Рішення № 84920406, 15.10.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2019
Номер справи
300/1786/19
Номер документу
84920406
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" жовтня 2019 р. справа № 300/1786/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі - відповідач), в якому просить суд: визнати неправомірними дії відповідача щодо незарахування позивачу до трудового стажу роботу у спілці селян "Рідна земля" у період з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки та відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати позивачу до загального трудового стажу роботу у спілці селян "Рідна земля" у період з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки та призначити з 11.01.2019 ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, нарахувати і виплатити недоотримані позивачем суми пенсії.

Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 14.02.2019 звернувся до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою про призначення пенсії за віком у зв`язку з досягненням 60-річного віку. Однак листом № 1000/03 від 01.03.2019 Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області повідомило позивача, що його загальний стаж роботи становить 22 роки 01 місяці 23 дні, що є недостатнім для призначення відповідної пенсії. Вважаючи наведену відмову в призначенні пенсії протиправною, оскільки відповідач не зарахував до загального стажу період роботи з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки у спілці селян "Рідна земля", позивач звернувся з цим позовом до суду.

Ухвалою суду від 28.08.2019 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк для усунення недоліків. Позивач у вказаний в ухвалі строк усунув недоліки.

Ухвалою від 12.09.2019 суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

27.09.2019 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на позовну заяву. У відзиві відповідач заперечив проти задоволення позову. Представник відповідача вказав, що загальний стаж роботи позивача становить 22 роки 01 місяці 23 дні, що є недостатнім для призначення відповідної пенсії, оскільки необхідно не менше 26 років. Позивачем при зверненні 14.02.2019 до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою про призначення пенсії за віком надав перелік документів, в тому числі трудову книжку, в якій міститься запис під № 11 про роботу в період з 08.04.1994 по 26.02.1999 в спілці селян «Рідна земля». Однак довідки про встановлені та виконані мінімуми в спілці селян «Рідна земля» ОСОБА_1 не надав. Представник відповідача зазначив, що основними підставами для підтвердження того чи іншого періоду роботи показами свідків є факт не збереження первинних документів про стаж роботи та не можливість їх отримання з підстав, зазначених у Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністів України від 12.08.1993 № 637. Сам факт ліквідації підприємства не дає законних підстав для підтвердження стажу роботи показами свідків, якщо архіви підприємства передані відповідному органу. Якщо ж у повністю збереженому архіві відомості про роботу позивача відсутні, то встановлювати стаж показами свідків немає законних підстав (а.с.30-31).

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся 14.02.2019 року до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою про призначення пенсії за віком у зв`язку з досягненням 60-річного віку.

27.02.2019 Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області прийняло рішення № 571, яким відмовлено у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (а.с.41-42).

01.03.2019 Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області листом № 1000/03 повідомило ОСОБА_1 про відмову в призначенні пенсії за віком, оскільки його загальний стаж роботи становить 22 роки 01 місяці 23 дні, що є недостатнім для призначення відповідної пенсії відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в листі № 1000/03 від 01.03.2019 зазначило, що періоди роботи з 1994 по 1999 роки в селянській спілці «Рідна земля» не враховано до загального стажу роботи, оскільки в архівній довідці відомості про роботу ОСОБА_1 відсутні. Право на пенсію за віком позивач набуде при набутті стажу роботи 26 років з часу звернення або при досягненні 63-річного віку (а.с.16-17).

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області є припиненим з 31.05.2019 року, а його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Вважаючи протиправними дії щодо незарахування позивачу до трудового стажу роботу у спілці селян "Рідна земля" у період з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки та відмови у призначенні пенсії за віком, ОСОБА_1 звернувся з цим позовом до суду, в якому просив зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати позивачу до загального трудового стажу роботу у спілці селян "Рідна земля" у період з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки та призначити з 11.01.2019 ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, нарахувати і виплатити недоотримані позивачем суми пенсії.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Статтею 46 Конституції визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Так, відповідно до Конституції України гарантування непрацездатним громадянам України права на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій передбачено Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно із пунктом "а" статті 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення", право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом, зокрема: особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Так, право на пенсію за віком мають чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років.

При цьому, статтею 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до видів трудової діяльності, що зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію віднесено, серед іншого: роботу, виконувану на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв; при обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

Суд звертає увагу на те, що принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років.

Як встановлено судом вище, ОСОБА_1 досяг 60-річного віку ІНФОРМАЦІЯ_2 , а тому право на призначення пенсії за віком позивач може набути за наявності страхового стажу не менше 26 років.

Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в листі № 1000/03 від 01.03.2019 зазначило, що до розрахунку стажу ОСОБА_1 включено такі періоди роботи:

- з 01.09.1976 по 21.07.1981 - навчання у Львівському сільськогосподарському інституті;

- з 01.12.1981 по 15.09.1988 - робота в колгоспі імені «Щорса», згідно архівної довідки № Д-671/04-01 від 20.12.2018, виданої Архівним відділом Надвірнянської РДА;

- з 01.01.1990 по 28.02.1992 - робота в колгоспі « 50-річчя Жовтня», згідно з архівної довідки № Д-672/04-01 від 20.12.2018, виданої Архівним відділом Надвірнянської РДА;

- з 01.02.1993 по 06.04.1994 - робота в МП «Розмай»;

- з 01.11.2004 по 31.01.2005 - робота в ТзОВ «Галичинабуд»;

- з 01.03.2005 по 31.03.2005 - робота в ТзОВ «Галичинабуд»;

- з 01.10.2011 по 17.04.2012 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка»;

- з 01.05.2012 по 14.10.2012 - допомога по безробіттю;

- з 15.10.2012 по 28.04.2013 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка»;

- з 29.04.2013 по 14.10.2013 - допомога по безробіттю;

- з 15.10.2013 по 15.04.2014 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка»;

- з 12.05.2014 по 14.10.2014 - допомога по безробіттю;

- з 15.10.2014 по 26.04.2015 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка»;

- з 27.04.2015 по 14.10.2015 - допомога по безробіттю;

- з 15.10.2015 по 15.04.2016 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка»;

- з 24.05.2016 по 12.10.2016 - допомога по безробіттю;

- з 13.10.2016 по 14.04.2017 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка»;

- з 28.04.2017 по 12.10.2017 - допомога по безробіттю;

- з 13.10.2017 по 13.04.2018 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка»;

- з 08.06.2018 по 21.10.2018 - допомога по безробіттю;

- з 22.10.2018 по 31.01.2019 - робота в Ланчинському ДНЗ «Ромашка».

Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області вказало, що загальний стаж роботи позивача становить 22 роки 01 місяць 23 дні, що є недостатнім для призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Вищевказаний стаж роботи ОСОБА_1 22 роки 01 місяць 23 дні підтверджено відповідними розрахунками, які містяться в матеріалах пенсійної справи позивача, витребуваних ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.10.2019 (а.с.43-48).

ОСОБА_1 зазначив, що з 08.04.1994 по 26.02.1999 він працював у спілці селян "Рідна земля" на посаді інженера по техніці безпеки, що підтверджується записами в трудовій книжці НОМЕР_1 (а.с.14-15). Так, в пункті 10 записів трудової книжки є запис про прийняття 08.04.1994 року на роботу спілку селян «Рідна земля» на посаду інженера по техніці безпеки, протокол № 7 від 08.04.1994 року, підпис голови спілки, скріплений печаткою підприємства. В пункті 11 записів трудової книжки є запис про звільнення з роботи 26.02.1999 року за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України), протокол № 3 від 26.02.1999 року, підпис голови спілки селян, скріплений печаткою підприємства.

В свою чергу, Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області вказало на відсутність підстав для зарахування періоду роботи позивача з 08.04.1994 по 26.02.1999 у спілці селян "Рідна земля", оскільки ОСОБА_1 не надав довідки про встановлені та виконані мінімуми в спілці селян «Рідна земля» відповідно до статей 3, 48 Примірного статуту колгоспників, прийнятого ІІІ Всесоюзним з`їздом колгоспників 27.11.1969 і затвердженого постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 28.11.1969.

Однак суд вважає доводи представника відповідача про необхідність встановлення та виконання ОСОБА_1 мінімумів в спілці селян «Рідна земля» є безпідставними, оскільки відомості про прийнятий в колгоспі річний мінімум трудової участі та його виконання стосуються лише трудової діяльності колгоспника, про що вказується в трудовій книжці колгоспника, порядок видачі та ведення яких затверджено Постановою Ради Міністрів СРСР від 21.04.1975.

В даному випадку, згідно записів трудової книжки позивача НОМЕР_1 , ОСОБА_1 з 08.04.1994 по 26.02.1999 працював у спілці селян "Рідна земля" на посаді інженера по техніці безпеки. Через особливості виконання своїх трудових обов`язків, а саме: здійснення контролю за дотриманням на підприємстві законодавчих та інших нормативних правових актів з охорони праці, перебування особи на вказаній посаді не передбачає можливості виконання річного мінімуму трудової участі в такому підприємстві.

Окрім цього, відповідачем не подано доказів того, що вказаний нормативний акт СРСР підлягає застосуванню до трудових правовідносин позивача з Спілкою селян «Рідна земля», які згідно записів в трудовій книжці ОСОБА_1 мали місце з 08.04.1994 по 26.02.1999.

В цій ситуації суд вважає за важливе в першу чергу звернути увагу на те, що відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Також згідно із статтею 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

В свою чергу, Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (надалі - Порядок № 637).

Пунктом 1 Порядку № 637 передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка, а за відсутності її або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. За відсутності зазначених у цьому пункті документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Аналіз наведених правових положень свідчить про те, що основним документом, який підтверджує стаж роботи є трудова книжка.

В позовній заяві ОСОБА_1 зазначив, що надати уточнюючі довідки щодо трудового стажу в спілці селян "Рідна земля" немає можливості, оскільки спілка селян "Рідна земля" на даний час фактично не існує, а документи з невідомих причин не були передані в Архівний відділ Надвірнянської РДА.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 637 у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Згідно пункту 17 Порядку № 637 за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв`язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

В такому ж порядку показаннями свідків підтверджується час роботи громадян із числа національних меншин, примусово виселених з місць постійного проживання в 30-40 роки, а також час роботи в колгоспі до 1965 року у випадках, коли неможливо одержати документи про наявний стаж роботи, незалежно від причин відсутності необхідних документів.

Пунктом 18 Порядку № 637 встановлено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Наведені положення спростовують доводи відповідача про те, що сам факт ліквідації підприємства не дає законних підстав для підтвердження стажу роботи показами свідків, якщо архіви підприємства передані відповідному органу.

При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідачем не подано доказів того, що архіви Спілки селян "Рідна земля" передані відповідному органу та відсутності в таких архівних документах підприємства інформації щодо ОСОБА_1 .

При цьому, не підтверджені жодними нормативно-правовими актами також доводи Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про те, що у випадку відсутності у повністю збереженому архіві відомості про роботу позивача, встановлювати стаж показами свідків немає законних підстав.

У спірному випадку орган пенсійного фонду мав всі правові підстави для вжиття необхідних заходів щодо встановлення наявності чи відсутності у позивача трудового стажу за оскаржуваний період роботи в спілці селян "Рідна земля", шляхом врахування показань свідків.

Однак відомостей стосовно затребування в ОСОБА_1 переліку осіб, яких слід з ініціативи позивача ідентифікувати як свідків з метою отримання їх показань по спірних, на переконання відповідача, періодах трудового стажу в спілці селян "Рідна земля".

Крім цього, відповідно до підпункту 2 пункту 6 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, Управління Пенсійного Фонду має право отримувати безоплатно в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності і від фізичних осіб підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для здійснення покладених на управління Фонду завдань.

Таким чином, відповідач не позбавлений права у разі наявності певних розбіжностей у документах, чи відсутності окремих документів в архівних установах, для підтвердження стажу роботи, звертатись із відповідними листами, запитами до підприємств, установ, організацій, з метою отримання інформації, в тому числі, уточнюючої довідки чи документів, які містять відомості про періоди роботи, характер праці, тривалість трудоднів тощо.

В даному випадку, жодних письмових доказів стосовно вжитих заходів в частині самостійного витребування Надвірнянським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області чи Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області матеріалів, що містять відомості про трудовий стаж позивача в період з 08.04.1994 по 26.02.1999 в спілці селян "Рідна земля", до суду не надходило.

Також суд зазначає, що працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист.

Такий висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові від 21.02.2018 у справі №687/975/17.

Враховуючи наведене, а також те, що доказів, які б свідчили про недостовірність записів в трудовій книжці НОМЕР_1 про роботу ОСОБА_1 в період з 08.04.1994 по 26.02.1999 у спілці селян "Рідна земля" на посаді інженера по техніці безпеки, відповідачем не надано, то на переконання суду, такі записи, безпідставно не взяті до уваги для вирішення питання про наявність в позивача права на призначення пенсії за віком.

Така позиція суду узгоджується також з висновками Верховного Суду в постанові від 21.02.2018 року у справі №687/975/17, відповідно до яких, на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці.

З огляду на вищевказане, суд не бачить підстав для неврахування належним чином оформленого запису у трудовій книжці ОСОБА_1 щодо періоду роботи у спілці селян "Рідна земля" з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки до трудового стажу для призначення пенсії за віком у повному обсязі.

Отже, наявні всі передбачені частиною 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» умови для призначення пенсії за віком: ОСОБА_1 досяг 60-річного віку ІНФОРМАЦІЯ_2 , а його страховий стаж станом на час звернення зі заявою до відповідача 14.02.2019 року становить більше 26 років.

Згідно із частинами 1 та 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

В даному випадку, відповідачем не підтверджено належними доказами у встановленому законом порядку правомірність свого рішення за наявності всіх передбачених статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» умов для призначення пенсії за віком.

Пунктом 1 частини 1 статті 45 Закону № 1058-ІV передбачено, що пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

В даному випадку, позивачем дотримано вказаний строк звернення за пенсією.

Відтак, з урахуванням зазначеного, суд, на підставі оцінки наданих сторонами доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку про те, що з метою ефективного захисту порушеного права позивача на пенсію за віком позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо розподілу судових витрат у справі.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

В підтвердження судових витрат у справі позивачем подано квитанцію № 0.0.1445265791.1 від 22.08.2019 про сплату судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 768,40 грн.

З огляду на задоволення позову, позивачу належить відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області 768,40 грн. судових витрат по сплаті судового збору за подання позовної заяви до суду.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в особі Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо незарахування до трудового стажу ОСОБА_1 періоду роботи у спілці селян "Рідна земля" з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) зарахувати до трудового стажу ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) період роботи у спілці селян "Рідна земля" з 08.04.1994 по 26.02.1999 на посаді інженера по техніці безпеки та призначити йому з 11.01.2019 року пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», нарахувати та виплатити з 11.01.2019 року відповідні суми пенсії.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області (ідентифікаційний код 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 .

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ідентифікаційний код - 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.