
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.002431
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2019 року
15 год. 55 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представниці позивача Кулинич М.-М.А., представниці відповідача Козоріз О.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Еталон-Ком» (79005, м. Львів, вул. Шота Руставелі, 7/офіс 23; адреса для листування: 79007, м. Львів, вул. Листопадового чину, 14/1) до Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів,вул. Стрийська, 35) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
у с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Еталон-Ком» (далі - позивач, ТОВ «Еталон-Ком») звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДФС у Львівській області (далі - відповідач, ГУ ДФС у Львівській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0014155212 від 08.02.2019.
Підставою позову зазначено протиправність податкового повідомлення-рішення, оскільки таке прийняте з порушенням вимог чинного законодавства, а також не відповідає фактичним обставинам. Зокрема вказує на помилковість висновків контролюючого органу про те, що ним не було зареєстровано податкову накладну.
Ухвалою суду від 20.05.2019 цю позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків такої.
03.06.2019 за вх. № 19159 від позивача надійшла заява на виконання вимог вказаної вище ухвали суду, до якої представлено платіжне доручення № 400 від 24.05.2019 на суму 1921,00 грн.
Позивачем усунуто недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 04.06.2018 провадження в адміністративній справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні з викликом сторін.
24.06.2019 за вх. № 22088 відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що належним та допустимим доказом реєстрації податкової накладної є квитанція, в якій фіксується дата та час надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Вважає посилання позивача на перебої у роботі ЄРПН у зв`язку з перевантаженням серверів ДФС не можна брати до уваги, оскільки таке перенавантаження вплинуло тільки на обробку запитів на отримання відомостей з ЄРПН і не вплинуло на приймання податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної. Просить в задоволенні позову відмовити у зв`язку з недоведеністю такого
12.07.2019 за вх. № 24700 на адресу суду надійшла відповідь на відзив, в якому представниця позивача акцентує увагу суду на відсутності у позивача складу податкового правопорушення, оскільки обов`язком позивача було своєчасне направлення податкових накладних до ЄРПН. Платник податку не несе відповідальності за роботу телекомунікаційних систем та програм ДФС.
10.09.2019 за вх. № 33448 на адресу суду надійшло клопотання представниці позивача про долучення доказів, в якому надано копію листа ТОВ «ДІСІЕНСІ» - організації, що забезпечує працездатність комп`ютерної програми «Арт-Звіт Pro».
25.09.2019 за вх. № 34434 від відповідача надійшли додаткові пояснення, в яких він звертає увагу суду на те, що лист поданий без підпису директора Ковальського О.В. та відповідно не може братися до уваги як доказ у справі. Окрім того вказує, що такий лист не може бути доказом своєчасності реєстрації податкової накладної, оскільки не відображає необхідної інформації.
В судовому засіданні 26.09.2019 представниця позивача заявила клопотання про долучення доказів, а саме - належним чином завіреної копії листа ТОВ «ДІСІЕНСІ» із підписом директора - і такий досліджено судом в ході розгляду справи.
07.10.2019 за вх. № 36144 від відповідача надійшли додаткові пояснення, в яких він вказує, що відсутність квитанції у позивача і в органі ДФС свідчить про невідправлення або некоректне відправлення податкової накладної на реєстрації в ЄРПН.
В судовому засіданні представниця позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представниця відповідача проти позову заперечила з підстав, викладених у відзиві та додаткових поясненнях, просила в задоволенні позовних вимог відмовити.
Суд розглянув матеріали позовної заяви, відзиву, додаткових пояснень, заслухав представників сторін, дослідив подані сторонами письмові докази і встановив таке.
Старшим державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у Львівській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування податкових накладних в ЄРПН за грудень 2018 року ТОВ «Еталон-Ком».
За результатами проведеної перевірки ГУ ДФС у Львівській області складено акт перевірки від 08.02.2019 № 268/13-01-52-12/40359521 (а.с. 11-12), згідно якого встановлено неподання звітності з податку на додану вартість в порушення вимог пп. 49.18.1 (49.18.2) п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ, п. 203.1 ст. 203 розділу V Податкового кодексу України та несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість в порушення вимог пп. 49.18.1 (49.18.2) п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ, п. 203.1 ст. 203 розділу V Податкового кодексу України.
На підставі зазначеного акту перевірки ГУ ДФС у Львівській області відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України винесено податкове повідомлення-рішення від 08.02.2019 № 0014155212, яким до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 6303,49 грн.
Не погоджуючись із таким податковим повідомленням-рішенням, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України.
Рішенням ДФС № 19671/6/99-99-11-06-07-25 від 25.04.2019 оскаржуване податкове повідомлення-рішення залишене без змін, а скаргу - без задоволення.
Вважаючи, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення суперечить законодавству, є протиправним та підлягає скасуванню, відтак, позивач звернувся із вказаною позовною заявою до суду.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), визначаючи, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Отже, статтею 201 ПК України визначений обов`язок продавця товарів/послуг в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок №1246), який визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).
Як визначено пунктами 2, 3 Порядку №1246, операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Згідно з пунктом 4 Порядку №1246 до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.
Відповідно до пункту 5 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 11 Порядку №1246 обумовлено, що після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку №1246).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (пункт 14 Порядку №1246).
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття (пункт 15 Порядку №1246).
З аналізу вказаних норм слідує, що строки, визначені для реєстрації податкових накладних, встановлені у календарних днях, при цьому право платника податку для реєстрації податкових накладних пов`язане виключно з операційним днем, який відповідно до Порядку №1246 триває з 8-ї до 20-ї години. Разом з тим, податковий орган в будь-якому випадку зобов`язаний протягом операційного дня надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин, або зупинення реєстрації податкової накладної.
Разом з тим, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Як встановлено судом з матеріалів справи, 27.12.2018 ТОВ «Еталон-Ком» виписано податкову накладну № 213 на суму 278209,24 грн.
На виконання вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України 15.01.2019 о 09:59 год. ТОВ «Еталон-Ком» через Електронний кабінет на сайті Державної фіскальної служби України надіслано вказану податкову накладну.
Цього ж дня о 10:25 год ТОВ «Еталон-Ком» отримало квитанцію щодо її неприйняття у зв`язку з недостатністю реєстраційного ліміту. У зв`язку з цим ТОВ «Еталон-Ком» доплатило суму 45000 грн., яка зарахована на його ПДВ рахунок о 15:30 год.
Відтак о 16:24 ТОВ «Еталон-Ком» повторно надіслало податкову накладну від 27.12.2018 № 213.
Однак з матеріалів справи слідує, що ні 15.01.2019 ні 16.01.2019 позивачем не отримано квитанцію про прийняття або неприйняття до реєстрації податкової накладної від 27.12.2018, навіть з тих підстав, що недостатній реєстраційний ліміт.
Зокрема, згідно листа ТОВ «ДІСІЕНСІ» - організації, що забезпечує працездатність комп`ютерної програми «Арт-Звіт Pro» (а.с. 85) №1/31.07.19 від 31 липня 2019 року згідно наданих користувачем на аналіз даних папки Logs з файлами за січень 2019 року встановлено, що вищезазначену податкову накладну було відправлено на реєстрацію до ЄРПН 15 січня 2019 року засобами електронної пошти (ІНФОРМАЦІЯ_1) в такій послідовності:
- в проміжок часу з 09:23:46 по 09:31:07 користувач намагався відправити податкову накладну №213 від 27.12.2018 через web-сервіс ДФС, адреса якого ІНФОРМАЦІЯ_3, проте сервіс ДФС не працював і надсилав наступну помилку: 2019-01-15 09:23:46.275:28\Відправка звіту через cepвic:3060040359521J12010 10100000002411220181306.XML\Помилка під час відправлення звіту засобами сервісу (There was nо endpoint listening at ІНФОРМАЦІЯ_3/WebSrvGate/gate.asmx that could accept the message. This is often caused by an incorrect address or SOAP action. See InnerException, if present, for more details.)
2019-01-15 09:31:07.736:39\Відправкa звіту через сервіс\С: UsersJI 2010 10100000002411220181306.ХМL\Помилка під час відправлення звіту засобами сервісу (There was nо endpoint listening at http.7/217.76.198.151/WebSrvGate/gate.asmx that could accept the message. This is often caused by an incorrect address or SOAP action. See InnerException, if present, for more details.).
- об 09:31:21 користувач відправив податкову накладну №213 від 27.12.2018 року засобами електронної пошти (ІНФОРМАЦІЯ_1)
2019-01-15 09:31:21.942:30\Відправка звіту - ІНФОРМАЦІЯ_1\13060040359521J1201010100000002411220181306.XMLперація виконана успішно та об 10:25 отримав квитанцію №1 з відмовою в реєстрації наступного змісту: «Документ не може бути прийнятий - сума ПДВ в документі (63034.87) не може перевищувати суму ПДВ, на яку продавець має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування (22900.71)»:
2019-01-15 10:25:41.296:24.meta.ua:l 10
ІНФОРМАЦІЯ_1\13060040359521J1201010100000002411220181306.RPL\
2019-01-15 10:25:41.307:24.meta.ua:110
ІНФОРМАЦІЯ_1\13060040359521J1201010100000002411220181306.RPL\
2019-01-15 10:25:42.048:24\Отримання квитанцій за
запитом\1306004035952 ІЛ2010Ю100000002411220181306 .ВРЦОперація виконана успішно
2019-01-15 10:25:42.048:24\Отримання квитанцій за
запитом 13060040359521J1201010100000002411220181306(l).RPL | Операція виконана успішно
2019-01-15 10:25:42.048.:24\Отримання квитанцій за запитом//Отримано 2 квитанції
-повторна спроба відправити податкову накладну №213 від 27.12.2018 року об 16:24:02 через web-сервіс ДФС, не дала позитивного результату, оскільки сервіс ДФС не працював і надсилав наступну помилку:
2019-01-15 16:24:02.714:32 звіту через cepвic:3060040359521JI 201010100000002411220181306.ХМЬ\Помилка під час відправлення звіту засобами сервісу (There was по endpoint listening at ІНФОРМАЦІЯ_3/WebSrvGate/gate.asmx that could accept the message. This is often caused by an incorrect address or SOAP action. See InnerException, if present, for more details.)
- таким чином користувач повторно надіслав податкову накладну №213 від 27.12.2018 засобами електронної пошти (ІНФОРМАЦІЯ_1) об 16:24:20: 2019-01-15 16:24:20.736:9дправка звіту ІНФОРМАЦІЯ_2\13060040359521Л20101010000000241І22018І306.ХМЬ\Операція виконана успішно
- протягом 15 січня 2019 року за даними папки Logs результати обробки повторно відправленого вищезазначеного звітного документу у вигляді квитанції №1, яка засвідчує факт і час отримання такого електронного документу програмним забезпеченням контролюючого органу за результатами автоматизованої перевірки в момент отримання звіту, користувачу не надходили:
2019-01-15 23:18:40.774:24віc податкової The HTTP service located at ІНФОРМАЦІЯ_3/WebSrvGate/gate.asmx is too busy.
2019-01-15 23:18:44.182:24податкової The HTTP service located at ІНФОРМАЦІЯ_3/WebSrvGate/gate.asmx is too busy.
2019-01-15 23:18:46.943:24He отримання
Квитанцій/рор.meta/ua: 110 (ІНФОРМАЦІЯ_1)сервер не містить квитанцій
Отже, матеріалами справи підтверджується та обставина, що протягом операційного дня (15.01.2019) контролюючий орган не надіслав платнику податків квитанцію про неприйняття до реєстрації податкової накладної, з огляду на що в силу приписів пункту 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна від 27.12.2018 №213 вважається зареєстрованою в ЄРПН 15.01.2019.
Аналогічні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 23 січня 2018 року у справі №806/832/17, від 27 березня 2018 року у справі №825/2411/16, від 26 червня 2018 року у справі №806/2219/16, від 22 листопада 2018 у справі № 813/815/18, від 26 листопада 2018 року у справі №813/815/18 та враховуються судом при вирішення даного спору відповідно до вимог частини п`ятої статті 242 КАС України.
Згідно з пунктом 109.1 статті 109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Протиправність діяння обумовлена невиконанням чи неналежним виконанням вимог, встановлених законом. Відповідальність за діяння можлива лише у разі, якщо на особу покладено обов`язок діяти у певний ситуації у визначений спосіб. Відсутність вини платника податків унеможливлює можливість притягнення до відповідальності за податкові правопорушення.
Таким чином, застосування до платника податків наслідків несвоєчасної реєстрації податкової накладної, передбачених статтею 120-1 ПК України, можливе лише за наявності безпосередньої його вини.
Вказана правова позиція також викладена в постановах Верховного Суду від 20 березня 2018 року у справі №819/777/17, від 30 січня 2018 року у справі №815/2745/17 та враховується судом при вирішенні даного спору відповідно до вимог частини п`ятої статті 242 КАС України.
Судом встановлено, що ТОВ «Еталон-Ком» 15.01.2019 вжило усіх заходів, спрямованих на реєстрацію податкової накладної від 27.12.2018 №213.
Матеріалами справи підтверджується та обставина, що 15.01.2019 відбулось перенавантаження серверу ДФС, що вплинуло на неможливість товариством належним чином зареєструвати податкову накладну.
В такому випадку невчасна реєстрація накладної з підстав перенавантаження серверу ДФС не може мати наслідком притягнення платника податків до відповідальності, оскільки в його діях відсутня вина як суб`єктивна складова податкового правопорушення.
З урахуванням встановлених судом фактичних обставин, перевірених доказами, та аналізу норм чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що діючи добросовісно, позивач в межах встановленого законом строку ужив усіх можливих і допустимих заходів для недопущення порушення законодавства при реєстрації податкової накладної від 27.12.2018 №213, а тому у відповідача відсутні правові підстави для притягнення його до відповідальності відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України. Відтак, податкове повідомлення-рішення від 08.02.2019 №0014155212 слід визнати протиправним та скасувати.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
Відтак, у зв`язку із задоволенням заявлених позовних вимог у повному обсязі, на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у розмірі 1921 грн.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) від 08.02.2019 № 0014155212.
3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ 3946270) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Еталон-Ком» (79005, м. Львів, вул. Шота Руставелі, 7/офіс 23; адреса для листування: 79007, м. Львів, вул. Листопадового чину, 14/1, ЄДРПОУ 3946270) 1921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. сплаченого судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення виготовлений 15.10.2019
Суддя Качур Р.П.