
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3391/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 /далі - позивач, ОСОБА_1 / звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /далі – відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області/ про:
- визнання протиправними дій щодо відмови в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року на підставі заяви від 31 січня 2019 року та доданих до неї документів;
- скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №2 від 31 травня 2019 року про відмову ОСОБА_1 в обчисленні пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу";
- зобов`язання призначити та здійснити нарахування й виплату щомісячної пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2019 року на підставі довідок про заробітну плату №1878/10-12, №1879/10-12 від 30 січня 2019 року з урахуванням проведених виплат /а.с. 6-11/.
Позов обґрунтований тим, що з 03 вересня 2018 року позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Полтавській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". З 29 січня 2019 року позивача звільнено з державної служби зі стажем роботи на такій службі 21 рік 01 місяць 05 днів. Оскільки станом на 01 травня 2016 року (день набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року) позивач займала посаду державної служби та мала не менше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, вона відповідно до пункту 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону має право на призначення пенсії на підставі статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року. 31 січня 2019 року позивач звернулась із заявою про переведення з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" та надала довідки про наявність необхідного стажу державної служби, та про заробітну плату державного службовця №1812/12-22-2 від 29 січня 2019 року, №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року. Рішенням ГУ ПФУ в Полтавській області №2 від 31 травня 2019 року позивачу відмовлено в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" у зв`язку з тим, що заробітна плата згідно довідок №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року не може бути врахована при призначенні такої пенсії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) /а.с. 2-4/.
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 39-40/ зазначив, що згідно з пунктом 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року, який набрав чинності з 01 травня 2016 року, право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року мають особи, які на день набрання чинності Законом №889-VІІІ займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України. Положеннями Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14 вересня 2016 року, визначено складові заробітної плати, із яких призначається пенсія державним службовцям. Аналіз поданих позивачем довідок про заробітну плату для обчислення пенсії №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року ( які до того ж були відкликані листом роботодавця №10444/01-09 від 30 травня 2019 року) показав, що виплати для обчислення пенсії зазначено в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, а саме: за грудень 2018 року, що передбачено для осіб, які мають станом на 01 травня 2016 року не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Враховуючи, що стаж роботи позивача на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, станом на 01 травня 2016 року складає лише 17 років 05 місяців 12 днів, прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії згідно Закону України "Про державну службу" на підставі довідок про заробітну плату для обчислення пенсії №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України та в межах строку, встановленого частиною другою цієї статті.
Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на зазначене, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 05 вересня 2018 року отримує пенсію за віком, призначену відповідно до статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" /а.с.32, 43-47/.
ОСОБА_1 звільнено з державної служби 29 січня 2019 року, що підтверджується записом №33 в її трудовій книжці серії НОМЕР_1 /а.с.17-28/.
31 січня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Кременчуцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою (вх.№295 від 31 січня 2019 року) про переведення її з одного виду пенсій на інший, а саме: з пенсії за віком, призначеної на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" /а.с. 86/.
Рішенням відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №8 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №2 від 31 травня 2019 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 відмовлено у зв`язку з тим, що аналіз поданих нею довідок про заробітну плату для обчислення пенсії №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року показав, що виплати для обчислення пенсії зазначено в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення з призначенням пенсії, а саме: за грудень 2018 року, що передбачено для осіб, які мають станом на 01 травня 2016 року не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Враховуючи, що стаж роботи ОСОБА_1 на посадах, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, станом на 01 травня 2016 року складає лише 17 років 05 місяців 12 днів, прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії згідно з Законом України "Про державну службу" на підставі довідок №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року /а.с.31/.
Не погодившись із вказаним рішенням та діями відповідача щодо відмови у призначенні пенсії державного службовця, позивач звернулася до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку встановленим обставинам та аргументам учасників справи, суд виходить з наступного.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначає Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09 липня 2003 року /далі – Закон № 1058-IV/.
Відповідно до частин першої та другої статі 10 Закону №1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Згідно із частиною третьою статті 45 Закону №1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Зі змісту наведеного слідує, що особа, яка одночасно має право на декілька видів пенсії, може обрати один вид пенсії шляхом подання відповідної заяви. Таке переведення здійснюється на підставі документів з дня подання заяви відповідно до чинних на момент такого переведення положень законодавства.
Матеріалами справи підтверджується, що 31 січня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Кременчуцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою (вх.№295 від 31 січня 2019 року) про переведення її з одного виду пенсій на інший, а саме: з пенсії за віком, призначеної на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" /а.с. 86/.
За результатами розгляду заяви ОСОБА_1 (вх.№295 від 31 січня 2019 року) відділом з питань призначення та перерахунків пенсій №8 Управління застосування пенсійного законодавства ГУПФУ в Полтавській області прийнято рішення №2 від 31 травня 2019 року, яким позивачу відмовлено в обчисленні пенсії згідно з Законом України "Про державну службу" на підставі довідок №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року /а.с.31/.
Враховуючи, що вказане рішення прийнято за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 (вх.№295 від 31 січня 2019 року), відповідачем фактично відмовлено у переведенні позивача з пенсії за віком, призначеної на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з дня подання заяви про переведення, тобто з 31 січня 2019 року.
Надаючи оцінку підставам відмови у переведенні з одного виду пенсії на інший та відповідного перерахунку пенсії, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом, який регулює особливості призначення та перерахунку пенсії державним службовцям, є Закон України "Про державну службу" № 889-VІІ від 10 грудня 2015 року /далі – Закон № 889-VІІ/.
Згідно з пунктом 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 19 грудня 1993 року №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Відповідно до пункту 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, який набрав чинності з 01 травня 2016 року, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р.,№ 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Пунктом 12 вказаного розділу встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Отже, за наявності у особи певного стажу державної служби станом на 01 травня 2016 року (10 років для осіб, які на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа на державній службі станом на 01 травня 2016 року), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 19 грудня 1993 року №3723-ХІІ, але у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 13 лютого 2019 року у зразковій справі №822/524/18 (реєстраційний номер в ЄДРСР 80147824).
Частиною першою статті 37 Закону України "Про державну службу" від 19 грудня 1993 року №3723-ХІІ /далі – Закон № 3723-ХІІ/ встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з частиною шостою цієї статті визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 3 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14 вересня 2016 року /далі – Порядок № 622/, право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають: чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік - які народилися по 31 грудня 1954 р.;61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.; жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
На підставі довідки Кременчуцького ОУ ПФУ Полтавської області №1812/12-22-2 від 29 січня 2019 року /а.с.87/ судом встановлено, що станом на дату звільнення позивача з державної служби (29 січня 2019 року) її стаж становить 21 рік 01 місяць 05 днів. На дату звернення до Кременчуцького ОУПФУ Полтавської області 31 січня 2019 року із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" позивач досягла повних 59 років /а.с.13, 32/, тобто пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Таким чином, позивач набула право на призначення пенсії державного службовця.
Разом з тим, відповідно до пункту 4 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:
- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що пенсія призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права:
1) особам, які на час звернення за призначенням пенсії займають посади державної служби, виходячи із їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, та
2) особам, які на час звернення за призначенням пенсії не займають посад державної служби, виходячи із заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Пунктом 5 Порядку № 622 встановлено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Постановою Правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" № 1-3 від 17 січня 2017 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048, затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII "Про державну службу", а саме: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Так, відповідно до форми довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), встановленої постановою Правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17 січня 2017 року, для державних службовців, які на час звернення за призначенням пенсії працюють на посадах державної служби, зазначаються дані про встановлений особі посадовий оклад, надбавку за ранг та вислугу років в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби.
Для осіб, які на час звернення за призначенням пенсії не займають посад державної служби, зазначаються посадовий оклад працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавка за відповідний ранг державного службовця та надбавка за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії).
Відповідно до форми довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, встановленої постановою Правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17 січня 2017 року, виплати (надбавки, місячні премії) зазначаються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії. Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, зазначаються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді, виходячи із середнього розміру таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, визначеного з урахуванням кількості відповідних (прирівняних) посад.
Позивач звільнена з державної служби 29 січня 2019 року, а звернулася до Кременчуцького ОУПФУ Полтавської області із заявою про переведення її на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" 31 січня 2019 року.
Таким чином, позивач звернулася до Кременчуцького ОУПФУ Полтавської області із заявою про переведення її на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" після звільнення з державної служби, тобто як особа, яка на день звернення за призначенням пенсії не займає посаду державної служби.
Враховуючи, що станом на 31 січня 2019 року позивач не займала посаду державного службовця, до довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17 січня 2017 року повинні бути включені посадовий оклад працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавка за відповідний ранг державного службовця та надбавка за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії).
Судом встановлено, що до заяви про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" позивач, окрім довідки Кременчуцького ОУ ПФУ Полтавської області №1812/12-22-2 від 29 січня 2019 року щодо стажу державної служби, додала довідки №1878/10-12 від 30 січня 2019 року та №1879/10-12 від 30 січня 2019 року /а.с.86/.
Зі змісту довідки Кременчуцького ОУ ПФУ Полтавської області про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) №1878/10-12 від 30 січня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 працює в Кременчуцькому об`єднаному управління Пенсійного фонду України Полтавської області на посаді головного спеціаліста – юристконсульта, заробітна плата станом на січень 2019 року становить: посадовий оклад -4100,00 грн, надбавка за ранг (8 ранг) – 300,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби станом на 29 січня 2019 року 21 рік 01 місяць 05 днів) – 2050,00 грн, всього – 6450,00 грн; на всі види оплати праці, включені в довідку, нарахований єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування; довідка видана на підставі особових рахунків за січень 2019 року /а.с.15/.
Таким чином, вказана довідка містить інформацію щодо посадового окладу та надбавок самої ОСОБА_1 та не відображає відомості щодо посадового окладу працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавки за відповідний ранг державного службовця та надбавки за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії). Ця довідка також засвідчує, що позивач станом на 30 січня 2019 року працює в Кременчуцькому об`єднаному управління Пенсійного фонду України Полтавської області, що не відповідало дійсності.
Відповідно до змісту довідки Кременчуцького ОУ ПФУ Полтавської області про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №1879/10-12 від 30 січня 2019 року середні розміри надбавок, премій та інших виплат за грудень 2018 року, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, становили: надбавка за інтенсивність праці -1230,00 грн, премія місячна 4870,80 грн, інші виплати в частині, що відповідає календарному місяцю – 57,35 грн; на всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування; довідка видана на підставі особових рахунків за грудень 2018 року /а.с.16/.
Листом Кременчуцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №10444/01-09 від 30 травня 2019 року /а.с.88/, надісланим Головному управлінню ПФУ в Полтавській області, довідки про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №1878/10-12 та № 1879/10-12 від 30 січня 2019 року, видані на ОСОБА_1 , відкликано .
З огляду на те, що довідки про заробітну плату, що подаються для призначення пенсії державним службовцям, відкликано та вони не містять необхідну для призначення пенсії інформацію, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Отже, адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Підстави для розподілу судових витрат на підставі статті 139 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд 66, м.Полтава, Полтавська область, 36000, ідентифікаційний код 13967927) про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк