Ухвала суду № 84920255, 10.10.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2019
Номер справи
320/3980/19
Номер документу
84920255
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

10 жовтня 2019 року № 320/3980/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Андрєєвої К.В., розглянувши в підготовчому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про вступ у справу на стороні позивача в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору в адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Бучанської міської ради Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державна архітектурно-будівельна інспекція України, про визнання протиправним та скасування рішення суб`єкта владних повноважень,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_4 до Бучанської міської ради Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державна архітектурно-будівельна інспекція України, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області за № 3185-55-VІІ від 28 березня 2019 року "Про затвердження детального плану території, розташованої в межах АДРЕСА_1 для розміщення житлової та громадської забудови".

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30 липня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до розгляду та призначено підготовче судове засідання.

30 вересня 2019 року через службу діловодства суду надійшла заява ОСОБА_1 про вступ у справу у якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору. Клопотання обґрунтовано тим, що при прийнятті рішення Бучанської міської ради № 3185-55-VІІ від 28 березня 2019 року "Про затвердження детального плану території, розташованої в межах АДРЕСА_1 для розміщення житлової та громадської забудови" була порушена процедура його прийняття, а саме не було прийнято до уваги пропозиції та зауваження до проекту заявника.

02 жовтня 2019 року через службу діловодства суду надійшло клопотання ОСОБА_2 про вступ у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача. Клопотання обґрунтовано тим, що заявник є членом територіальної громади м. Буча, оскаржуване рішення порушує економічні та екологічні права заявника, оскільки його земельна ділянка знаходиться в межах кварталу, четверту частину якого планується забудувати відповідно до детального плану території, затвердженого оскаржуваним рішенням.

02 жовтня 2019 року через службу діловодства суду надійшло клопотання ОСОБА_3 про вступ у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача. Клопотання обґрунтовано тим, що заявник є членом територіальної громади м. Буча, оскаржуване рішення порушує економічні та екологічні права заявника, оскільки його земельна ділянка знаходиться в межах кварталу, четверту частину якого планується забудувати відповідно до детального плану території, затвердженого оскаржуваним рішенням.

В судовому засіданні заявники ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтримали зяавлені ними клопотання.

Представник позивача підтримав клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та просив суд залучити вказаних осіб до справи в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Представник відповідача проти задоволення клопотання про вступ до справи ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, заперечував з тих підстав, що заявники мають право самостійно звернутися до суду з позовом про скасування оскаржуваного рішення. Крім того, представник відповідача вказав на те, що заявники не зареєстровані в межах детального плану території, а відтак їх права та інтереси не зачіпаються оскаржуваним рішенням.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, Державна архітектурно-будівельна інспекція України вирішення вказаного питання залишив на розсуд суду.

Вирішуючи питання про вступ ОСОБА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у справу у якості третіх особі, яка не заявляють самостійних вимог на предмет спору, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Частинами 4, 5 статті 49 КАС України визначено, що у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Отже, можливість вступу у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, обумовлена рішенням суду, яке може вплинути на її права, свободи, інтереси та обов`язки. Таким чином, залучення третіх осіб сприяє підвищенню результативності процедури доказування та забезпечує всебічний розгляд адміністративної справи.

Отже, обов`язковою умовою залучення особи до участі у справі в якості третьої особи є доведення можливості впливу рішення у справі на права, свободи, інтереси та обов`язки такої особи.

Дослідивши докази, що стосуються клопотань, суд вважає, що заявниками не обґрунтовано яким чином судове рішення може вплинути на їх права та обов`язки. Суд звертає увагу на те, що даний спір розглядається відповідно до вимог ст. 264 КАС України.

При цьому суд наголошує, що відмова у задоволенні заяви про вступ у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору не є перешкодою у доступі до правосуддя, оскільки не позбавляє права заявників самостійно звернутися до суду із позовом про скасування відповідного рішення Бучанської міської ради. Окрім того, доводи ОСОБА_1 щодо підстав для вступу у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору є аналогічними за змісту доводам, які викладені у заяві про вступ у праву в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, клопотання про що було вирішено ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2019 року.

За таких обставин суд дійшов висновку, що заяви є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. 49, 243, 248 КАС України, суд

у х в а л и в:

У задоволенні клопотань ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про вступ у справу на стороні позивача в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Повний текст ухвали складено 15.10.2019

Суддя Я.В. Горобцова