Рішення № 84935462, 02.10.2019, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
02.10.2019
Номер справи
686/22544/19
Номер документу
84935462
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 686/22544/19

Провадження № 2-а/686/687/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2019 року Хмельницький міськрайонний суд

Хмельницької області в складі:

головуючого-судді Мазурок О.В.

при секретарі Колісник Л.В.

за участі представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2 В ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькомув порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_4 до адміністративної комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради про скасування постанови, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до адміністративної комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради про скасування постанови№35 від 13.08.2019 року про накладення адміністративного стягнення на нього у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень.

На обґрунтування своїх вимог він вказав, що 13.08.2019 року адміністративна комісія при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради винесено постанову №35, якою його визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 152 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення в розмірі 1700 гривень, за порушення п. 4.5.4 Правил благоустрою території м. Хмельницького.

Він не погоджується з вказаною постановою з наступних підстав: ним орендується частина нежитлового приміщення по АДРЕСА_1 кв.м. А саме «барна стійка» та робоча площа навколо неї. Однак не зважаючи на фактичне розташування в центрі міста, господарська діяльність має надзвичайно низьку доходність через низку супутніх факторів. Головною причиною є цокольне (підвальне) приміщення та знаходження його в завулку (тупіку).

Саме таке розташування об`єкту служило ідеальним місцем для викидів сміття, недопалків на прилеглу територію (п`ятачок перед входом) клієнтами та персоналом сусідніх закладів громадського харчування, а також розпиття спиртних напоїв, викиду пляшок, вживання наркотиків та стихійним туалетом особами без постійного місця проживання.

Не маючи фінансової можливості утримувати двірника, а також маючи на меті привабити клієнтів до закладу, ним було прийнято рішення про облагородження земельної ділянки біля входу в спорт-бар «Лагуна» та встановлення тимчасової споруди для культурного відпочинку жителів міста поблизу річки Південний Буг.

А тому встановлено дерев`яну альтанку, де безкоштовно можна скористатися доступом до Інтернету, почитати пресу, сховатися від дощу і за бажанням випити чашечку кави.

З метою узаконення тимчасової споруди він звернувся на виготовлення паспорту тимчасової споруди, на що 30.05.2019 року управлінням архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради погодило паспорт прив`язки тимчасової споруди відкритого майданчика для харчування площею 35,0 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 ) строком по 01.11.2019 року.

Разом з тим, 16.07.2018 року, на вищевказаній тимчасовій споруді був наклеєний акт комісії, відповідно до якого зафіксовано, що 05.07.2019 року за адресою м. Хмельницький АДРЕСА_2 ( АДРЕСА_2 ) на землях комунальної власності виявлено тимчасову споруду відкритого майданчика для харчування без документів на розміщення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, а також відображена неправдива інформація.

Разом із тим, 04.06.2019 року через представника ОСОБА_4 звернувся до ЦНАП Хмельницької міської ради із заявою реєстраційний номер 01-30-29210-19 долучивши повний перелік документів для укладення договору особистого строкового сервітуту для розміщення стаціонарної пересувної тимчасової споруди.

13.06.2019 року за результатом отримання відповіді за заявою спеціаліст ЦНАП Хмельницької міської ради відмовилась передавати на «руки» договори та повідомила про необхідність підписання на їх місці, на що представник був не уповноважений, а тому заявку на видачу зареєстрували як помилку.

Адміністративна комісія при розгляді справи грубо проігнорувала наявність у позивача паспорта прив`язки на тимчасову споруду виданого на майданчик для харчування площею 35,0 кв.м., копію якого він надавав для розгляду справи із письмовим поясненням.

У відповідності до матеріальних норм, паспорт прив`язки тимчасової споруди являється єдиним законним документом, який дозволяє належне землекористування тимчасових споруд.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив. Направив відзив, в якому вказав, що постанова №35 адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради від 13 серпня 2019 року є законною і обґрунтованою. Згідно протоколу №001142 від 05.07.2019 року з доданими фото 05.07.2019 року о 09.45 год. По вул. Кам`янецькій, 2 у

м. Хмельницькому, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №001142 від 05.07.2019 року, розміщено на об`єкті благоустрою літній майданчик бару «Лагуна» без документів, тим самим порушено п. 4.5.4 Правил благоустрою території м. Хмельницького.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав: судом об`єктивно встановлено, що ОСОБА_4 орендується частина нежитлового приміщення по АДРЕСА_1 кв.м. А саме «барна стійка» та робоча площа навколо неї.

ОСОБА_4 звернувся на виготовлення паспорту тимчасової споруди, на що 30.05.2019 року управлінням архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради погодило паспорт прив`язки тимчасової споруди відкритого майданчика для харчування площею 35,0 кв.м. за адресою

АДРЕСА_2 ) строком по 01.11.2019 року.

05.07.2019 року інспектором Хмельницького міського комунального підприємства «Муніципальна дружина» Ковбичем В.Ю. відносно ОСОБА_4 складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 05.07.2019 року близько 09 години 45 хвилин за адресою

АДРЕСА_2 було виявлено літній майданчик на території загального користування без дозвільних документів від бару «Лагуна».

Постановою №35 адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради від 13 серпня 2019 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачена ст. 152 КУпАП, за те, що 05.07.2019 року о 09.45 год по вул. Кам`янецькій, 2 у м. Хмельницькому, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №001142 від 05.07.2019 року, розміщено на об`єкті благоустрою літній майданчик бару «Лагуна» без документів, тим самим порушено п. 4.5.4 Правил благоустрою території м. Хмельницького.

Відповідно до ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в редакції чинній на час винесення оскаржуваної постанови, (далі - КУпАП) порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності - від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За приписами ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 218 КУпАП встановлено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.152 КУпАП розглядають адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.152 КУпАП).

Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльноситі» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до п.2.1 Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 року «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» - підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки тимчасової споруди.

30.05.2019 року управлінням архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради погодило ОСОБА_4 паспорт прив`язки тимчасової споруди відкритого майданчика для харчування площею 35,0 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 ) строком по 01.11.2019 року.

Згідно зі ст. 77 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем не надано до суду доказів правомірності винесеного рішення.

Враховуючи вищевикладене та керуючись Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011 року, Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. ст.280, 251, 268 КУпАП, ст. ст. 77, 241 – 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради №35 від 13.08.2019 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_4 у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень.

На рішення суду через суд першої інстанції може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Позивач: ОСОБА_4 ід.н. НОМЕР_1 , проживає в

АДРЕСА_3 ;

Відповідач: адміністративна комісія виконавчого комітету Хмельницької міської ради, місце знаходження м. Хмельницький вул. Гагаріна,3,

код ЄДРПОУ 04060772.

Повний текст рішення складено 10.10.2019 року.

Суддя: