
КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 178/1257/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Цаберябого Б.М.,
при секретарі Янченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички за участю прокурора Дехтяр Є.О. справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась в с. Водяне АДРЕСА_1 області, громадянки України, депутата Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до абз.10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені ним Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, подала декларацію за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за наступних обставин.
Згідно з рішенням першої сесії сьомого скликання від 13 листопада 2015 Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області «Про підсумки виборів 25 жовтня 2015 року депутатів сільської ради та «знання їх повноважень», на підставі інформації голови Світлогірської сільської виборчої комісії Городецької Л.Н., визнано повноваження депутатів Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області сьомого скликання, серед яких і ОСОБА_1 .
Відповідно до підпукту б п.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, згідно з підпукнутом «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону.
Відповідно до ч.І ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"
і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті
Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання
функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18 серпня 2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19 серпня 2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
*щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
*декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з Законом України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб», який набрав чинності ЗО березня 2017 року, Розділ XIII "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 5-1 такого змісту:"5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".
Згідно з приміткою до ст. 50 Закону до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище не віднесено депутатів місцевих рад.
Отже, ОСОБА_1 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування була зобов`язана подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року.
Крім того, відповідно до даних акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_1 виготовила сертифікат електронного цифрового підпису лише 03 травня 2019 року, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2018 рік.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2018 рік лише о 13 годині 04 хвилин 03.05.2019, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації.
Згідно з поясненням ОСОБА_1 , поважні причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутні, щорічну декларацію за 2018 рік подала 03 травня 2019 року о 13 годині 04 хвилин за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , електорнно-цифровий підпис (ЕЦП) для доступу до сайту НАЗК отримала 03 травня 2019 року в Акредитованому центрі сертифікації ключів АТ КБ «ПриватБанк».
Встановлено, що раніше ОСОБА_1 вчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме – 20 березня 2017 (за 2016 рік), 06 березня 2018 (за 2017 рік), тобто була обізнана про терміни подачі декларації та мала можливість у встановлений Законом строк здійснити дії необхідні для подачі щорічної декларації.
Згідно з даними офіційного сайту АЦСК ПиватБанк (https://acsk.privatbank.ua/certs) встановлено, що ОСОБА_1 лише 03 травня 2019 отримала електронний цифровий підпис, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 958/29088, перебуваючи за постійним місцем проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі щорічної декларації за минулий рік (до 00 год. 00 хв. 01.04.2019), лише о 13 годині 04 хвилин 03 травня 2019 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Заслухавши ОСОБА_1 яка підтвердила викладене в протоколі про адміністративне правопорушення від 30 серпня 2019 року; дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України підтверджується:
*Копією запиту до Світлогірської сільської ради / а. с.10-11 /;
*Відповіддю на запит Світлогірської сільської ради / а. с. 12 /;
*Копією рішення сесії Світлогірської сільської ради № 1 -1/V від 13 листопада 2015 року «Про визнання повноважень депутатів Світлогірської сільської ради» / а. с. 22 /;
*Витягом з АЦСК АТ КБ «Приват Банк» відносно ОСОБА_1 / а. с. 24-25 /;
*Скріншотом витягу з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо ОСОБА_1 / а. с. 26-32 /;
*Копією паспорта ОСОБА_1 / а. с. 33 /;
*Поясненням ОСОБА_1 / а. с. 35 / та іншими матеріалами, які долучено до даної справи.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 172-6, 221, 284 КпАП України суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розміні п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001/.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.
Суддя:
Б. М. Цаберябий