягають стягненню.
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню 6 105,00 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 141,259,263-265,273,280-282,354,355 ЦПК України, Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, Типовим договором на розподіл природного газу, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги публічного акціонерного товариства «Запоріжгаз» (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 03345716, яке знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Заводська,7) до ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) про стягнення грошових коштів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства «Запоріжгаз» вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу в сумі 407 000,07 грн. та 6 105,00 грн. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя