
Провадження № 3/760/4979/19
в справі № 760/15264/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.09.2019 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., за участі ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Форсюк В.Л. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за фактом вчинення правопорушення передбаченого ст. 21215 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Із протоколу про адміністративне правопорушення №50-25/527 від 14.05.2019 року вбачається, що за результатами звіту політичної партії «Народний фронт» (код ЄДРПОУ 39181335) про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІV квартал 2018 року поданого до Національного агентства з питань запобігання корупції 08.02.2019 року, встановлено, що у Звіті партії в таблиці 1.1. «Внески грошовими коштами на рахунки політичної партії від фізичних осіб» глави 1 розділу ІІІ Звіту партії зазначено, що 18.12.2018 року через АБ «УКРГАЗБАНК» за розрахунковим документом№37656159 на користь партії надано внесок від ОСОБА_1 у сумі 10 000,00 грн.
Державна фіскальна служба України листом від 28.02.2019 року №4413/5/99-99-17-02-16 повідомила, що станом на 18.12.2018 рік відповідно даних інтегрованих карток платників податків органів ДФС України за ОСОБА_1 обліковується податковий борг в сумі 32,70 грн.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Вищезазначене порушення зафіксовано в акті про проведення аналізу Звіту політичної партії «Народний фронт» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІV квартал від 05.04.2019 року №1098, затвердженого рішенням Національного агентства від 05.04.2019 року №934 .
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом надання внесків на підтримку політичної партії, відповідальність за яке передбачена ст. 21215 КУпАП.
Відповідно до ч. 7 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» політична партія, її місцева організація, розпорядник виборчого фонду політичної партії, її місцевої організації чи кандидата від політичної партії (місцевої організації партії) зобов`язані відмовитись від внеску особи, яка відповідно до закону не має права здійснювати такий внесок, або якщо розмір внеску (сумарний розмір внесків) особи (групи осіб) перевищте встановлений законом розмір, протягом трьох днів від дня, коли уповноваженій особі політичної партії, місцевої організації політичної партії чи розпоряднику коштів виборчого фонду стало відомо про це.
З метою державного контролю за дотриманням встановлених законом обмежень щодо фінансування політичних партій Національним агентством з питань запобігання корупції направлений лист від 12.03.2019 року № 50-18/18146/18 до партії щодо надання інформації стосовно вищезазначеного грошового внеску на користь партії.
Партія у своїй відповіді від 21.03.2019 року № 011/03-19 повідомила, що на виконання вимог ч. 7 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в України», внесок від 18.12.2018 року здійснений ОСОБА_1 на підтримку партії у розмірі 10 000,00 грн. було повернуто фізичній особі, яка його здійснила - ОСОБА_1 за платіжним дорученням від 15.03.2019 року №30.
Під час судового засідання ОСОБА_1 пояснив, що 03.12.2018 року ним було отримано Акт про результати камеральної перевірки своєчасності сплати до бюджету плати за землю з фізичних осіб від 15.11.2018 року та відповідні податкові повідомлення-рішення від 29.11.2018 року №0337411305, №0337391305 з нарахованою йому сумою штрафних санкцій загальним розміром 14 960,58 грн. Цього ж дня відповідні штрафні санкції були сплачені. Крім того, для уникнення непорозумінь, ОСОБА_1 було сплачено більшу суму, ніж передбачена у зазначених податкових повідомленнях-рішеннях. Жодних інших податкових повідомлень-рішень він не отримував. Таким чином, на момент здійснення ОСОБА_1 внеску на підтримку політичної партії «Народний фронт» 18.12.2018 року, він був впевнений та переконаний, що виконав повністю усі податкові зобов`язання, у тому числі сплатив усі нараховані йому штрафні санкції.
Пізніше, через електронний кабінет платника податків ОСОБА_1 було виявлено залишок несплаченої пені в розмірі 32,70 грн., про що до цього йому відомо не було та жодних повідомлень від органів Державної фіскальної служби України він не отримував.
Посилаючись на вищевикладене, ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Форсюк В.Л., просили закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.
Згідно з п 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з положеннями ст.ст. 19, 20, 35 ПК України саме податковий орган наділений повноваженнями та має обов`язки щодо належного інформування платника податків про існування у нього податкового боргу, а також здійснення контролю та вжиття заходів щодо своєчасного погашення податкових зобов`язань платника податків.
Відповідно до п.п. 57.2, 57.3 ст. 57, 58.1 ст. 58 ПК України - контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення - рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 цього Кодексу.
Відповідно до п. 58.3 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
Згідно з вимогами п. 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Аналогічне повідомлення платника податків передбачено і у ст. 116 ПК України у разі застосування контролюючим органом до платника податків штрафних (фінансових) санкцій за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства.
Судом об`єктивно встановлено, що матеріали справи містять лише лист ДФС України, яким констатовано наявність у ОСОБА_1 податкового боргу в сумі 32 грн. 70 коп. та не містять належних доказів про обізнаність ОСОБА_1 про існування цього податкового боргу.
Як зазначалось вище, на момент здійснення внеску на підтримку політичної партії ОСОБА_1 не знав та не передбачав можливість непогашення ним будь-яких грошових зобов`язань пере бюджетом, оскільки всі відомі йому грошові зобов`язання були виконані, а жодних додаткових податкових повідомлень-рішень щодо сплати грошових зобов`язань він не отримував.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 247 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 21215 КУпАП - закрити на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю у його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва протягом десяти днів.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя М.Б. Зелінська