
Справа № 417/9251/19
Провадження № 3/417/385/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" жовтня 2019 р. смт Марківка
Марківський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді Чернік А.П.,
за участю секретаря Кузьмич А.А.,
прокурора Скиртача О.М.,
особи, стосовно якої складено протокол, ОСОБА_1 ,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Бірюково Свердлівського району Луганської області, працюючої директором Марківського РБК, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
20.09.2019 року до Марківського районного суду Луганської області надійшов протокол №207 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 19.09.2019 року, складений старшим уповноваженим УЗЕ в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України майором поліції Нестеренком І.О., відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 , депутат Марківської селищної ради Марківського району Луганської області, будучи, згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Судом установлено, що постановою Марківської селищної виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Марківської селищної ради Марківського району Луганської області від 28 жовтня 2015 року» № 56 від 28.10.2015 року ОСОБА_1 було визнано обраною депутатом Марківської селищної ради Марківського району Луганської області в одномандатному виборчому окрузі № 14, що підтверджується вказаною постановою, протоколом про результати виборів, посвідченням депутата № 14.
У відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала декларацію за 2018 рік несвоєчасно - 31.05.2019 року.
Згідно з наданими управлінням інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації відомостями про послідовність дій ОСОБА_1 почала заповнювати декларацію за 2018 рік 30.05.2019 року о 14 годині 33 хвилини, фактично її подала 31.05.2019 о 14 годині 10 хвилин.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у несвоєчасному поданні декларації за 2018 рік визнала повністю, пояснивши, що причиною цьому стали сімейні обставини, про які вона повідомляти не бажає.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали, додані до нього, суд дійшов висновку про те, що адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, було вчинене, вина у його вчиненні ОСОБА_1 доведена і вона підлягає адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які обтяжують відповідальність, судом не встановлено. До пом`якшуючих обставин суд відносить щире розкаяння у вчиненому.
Враховуючи обставини вчинення правопорушення, пом`якшуючу відповідальність обставину, та те, що ОСОБА_1 раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, суд вважає можливим накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 172-6, 280 КУпАП ,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 притягти до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу – 1700,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у сумі 384,20 грн. (отримувач коштів УК в Марків. р-ні/Марківс. р-н/21081100, код отримувача за ЄДРПОУ 38043302, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, розрахунковий рахунок UА448999980000031113106012188, код класифікації доходів бюджету 21081100).
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: А.П.Чернік