
___________________
Справа № 947/21967/19
Провадження № 2-а/947/395/19
УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
15.10.2019 року
Київський районний суд м. Одеси
у складі головуючого судді - Куриленко О.М.,
за участю представника відповідача Охотник О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження клопотання представника відповідача Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради – Охотник Ольги Анатоліївни про підсудність по адміністративні справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів та постанови по справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
11 вересня 2019 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати припис Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 16.08.2019 року про усунення ОСОБА_2 порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил шляхом введення житлового будинку в експлуатацію. Визнати протиправною та скасувати постанову № 649/19 від 29.08.2019 року заступника начальника Управління - начальника інспекційного відділу № 1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Єфремова В`ячеслава Юрійовича по справі про адміністративне правопорушення, відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 8 ст. 96 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 950 гри. 00 коп. (п`ять тисяч дев`ятсот п`ятдесят гривень 00 копійок) та закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення. Стягнути з Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код СДРПОУ 40199728) за рахунок бюджетних асигнувань судовий - збір у сумі 768 грн. 40 коп.
Ухвалою судді Київського районного суду м. Одеси від 13.09.2019 року провадження по справі було відкрито та призначено судове засідання в порядку спрощеного позовного провадження.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, з будь-якими клопотаннями не звертався.
Натомість представник відповідача Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради – Охотник Ольга Анатоліївна звернулась до суду з клопотанням, в якому просила передати дану справу за підсудністю до Одеського адміністративного суду, вказуючи на те, що оскільки у позовній заяві об`єднано дві вимоги, а саме скасування припису та постанови про адміністративне правопорушення, то відповідно до ч. 3 ст. 21 КАС України дана справа підлягає розгляду виключно окружним адміністративним судом.
Суд, вислухавши представника відповідача та дослідивши матеріали по справі, вважає, що клопотання про передачу справи за підсудністю підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Дійсно, у своєму позові позивач ставить дві вимоги, а саме: скасування припису Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 16.08.2019 року та скасування постанови № 649/19 від 29.08.2019 року по справі про адміністративне правопорушення.
У відповідності до частини 1 статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства ; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті ; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
А згідно частини 2 даної статті встановлено, що Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто, вимога про скасування постанови № 649/19 від 29.08.2019 року по справі про адміністративне правопорушення у відповідності до п.1 ч. 1 ст. 20 КАС України підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, натомість як вимога про скасування припису Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 16.08.2019 року підсудна окружному адміністративному суду.
Частиною 1 статті 21 КАС України передбачено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов`язані між собою, однак згідно частини 3 даної статті встановлено, що справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Таким чином Київський районний суд м. Одеси не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна Одеському окружному адміністративному суду .
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно із п.3 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.1 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 28, 29, 30 КАС України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради – Охотник Ольги Анатоліївни про підсудність - задовольнити.
Матеріали справи № 947/21967/19 (провадження № 2-а/947/395/19) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів та постанови по справі про адміністративне правопорушення – передати на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду (м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14).
Передачу справи на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду (м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14) здійснити на підставі даної ухвали не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Куриленко О. М.