
Справа № 202/6788/19
Провадження № 1-кс/202/10939/2019
УХВАЛА
Іменем України
11 жовтня 2019 року слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Мачуський О.М., за участю: секретаря судового засідання Репіної А.С., прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області Захарчука В.О.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Дніпро клопотання прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області Бродського В.Ю. про проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 42019042630000186 від 30 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області Бродського В.Ю. про проведення обшуку.
В провадженні СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019042630000186 від 30 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Відповідно до клопотання,в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що групою осіб з числа державних службовців Дніпровської міської ради створено ряд підставних юридичних осіб з метою виведення та подальшого розподілу бюджетних коштів, шляхом проведення підконтрольних публічних закупівель товарів, робіт та послуг за завищеними цінами.
За інформацією що здобута в ході досудового розслідування, групою осіб в тому числі директором КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 39754779) ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, директором ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД" (ідентифікаційний код юридичної особи 32964716) ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та директором ТОВ ТПК "АУРУМ ЛТД (ідентифікаційний код юридичної особи 20232126) ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 створено ряд підставних юридичних осіб з метою виведення та подальшого розподілу бюджетних коштів, проводять підконтрольні публічні закупівлі товарів, робіт та послуг. Посадові особи КП «Міська інфраструктура» спільно з одним із депутатів Дніпровської міської ради сприяють ТОВ «Промпроектенергобуд» у постійному одержанні перемог у публічних закупівлях, а саме, виконанні ремонтних робіт парків, скверів та інше за завищеними цінами приблизно на 40% від ринкової вартості, з метою подальшого виведення коштів через підконтрольні комерційні підприємства з ознаками «фіктивності» та подальшого розподілу державних коштів між учасниками корупційної схеми.
Також, у ході досудового розслідування було допитано в якості свідка директора одного з підприємств з ознаками «фіктивності» яке мало господарські, відносини з ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД", який повідомив, що являється безробітним та йому нічого не відомо про те, що він є директором одного з підприємств, та ніколи не виступав засновником будь-яких господарських підприємств.
Крім того, на адресу кожного з підприємств які здійснювали господарську діяльність з ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД" були підготовлені запити щодо отримання інформації та копії відповідних документів що підтверджують господарські відносини з ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД", натомість більша частина підприємств за адресами реєстрації відсутні.
Тому, прокурор просить надати дозвіл на проведення обшуку всіх приміщень будівлі за адресою: АДРЕСА_1, власниками якої, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо субєкта якого є ОСОБА_6 (частка 1/3), ОСОБА_7 (частка 1/3), ОСОБА_8 (частка 1/3), де здійснює свою діяльність КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 39754779) з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування, а саме: документів, що складались в ході проведення конкурсних торгів та реалізації будівельних проектів підрядником в яких було ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД" (ідентифікаційний код юридичної особи 32964716)за період 2017-2019 років, зокрема, але не виключно: тендерна, проектно-кошторисна, будівельно-технічна документація, договори підряду (додаткові угоди), договори субпідряду, акти приймання виконаних будівельних робіт Ф КБ-2в, рахунки ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД", виставлених на адресу замовника за виконані роботи, всіх стадій проекту на зазначені роботи, в тому числі і ті, які пройшли зміни та коригування, шо стосуються, проектно-кошторисної документації, висновки комплексної державної експертизи; акти приймання виконаних будівельних робіт, з розрахунком одиничної вартості; договори на здійснення технічного нагляду, рахунки, виставлені на адресу замовника по договорам на здійснення технічного нагляду, тощо, що буде сприяти швидкому, повному і неупередженому розслідуванню по кримінальному провадженню, та самостійно чи в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для встановлення всіх обставин вчинення даного злочину.
В судовому засіданні прокурор Захарчук В.О. клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про проведення обшуку, підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
У п. 42 рішення Європейського суду з прав людини від 13.01.2011 року у справі "Михалкова та інші проти України" розтлумачено, що за статтею 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод держава зобов'язана "гарантувати кожному, хто потребує під її юрисдикцією, права і свободи, визначені у Конвенції", що також опосередковано вимагає наявності будь-якої форми ефективного розслідування. Розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Відповідно до ч. 5 ст. 236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора є законним, обґрунтованим і таким, що відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України та підлягає задоволенню, оскільки прокурором доведені обставини, передбачені ч. 5 ст. 234 КПК України, а проведення обшуку всіх приміщень будівлі, де здійснює свою діяльність КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 39754779), за адресою: АДРЕСА_1, що на праві власності належить ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, необхідне з метою відшукання та вилучення речей і документів, зазначених прокурором у клопотанні, що мають значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. 30 Конституції України, ст. ст. 110, 107, 131-132, 233-235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області № 42019042630000186 від 30 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України задовольнити.
Надати прокурору Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області Бродському В.Ю., прокурорам групи прокурорів та слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42019042630000186, дозвіл на проведення обшуку всіх приміщень будівлі, де здійснює свою діяльність КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 39754779), за адресою: АДРЕСА_1, що на праві власності належить ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, з метою відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування, а саме: документів, що складались в ході проведення конкурсних торгів та реалізації будівельних проектів підрядником в яких було ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД" (ідентифікаційний код юридичної особи 32964716)за період 2017-2019 років, зокрема, але не виключно: тендерна, проектно-кошторисна, будівельно-технічна документація, договори підряду (додаткові угоди), договори субпідряду, акти приймання виконаних будівельних робіт Ф КБ-2в, рахунки ТОВ "ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД", виставлених на адресу замовника за виконані роботи, всіх стадій проекту на зазначені роботи, в тому числі і ті, які пройшли зміни та коригування, що стосуються, проектно-кошторисної документації, висновки комплексної державної експертизи; акти приймання виконаних будівельних робіт, з розрахунком одиничної вартості; договори на здійснення технічного нагляду, рахунки, виставлені на адресу замовника по договорам на здійснення технічного нагляду, тощо, що буде сприяти швидкому, повному і неупередженому розслідуванню по кримінальному провадженню, та самостійно чи в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для встановлення всіх обставин вчинення даного злочину.
Строк дії ухвали до "09" листопада 2019 року включно.
Повний текст ухвали оголошено о 15 годині 30 хвилин 11 жовтня 2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя О.М. Мачуський