
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
11 жовтня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1022/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Сільськогосподарського кооперативу “Колос” про заміну сторони виконавчого провадження в справі № 360/1022/19 за позовом Сільськогосподарського кооперативу “Колос” до Головного управління ДФС у Луганській області, Державної фіскальної служби України про скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Сільськогосподарського кооперативу “Колос” про заміну сторони виконавчого провадження в справі № 360/1022/19 за позовом Сільськогосподарського кооперативу “Колос” до Головного управління ДФС у Луганській області, Державної фіскальної служби України про скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
В обґрунтування заяви зазначено, що 28.08.2019 Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі № 360/1022/19 про зобов`язання ДФС зареєструвати в ЄРПН податкові накладні. Постановою державного виконавця від 17.09.2019 № 60081823 відкрито виконавче провадження. Наказом Державної податкової служби України від 28.08.2019 № 36 розпочато виконання Державною податковою службою України фінкцій і повноважень Державної фіскальної служби України. Таким чином, враховуючи зазначене та у зв`язку з тим, що рішення суду ДФС не було виконано є необхідінсть у заміні боржника.
Згідно ч.2 ст.379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою),та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Оскільки немає перешкод для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта згідно частини 9 статті 205 КАС України.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали, суд дійшов наступного.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 04.06.2019 у справі №360/1022/19 позов Сільськогосподарського кооперативу “Колос” до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання зареєструвати податкові накладні задоволеночастково. Визнано протиправними та скасувано рішення комісії Головного управління ДФС у Луганській області № 1096374/30796873 від 06.03.2019, № 1096375/30796873 від 06.03.2019, №1096376/30796873 від 06.03.2019, № 1096377/30796873 від 06.03.2019, №1096378/30796873 від 06.03.2019, №1096379/30796873 від 06.03.2019, №1096380/30796873 від 06.03.2019. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39591445, 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, 72) на користь Сільськогосподарського кооперативу “Колос” ( код ЄДРПОУ 30796873, 92400, Луганська область, смт.Марківка, вул.Щорса, 68) витрати по сплаті судового збору у розмірі 7684,00 грн (сім тисяч шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.) (а.с.123-128).
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 06.08.2019 апеляційну скаргу Сільськогосподарського кооперативу «Колос» задоволено. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 червня 2019 року у справі № 360/1022/19 скасовано в частині відмови у задоволенні позовних вимог про зобов`язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 1 від 06.02.2019, № 2 від 07.02.2019, №3 від 12.02.2019, № 4 від 13.02.2019, № 5 від 13.02.2019, № 6 від 14.02.2019, № 7 від 18.02.2019 Сільськогосподарського кооперативу «Колос». Прийнято нове рішення в цій частині. Зобов`язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 1 від 06.02.2019, № 2 від 07.02.2019, №3 від 12.02.2019, № 4 від 13.02.2019, № 5 від 13.02.2019, № 6 від 14.02.2019, № 7 від 18.02.2019 Сільськогосподарського кооперативу «Колос» датою подання 27.02.2019 року. В іншій частині рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 червня 2019 року у справі № 360/1022/19 залишити без змін (а.с.176-178).
28.08.2019 Луганським окружним адмінстративним судом видано виконавчий лист у справі № 360/1022/19 щодо зобов`язання ДФС зареєструвати в ЄРПН податкові накладн, який отимано представником позивача 02.09.2019 (а.с.191).
17.09.2019 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Іванютою І.М. відкрито виконавче провадження № 60081823, щодо примусового виконання виконавчого листа № 360/1022/19 виданого 28.08.2019.
Розглянувши заяву про заміну боржника - Державної фіскальної служби України, суд зазначає таке.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з пунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 341) визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду). У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Абзацом другим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» установлено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з абзацом четвертим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
21 серпня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 682-р «Питання Державної податкової служби», яким вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Згідно з наказом Державної податкової служби України від 28 серпня 2019 року № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу України.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осію, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» 17 травня 2019 року проведена державна реєстрація юридичної особи Державної фіскальної служби України шляхом поділу.
Під публічним правонаступництвом у сфері управлінської діяльності органів державної влади слід розуміти повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції; це вступ у чинні адміністративно - правові відносини нового суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) на місце суб`єкта, що або припинив своє існування або повністю чи частково позбувся адміністративної компетенції.
Перехід до Державної податкової служби України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, є фактом публічного правонаступництва.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що матеріалами справи підтверджено, що Державна податкова служба України є правонаступником Державної фіскальної служби України, у зв`язку з чим вважає за можливе задовольнити заяву Сільськогосподарського кооперативу “Колос” про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 360/1022/19.
Керуючись статтями 205, 241-250, 256, 294, 295, 379, пунктом 15.5 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Сільськогосподарського кооперативу “Колос” про заміну сторони виконавчого провадження в справі № 360/1022/19 за позовом Сільськогосподарського кооперативу “Колос” до Головного управління ДФС у Луганській області, Державної фіскальної служби України про скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому провадженні № 60081823 з виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 28.08.2019 у справі № 360/1022/19, а саме боржника: з Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код 39292197) на його правонаступника - Державну податкову службу України (ідентифікаційний код 43005393, місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська площа, будинок 8).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяВ.С. Шембелян