
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 жовтня 2019 року ЛуцькСправа № 140/3001/19 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відділу реєстрації Луцької міської ради, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішення, вимоги та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Державного реєстратора з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відділу реєстрації Луцької міської ради, Головного управління ДФС у Волинській області про:
- визнання протиправним та скасування рішення Державного реєстратора з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відділу реєстрації Луцької міської ради про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про фізичну особу-підприємця від 18.03.2013 №21981750000022614 та скасування вказаного запису в Єдиному державному реєстрі;
- скасування з 01.01.2005 державної реєстрації ФОП ОСОБА_1 у зв`язку з неподанням протягом року до органів ДПС податкових декларацій;
- визнання протиправною та скасування вимоги Головного управління ДФС у Волинській області від 08.08.2019 №Ф-5781-55 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску у розмірі 23 785,08 грн.
Згідно з частиною першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Проте, в порушення пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві не зазначені реєстраційний номер облікової картки платника податків чи ідентифікаційний код юридичної особи, відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідачів - Державного реєстратора з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відділу реєстрації Луцької міської ради та Головного управління ДФС у Волинській області.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем у даному позові заявлено дві вимоги немайнового характеру (визнання протиправними та скасування рішення Державного реєстратора з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відділу реєстрації Луцької міської ради про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про фізичну особу-підприємця від 18.03.2013 №21981750000022614 та вказаного запису в Єдиному державному реєстрі; скасування з 01.01.2005 державної реєстрації ФОП ОСОБА_1 у зв`язку з неподанням протягом року до органів ДПС податкових декларацій), які мають бути оплачені судовим збором у розмірі 1536,80 грн.
Крім того, позивачем у даному позові заявлено також вимогу майнового характеру про визнання протиправною та скасування вимоги Головного управління ДФС у Волинській області від 08.08.2019 №Ф-5781-55 про сплату боргу у розмірі 23 785,08 грн, яка має бути оплачена судовим збором у розмірі 768,40 грн (23 785,08 грн х 1% = 237,85 грн).
Таким чином, за подання даної позовної заяви належить сплатити судовий збір у розмірі 2 305,20 грн.
Як слідує з доданої до позовної заяви квитанції від 07.10.2019 №8, позивачем за подання даної позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 1 536,80 грн.
Оскільки, ОСОБА_1 не в повній мірі сплатив судовий збір, тому позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви та доплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн. (2305,20 грн - 1536,80 грн) за реквізитами Волинського окружного адміністративного суду та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 768,40 грн. та подання до суду оригіналу відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Керуючись статтями 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відділу реєстрації Луцької міської ради, Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішення, вимоги та зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Т.М. Димарчук