Постанова № 84965393, 16.10.2019, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
16.10.2019
Номер справи
490/6819/19
Номер документу
84965393
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

490/6819/19 від16.10.2019

н\п 3/490/2324/2019

Центральний районний суд м. Миколаєва

_______________

Справа 490/6819/19

3/490/2324/2019

П О С Т А Н О В А

Іменем України

16 жовтня 2019 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М. при секретарі Черновій Н.А., за участю представника Миколаївської митниці ДФС ОСОБА_1 , адвоката Коноваленко О.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши справу про притягнення:

ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, на момент вчинення правопорушення працює директором ТОВ "ЮГ - РЕЗЕРВ", номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 ,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (далі - МК України), -

В С Т А Н О В И В:

До Центрального районного суду м. Миколаєва надійшов протокол про порушення митних правил № 0044/50400/19 від 07.03.2019р., складений у відсутності особи, що притягується до відповідальності, в якому викладені наступні обставини.

05.03.2019р. директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» (65009, Одеська обл., м. Одеса, вул. Армійська, буд. 11, корпус 4, оф. 3, код ЄДРПОУ 31502667) ОСОБА_2 через декларанта TOB «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА», код ЄДРПОУ 40960674, ОСОБА_3 до митного поста «Октябрський» Миколаївської митниці ДФС шляхом електронного декларування подано для митного оформлення митну декларацію (далі - МД) типу ЕК10PP № НОМЕР_2 /2019/001395, відправником (експортером) за даною МД зазначено ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ», отримувачем (імпортером) за даною МД зазначено британську компанію «LEGRANT ALLIANCE LLP», розташовану за адресою: 372 Old Street, Suite 1, London, Great Britain. Товар - ячмінь 3-го класу, не насіннєвий, не оброблений та не пророслий, українського походження, врожаю 2018 року, насипом, згідно ДСТУ 3769-98, у кількості - 33 000 000 кг, вартістю - 5 610 000 доларів США.

В якості підстави для митного оформлення товарів та переміщення через митний кордон України директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» ОСОБА_2 через декларанта ТОВ «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА» ОСОБА_3 до Миколаївської митниці ДФС, подано рахунок - проформа № 3 від 28/02/2019, контракт № НОМЕР_3 від 19.06.2018р. між ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» та британською компанією «LEGRANT ALLIANCE LLP» та додаткову угоду № 1 від 28.02.2019р., які підписані ОСОБА_2 та засвідчені печаткою ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ».

06.03.2019р. ТОВ «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА» на підставі МД ЕК10РР № UA504060/2019/001395 з метою навантаження товару - ячмінь 3-го класу, у кількості 1 009 058 кг. на морське судно "RISING LION",експедитором вказаного вантажу - ТОВ "НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА", до митного поста «Октябрський» Миколаївської митниці ДФС, надане доручення на відвантаження експортних вантажів № 6-АСКЕТ, яке в той же день було оформлено, про що свідчить відбиток особистої номерної печатки № 040 Миколаївська митниця ДФС.

06.03.2019р. Департаментом організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС листом за вих. № 7484/7/99-99-20-01-01-17, повідомлено Миколаївську митницю ДФС, що згідно з офіційними даними відкритого державного комерційного реєстру Великобританії «COMPANIES HOUSE», компанія «LEGRANT ALLIANCE LLP» (372 Old Street, Suite 1, London, Great Britain) станом 19.02.2019р. являється розпущеною.

Тобто, директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» ОСОБА_2 через декларанта ТОВ «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА» ОСОБА_3 до митного поста «Октябрський» Миколаївської митниці ДФС, в якості підстави для переміщення товару - «ячмінь 3-го класу», у кількості 1 009 058 кг, вартістю 171 539,86 доларів США, що станом на 06.03.2019р. за курсом НБУ становить 4 601 914,06 грн. через митний кордон України подано рахунок - проформа № 3 від 28.02.2019р., контракт № 19062018 від 19.06.2018р. між ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» та британською компанією «LEGRANT ALLIANCE LLP» та додаткову угоду № 1 від 28.02.2019р., які підписані ОСОБА_2 та засвідчені печаткою ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ», в які внесено неправдиві відомості, які перекручують зміст інформації стосовно наявності та реальної реєстрації компанії покупця «LEGRANT ALLIANCE LLP» та укладання з нею зовнішньоекономічного контракту на поставку товарів.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно з ч. 8 ст. 264 МК України, з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.

Директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» ОСОБА_2 через декларанта TOB «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА» ОСОБА_3 надано шляхом електронного декларування до митного оформлення на митному посту «Октябрський» Миколаївської митниці ДФС документи, а саме: митна декларація типу ЕК10РР № UA504060/2019/001395 від 05.03.2019р., рахунок - проформа № 3 від 28.02.2019р., контракт № 19062018 від 19.06.2018р. між ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» та британською компанією «LEGRANT ALLIANCE LLP» та додаткову угоду № 1 від 28.02.2019р., в які внесено неправдиві відомості стосовно імпортера/одержувача товару - компанії «LEGRANT ALLIANCE LLP».

Згідно п. 43 ст. 4 МК України, посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

Таким чином, директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» ОСОБА_2 через ТОВ «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА» ОСОБА_3 вчинено дії, спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товару «ячмінь 3-го класу, не насіннєвий, не оброблений та не пророслий, українського походження, врожаю 2018 року, насипом, згідно ДСТУ 3769-98, у кількості 1 009 058 кг, вартістю 171 539,86 доларів США, що станом на 05.03.2019р. за курсом НБУ становить 4 601 914,06 грн., шляхом надання у якості підстави для такого переміщення та митного оформлення документів, що містять неправдиві відомості щодо отримувача (імпортера) вищевказаного товару - «LEGRANT ALLIANCE LLP».

Представник митниці ДФС, ОСОБА_1 , у судовому засіданні вказав, що директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» ОСОБА_2 через ТОВ «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА» ОСОБА_3 з метою переміщення товару «ячмінь 3-го класу, не насіннєвий, не оброблений та не пророслий, українського походження, врожаю 2018 року, насипом, згідно ДСТУ 3769-98, у кількості 1 009 058 кг, вартістю 171 539,86 доларів США, що станом на 05.03.2019р. за курсом НБУ становить 4 601 914,06 грн. через митний кордон України було вказано не правдиві відомості про отримувача товарів - «LEGRANT ALLIANCE LLP», що в свою чергу є складом адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України. Просив суд визнати директора ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» ОСОБА_2 винним у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення та накласти на нього стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 483 МК України.

ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що він дійсно є директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ», та в ході здійснення господарської діяльності між ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» та «LEGRANT ALLIANCE LLP» було укладено контракт № 19062018 від 19.06.2018р. на поставку товару "ячмінь 3-го класу". В межах укладеного договору «LEGRANT ALLIANCE LLP» перерахувало на рахунок ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» з 11.07.2018р. по 22.08.2018р. 1 700 000 доларів США. Тож, будь - яких підстав для невиконання умов договору, в нього не було.

28.02.2019р. було укладено додаткову угоду № 1 до контракту № 19062018 від 19.06.2018р. Укладення даної додаткової угоди проводилось в режимі відеозв`язку, а підписання в електронному вигляді. Будь - якої інформації, щодо припинення діяльності представниками «LEGRANT ALLIANCE LLP» не надавалось, тож при виконанні умов контракту він не володів інформацією про проблеми на підприємстві в Лондоні і не мав умислу на порушення митних правил України, оскільки був впевнений, що діє відповідно до чинного законодавства. Після того, як митними органами було зупинено завантаження товару, він звернувся в режимі відеозв`язку до «LEGRANT ALLIANCE LLP». Вони йому повідомили, що з 03.02.2019р. відповідно до внутрішнього законодавства Великобританії «LEGRANT ALLIANCE LLP» продовжує реєстрацію в реєстрі підприємств Великобританії, як він зрозумів, це перереєстрація підприємства згідно їх законодавства. Вважає дії працівників митниці неправомірними, такими що перешкодили виконанню укладеного контракту та просив суд закрити провадження у справі, у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення в його діях.

Адвокат Коноваленко О.О. в судовому засіданні повідомив, що дії працівників митниці в даному випадку перешкодили законній діяльності підприємства і фактично спрямовані на підрив авторитету України на міжнародному рівні. В обґрунтування своїх доводів зазначив, що 19.06.2018р. між ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» та «LEGRANT ALLIANCE LLP» контракт № 19062018 на поставку товару "ячмінь 3-го класу". На виконання укладеного договору «LEGRANT ALLIANCE LLP» перерахувало на рахунок ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» з 11.07.2018р. по 22.08.2018р. 1 700 000 доларів США. Таким чином, валютна виручка в повному обсязі надійшла офіційно на розрахунковий рахунок ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ». З вказаних грошових коштів, підприємством було сплачено всі податки на території України. Однак виконати умови договору ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» не змогло у зв`язку із надуманими працівниками митниці обставинами. Так, адвокат зазначив, що відповідно до листа Реєстраційної Палати Великобританії від 28.03.2019р., станом на 28.03.2019р. партнерство з обмеженою відповідальністю («LEGRANT ALLIANCE LLP») вважається таким, що продовжує свою діяльність не мов не було порушено жодних заходів для виключення його з реєстру. За такого, «LEGRANT ALLIANCE LLP» проходило відповідно до законодавства Великобританії переєрестрацію і згідно їх внутрішнього законодавства є таким, що продовжує свою діяльність не мов не було жодних виключень з реєстру.

Тож на території Великобританії дане підприємство вважається таким, що не припиняло своєї діяльності та не виключалось із реєстрів, однак на думку працівників Миколаївської митниці ДФС це підприємство є таким що припинило свою діяльність, а відомості про нього фіктивні. Просив суд провадження у справі закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Вислухавши доводи учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Статтею 483 МК України встановлено, що переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Таким чином, вказаною статтею чітко встановлено, які саме дії особи є порушенням вимог ч. 1 ст. 483 МК України і утворюють склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати поряд із іншими обставинами, що мають значення для правильного вирішення справи також чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення. Отже, дослідженню та оцінці підлягають усі докази, які є у справі та містять дані про причетність конкретної особи до вчиненого правопорушення та наявність вини у її діяннях.

При розгляді справи про порушення митних правил суд, відповідно до вимог ст. 489 МК України, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Порушення митних правил, передбачене диспозицією ст. 483 МК України, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто, з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.03.2019р. директором ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ» (65009, Одеська обл., м. Одеса, вул. Армійська, буд. 11, корпус 4, оф. 3, код ЄДРПОУ 31502667) ОСОБА_2 через декларанта TOB «НІКА ТРАНС ЛОГІСТИКА», код ЄДРПОУ 40960674, ОСОБА_3 до митного поста «Октябрський» Миколаївської митниці ДФС шляхом електронного декларування подано для митного оформлення митну декларацію типу ЕК10PP № НОМЕР_2 /2019/001395, відправником (експортером) за даною МД зазначено контракт № 19062018 від 19.06.2018р., отримувачем (імпортером) за даною МД зазначено британську компанію «LEGRANT ALLIANCE LLP», розташовану за адресою: 372 Old Street, Suite 1, London, Great Britain. Товар - ячмінь 3-го класу, не насіннєвий, не оброблений та не пророслий, українського походження, врожаю 2018 року, насипом, згідно ДСТУ 3769-98, у кількості - 33 000 000 кг, вартістю - 5 610 000 доларів США.

Підставами для переміщення товарів через митний кордон України були: контракт № 19062018 від 19.06.2018р. між «LEGRANT ALLIANCE LLP» та ТОВ «ЮГ - РЕЗЕРВ»; додаткова угода № 1 від 28.02.2019р. до контракту № 19062018 від 19.06.2018р. Оригінал контракту та додаткової угоди було оглянуто у судовому засіданні, вказані документи містять підписи сторін, скріплені печатками та будь - яких ознак підробки або недостовірності, встановлено не було, тож підстав вважати даний контракт та додаткова угода сумнівними не має.

З досліджених в судовому засіданні виписок по рахунку ТОВ "ЮГ - РЕЗЕРВ" у відділенні № 26 ПАТ "БАНК ВОСТОК" вбачається, що 11.07.2018р. на розрахунковий рахунок ТОВ "ЮГ - РЕЗЕРВ" з Zapad banka AD Podgorica зараховано на поточний рахунок від «LEGRANT ALLIANCE LLP» по контракту № 19062018 від 19.06.2018р. грошові кошти у сумі 1 000 000 дол. США, що в еквіваленті становить 26 209 172 грн.; 16.07.2018р. на розрахунковий рахунок ТОВ "ЮГ - РЕЗЕРВ" з Zapad banka AD Podgorica зараховано на поточний рахунок від «LEGRANT ALLIANCE LLP» по контракту № 19062018 від 19.06.2018р. грошові кошти у сумі 500 000 дол. США, що в еквіваленті становить 13 116 612, 50 грн.; 22.08.2018р. на розрахунковий рахунок ТОВ "ЮГ - РЕЗЕРВ" з Zapad banka AD Podgorica зараховано на поточний рахунок від «LEGRANT ALLIANCE LLP» по контракту № 19062018 від 19.06.2018р. грошові кошти у сумі 200 000 дол. США, що в еквіваленті становить 5 541 895,00 грн.

Таким чином, «LEGRANT ALLIANCE LLP» виконало в повному обсязі свої зобов`язання перед ТОВ "ЮГ - РЕЗЕРВ" за контрактом № 19062018 від 19.06.2018р. Валютна виручка від даного контракту в повному обсязі надійшла на розрахунковий рахунок ТОВ "ЮГ - РЕЗЕРВ".

З дослідженого в судовому засіданні "Закону про партнерства з обмеженою відповідальністю, 2000р." № партнерства: ОС 395168 встановлено, що компанія «LEGRANT ALLIANCE LLP » була зареєстрована 9 вересня 2014 року як партнерство з обмеженою відповідальністю після надання реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи згідно із Законом про партнерства з обмеженою відповідальністю, 2000р.

Крім того реєстратором засвідчено, що відповідно до документів архіву партнерства:-

а) «ALLIANCE MANAGEMENT TEAM LTD» та «NEPTUNE OVERSEAS ECIV» є призначеними членами партнерства;

б) місце розташування зареєстрованого офісу: 372 OLD STREET, SUITE 1, LONDON ECIV 9LT (372 ОЛД СТРІТ, СЬЮТ 1, ЛОНДОН ECIV 9LT).

Відповідно до документів архіву та документів, що зберігаються у Реєстратора, Партнерство з обмеженою відповідальністю виконало вимоги щодо реєстрації.

Станом на 28.03.2019р., відповідно до заяви про адміністративне відновлення від 26.03.2019р., Партнерство з обмеженою відповідальністю вважається таким, що продовжує свою діяльність, немов не було порушено жодних заходів для виключення його з реєстру. Згідно з інформацією, яка відома Реєстратору, партнерство не перебуває в процесі ліквідації та не підлягає жодним адміністративним наказам, та не було призначено жодного виконавця чи управляючого майном партнерства.

З вказаного документу вбачається, що згідно внутрішнього законодавства Великобританії, «LEGRANT ALLIANCE LLP» вважається таким, що продовжує свою діяльність, немов не було порушено жодних заходів для виключення його з реєстру.

Оскільки «LEGRANT ALLIANCE LLP» зареєстровано в Лондоні, то порядок припинення діяльності даного підприємства регулюється виключно законодавством Великобританії, тож якщо згідно національного законодавства «LEGRANT ALLIANCE LLP» вважається таким, що продовжує свою діяльність, немов не було порушено жодних заходів для виключення його з реєстру, то і на території України воно повинно вважатись таким, що продовжує свою діяльність.

Відповідно до ч. 8 ст. 264 МК України, з моменту прийняття органом доходів та зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність лише за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до п. 6 Постанови пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005р. № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.

Підробленими треба вважати, як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються. За такого, враховуючи лист реєстратора Компаній Англії та Уельсу, підстав вважати, що відомості про отримувача товару внесені неправдиві не має.

Також, відповідно вимог КУпАП та МК України, адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, може бути вчинено особою лише з умислом. Як повідомив, ОСОБА_2 , в нього будь - яких даних про припинення «LEGRANT ALLIANCE LLP» діяльності не було. Представником митниці а ні в судовому засіданні, а ні до матеріалів адміністративної справи не було надано жодних доказів про те, що ОСОБА_2 знав чи міг знати про припинення діяльності «LEGRANT ALLIANCE LLP». Наведене свідчить про відсутність у ОСОБА_2 умислу на внесення неправдивих даних до митних документів, що в свою чергу виключає склад адміністративного правопорушення.

Таким чином, під час розгляду даної справи обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 залишились не доведеними та не знайшли свого підтвердження.

Судом під час розгляду справи оцінено додані до протоколів матеріали, як кожен окремо так і в їх сукупності та не встановлено в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищезазначені встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що матеріалами справи не підтверджується вчинення ОСОБА_2 дій, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, спрямованих на переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товару, документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника та одержувача товару, що вказує на відсутність підстав для притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.

На підставі вище викладеного та керуючись ст. ст. 264, 483, 489, 527, 528 МК України, ст. ст. 280, 247 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 , за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва .

Суддя С.М. Скрипченко