
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2019 року м. Житомир
справа № 240/9963/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Овруцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку на вісім років відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- зобов`язати Овруцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на шість років відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з дня подачі заяви, з 09 листопада 2018 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що віднесений до 3-ої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вказує, що у відповідності до положень статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII має право на призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку на шість років.
Зазначає, що 09.11.2018 звернувся до Овруцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із відповідною заявою та усіма необхідними підтверджуючими документами щодо призначення пенсії, однак за результатами розгляду отримав відмову у призначенні пенсії. Згідно з рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 04.03.2019 у справі №240/14/19, яке набрало законної сили, визнано протиправними дії Овруцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови йому у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на вісім років у відповідності до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII та зобов"язано відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на шість років.
Однак відповідач за результатами розгляду заяви про призначення пенсії, на виконання рішення суду, листом від 13.05.2019 повідомив про відмову в призначенні пенсії.
Позивач наголошує, що до територіального управління Пенсійного фонду України в Житомирській області було надано необхідну та достатню сукупність документів для призначення пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII, а надана суб`єктом владних повноважень відмова є протиправною.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 19.08.2019 провадження у справі відкрито. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвала про відкриття провадження була направлена позивачу та відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вказана ухвала отримана відповідачем 22.08.2018, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача у поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Згідно з ухвалою суду від 20.09.2019 здійснено заміну відповідача, що вибув Овруцьке об"єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відзив на позовну заяву до суду не подав.
Відповідно до положень ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України.
Згідно з ч.5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Суд розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 має посвідчення серії НОМЕР_1 потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), видане Житомирською обласною радою 13.10.2009 (а.с.30).
Згідно з довідкою Виконавчого комітету Дубровицької міської ради Рівненської області від 01 листопада 2018 року №6238, ОСОБА_1 1961 року народження дійсно був зареєстрований та проживав: з 05 квітня 1991 року по 23 квітня 1996 року (запис згідно з будинковою книгою); з 23 квітня 1996 по 04 червня 2013 року (запис згідно з карткою форми "Б"); з 21 квітня 1986 року по 19 травня 1986 року (згідно з рішенням суду від 20 липня 2009 року) в місті Дубровиця Рівненської області, яке згідно з постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року №106 відноситься до третьої категорії добровільного гарантованого відселення від наслідків аварії на ЧАЕС (а.с.37).
Вказане також підтверджується долученою до матеріалів справи копією рішення Дубровицького районного суду Рівненської області від 20 липня 2009 року у справі №2о-27/09 (а.с. 34).
Відповідно до довідки Дубровицької державної адміністрації Рівненської області №898 від 01 листопада 2018 року, ОСОБА_1 1961 року народження дійсно проживав в м.Дубровиці Рівненської області з 21 квітня 1986 року по 19 травня 1986 року та з 05 квітня 1991 року по 04 червня 2013 року (а.с.38).
Окрім того, факт проживання позивача в м.Овручі Житомирської області в період з 19.05.1986 по 01.08.1986 встановлено відповідно до рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 05 жовтня 2018 року у справі №286/2374/18 (а.с. 35 та зворот).
Сторонами не заперечується, що 09.11.2018 позивач звертався до Овруцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на шість років у відповідності до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII (а.с.26).
Овруцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом повідомило позивачу про відмову у призначенні та виплаті пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII з тих підстав, що у записі про звільнення наявні виправлення номеру наказу.
Зазначена відмова органу Пенсійного фонду України в Житомирській області стала предметом розгляду у справі №240/14/19 за результатами розгляду якої, згідно з рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 04.03.2019 позов ОСОБА_1 задоволено частково:
- визнано протиправними дії Овруцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на вісім років у відповідності до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII;
- зобов`язано Овруцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на шість років відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII та за результатами розгляду прийняти рішення із врахуванням висновків суду та встановлених обставин справи (а.с.9-25).
На виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 04.03.2019 у справі №240/14/19 Овруцьким об"єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області повторно розглянуто пакет документів, наданих для призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідності до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та листом від 13.05.2019 №3353/03 повідомлено позивачу про відмову в призначенні пенсії за віком з тих підстав, що він проживав: у м.Овруч Житомирської області, що відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, у період з 19.05.1986 по 01.08.1986 (2 місяці 12 днів); у м.Дубровиця Рівненської області, що відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, з 21.04.1986 по 19.05.1986 (27 днів), з 05.04.1991 по 23.04.1996 (станом на 01.01.1993 - 1 рік 8 місяців 26 днів) і з 23.04.1996 по 04.06.2013.
Також зазначено, що право на пенсію за віком позивач матиме при досягненні 60 років та за наявності 28 років страхового стажу, однак враховуючи наявний у позивача страховий стаж, який становить 27 років 2 місяці 0 днів, право на пенсію за віком згідно з діючим пенсійним законодавством позивач матиме при досягненні пенсійного віку - 63 роки (а.с.28).
Окрім того, позивач скористався правом досудового оскарження відмови органу Пенсійного фонду України про призначення йому пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, звернувшись із відповідною заявою до Пенсійного фонду України.
За результатами розгляду заяви позивача Пенсійний фонд України повідомив, що на виконання рішення суду від 04.03.2019 управлінням повторно розглянуто його заяву від 09.11.2018 та прийнято рішення від 11.05.2019 №7 про відмову у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у зв"язку з недотриманням вимог ст.55 відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо терміну проживання на території зони гарантованого добровільного відселення станом на 01.01.1993 (а.с.29 та зворот).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною 2 ст. 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII (далі - Закон №796-XII) пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді а) державні пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Положеннями ст.15 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року №1788-XII визначено умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом №796-XII або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Відповідно до абз. 1 ст.55 Закону №796-XII передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.
Згідно з абз. 5 п. 2 ст. 55 Закону №796-XII встановлено, зокрема, що особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 01 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років, мають право на зниження пенсійного віку на 3 роки та додатково на 1 рік за 2 роки проживання або роботи, але не більше 6 років.
Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначеній зоні з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Аналогічний правовий підхід щодо застосування зазначених норм матеріального права міститися у постанові Верховного Суду від 06 лютого 2018 року в справі №556/1153/17.
Матеріали справи свідчать про підтвердження факту проживання ОСОБА_1 1961 року народження в м.Дубровиця Рівненської області з 21 квітня 1986 року по 19 травня 1986 року та з 05.04.1991 по 23.04.1996 (станом на 01.01.1993 - 1 рік 8 місяців 26 днів) та в період з 19.05.1986 по 01.08.1986 у м.Овручі Житомирської області.
Згідно з ч. 3 ст. 55 Закону №796-XII призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
Відповідно до ст. 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному управлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Положеннями п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846, визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема:
- документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року №10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за №785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення;
- документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Суд критично ставиться до обґрунтування доводів Овруцького об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відсутності підстав для зниження пенсійного віку позивача у зв"язку з недотриманням ним вимог ст.55 Закону №796-XII щодо терміну проживання на території зони гарантованого добровільного відселення.
Як свідчать матеріали справи, відповідно до рішення Дубровицького районного суду Рівненської області від 20.07.2009 у справі №2о-27/09 встановлено, що позивач в період з 21.04.1986 по 19.05.1986 проживав в м.Дубровиця Рівненської області, яку відноситься до зони гарантованого добровільного відселення та згідно з рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від 05.10.2018 у справі №286/2374/18 встановлено, що позивач в період з 19.05.1986 по 01.08.1986 проживав у м.Овручі Житомирської області, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення (а.с.34, 35).
Окрім того, органом Пенсійного фонду України не заперечується, що у період з 05.04.1991 по 23.04.1996 (станом на 01.01.1993 - 1 рік 8 місяців 26 днів) проживав в м.Дубровиця Рівненської області, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Відповідно до ч. 4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Окрім того, відповідно до довідки виконавчого комітету Дубровицької міської ради від 01.11.2018 №6238 та довідки Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області від 01.11.2018 №898, ОСОБА_1 з 05.04.1991 по 04.06.2013 був зареєстрований та проживав в м.Дубровиця Рівненської області (а.с.37, 38).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів УРСР "Про організацію виконання Постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію Законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"" від 23.07.1991 №106 м.Овруч Житомирської області та м.Дубровиця Рівненської області відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Відповідно до норм Закону №796-XII початкова величина зниження пенсійного віку ОСОБА_1 становить 3 роки. Таким чином, матеріалами справи підтверджено постійне проживання позивача в зоні гарантованого добровільного відселення в період з 21.04.1986 по 19.05.1986, з 19.05.1986 по 01.08.1986, а також з 05.04.1991 по 04.06.2013, що дає йому право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що позивач має право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 6 років (початкова величина зниження пенсійного віку, яка складає відповідно до Закону № 796-XII 3 роки (за період проживання з 21.04.1986 по 19.05.1989, з 19.05.1986 по 01.08.1986) + 3 роки (за 12 повних років проживання з 05.04.1991 по 04.06.2013).
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 05 червня 2018 року у справі №565/841/17.
Суд критично ставиться до доводів Овруцького об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про необхідність наявності у позивача страхового стажу 28 років, оскільки відповідно до положень статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Як свідчать матеріали справи та що не заперечується органом Пенсійного фонду України, страховий стаж ОСОБА_1 становить 27 років 2 місяці (а.с.28).
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що Овруцьким об`єднаним управління Пенсійного фонду України в Житомирській області протиправно відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку на шість років відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Оскільки позивач у позовних вимогах просив визнати протиправною відмову у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку саме на вісім років, з урахуванням висновків суду, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
За таких обставин, враховуючи дату звернення позивача до Овруцького об"єднаного Пенсійного фонду України в Житомирській області - 09.11.2018 та дату народження позивача - ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсія за віком зі зниженням пенсійного віку має бути призначена з 09.11.2018.
З метою захисту прав та інтересів позивача від порушень з боку відповідача щодо призначення пенсії, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком із зниженням пенсійного віку на шість років відповідно до ч.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 09.11.2018.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи те що, відповідачем не надано суду доказів на підтвердження правомірності своїх дій, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову.
В силу приписів ст. 139 КАС України, сплачений позивачем судовий збір у сумі 768,4 грн підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 242-246, 250, 255, 258, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іден номер НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Овруцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком із зниженням пенсійного віку на шість років відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком із зниженням пенсійного віку на шість років відповідно до ч.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 09.11.2018.
У задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі розміром 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 (сорок) коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено в повному обсязі 15 жовтня 2019 року.
Суддя А.В. Горовенко