Рішення № 84895262, 01.10.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2019
Номер справи
1.380.2019.001940
Номер документу
84895262
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.001940

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2019 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Клименко О.М., за участю секретаря судового засідання Надич М.О., та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник – Кіцак М.С.

відповідача 1: представник – Гавриляк Р.А.

відповідача 2: представник – Гавриляк Р.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у загальному позовному провадженні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними і скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, –

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області щодо відмови у реєстрації податкових накладних Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1061863/2977710534 від 29.01.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №137 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1061875/2977710534 від 29.01.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №139 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067755/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №142 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067819/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №143 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067764/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №152 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067815/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №153 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067831/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №154 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067756/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067751/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067758/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №3 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067823/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067754/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067828/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070110/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070057/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070083/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну фіскальну службу України внести до Єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 Григоровича: №137 від 26.11.2018 року, №139 від 26.11.2018 року, № 142 від 28.11.2018 року, №143 від 28.11.2018 року, № 152 від 30.11.2018 року, № 153 від 30.11.2018 року, № 154 від 30.11.2018 року, № 1 від 03.12.2018 року, № 2 від 03.12.2018 року, № 3 від 03.12.2018 року, № 5 від 05.12.2018 року, № 6 від 05.12.2018 року, № 7 від 05.12.2018 року, № 11 від 07.12.2018 року, № 12 від 07.12.2018 року, № 13 від 07.12.2018 року;

- присудити на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1 ) суму судового збору у розмірі 32 736,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів, пропорційно до заявлених позовних вимог.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що після отримання повідомлення про зупинення реєстрації податкових накладних позивач надіслав контролюючому органу пояснення з копіями первинних документів, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних №137 від 26.11.2018 року, №139 від 26.11.2018 року, № 142 від 28.11.2018 року, №143 від 28.11.2018 року, № 152 від 30.11.2018 року, № 153 від 30.11.2018 року, № 154 від 30.11.2018 року, № 1 від 03.12.2018 року, № 2 від 03.12.2018 року, № 3 від 03.12.2018 року, № 5 від 05.12.2018 року, № 6 від 05.12.2018 року, № 7 від 05.12.2018 року, № 11 від 07.12.2018 року, № 12 від 07.12.2018 року, № 13 від 07.12.2018 року.

Вважає прийняття оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних без зазначення мотивів їх ухвалення та підстав неврахування наданих платником документів та пояснень, оскільки, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 для розблокування реєстрації податкових накладних надав пояснення та усі необхідні первинні документи, достатні для прийняття рішення по реєстрації податкових накладних. Однак, рішеннями комісії Головного управління ДФС у Львівській області позивачу було відмовлено у реєстрації податкових накладних. Вважає, що дані рішення за своїм характером є необґрунтованими як нормативно, так і документально з огляду на те, що ДФС не взято до уваги специфіку діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , а саме позивач здійснює закупку сировини за кодом УКТЗЕД 0103 (свині живі), переробляє її на потужностях ТОВ «ЛембергМіт» та ТОВ «ТД «ЛембергМіт», та в подальшому реалізовує м`ясну продукцію за кодами 0203 (м`ясна продукція), 0206 (субпродукти), 0209 (сало). Крім того, зазначає, що в реєстрації податкових накладних було відмовлено на підставі надання платником податку копій документів, які складені з порушенням податкового законодавства, а саме неналежні видаткові накладні. Позивач стверджує, що первинні документи засвідчують факт реального виконання діяльності ним та виконання його контрагентами господарських зобов`язань. Позивач вважає такі рішення необґрунтованими та протиправними. Не погоджуючись з вказаними рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом.

11.07.2019 року позивачем подано відповідь на відзив, в якому додатково зазначено, що у рішеннях комісії ГУ ДФС у Львівській області, якими було відмовлено у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі надання платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства, однак, які саме порушення допущено відповідачем зазначено не було. В додатковій інформації зазначено: «Видаткова накладна».

Саме тому позивач просить визнати протиправними дії та скасувати рішення про відмову у реєстрації податкових накладних Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , а також зобов`язати вчинити дії щодо внесення до Єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 . Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з підстав, що викладені у позовній заяві. Просив позов задоволити.

Відповідач 2 – ГУ ДФС у Львівській області у поданому на позовну заяву відзиві проти позову заперечив з підстав, що оскаржувані рішення було прийнято Комісією Головного управління ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування правомірно, оскільки надані платником податку копії документів не є достатніми для прийняття відповідного рішення про реєстрацію. Представник відповідача 2 зазначив, що причиною відмови у реєстрації податкових накладних було надання платником податку документів, які не є достатніми для прийняття відповідних рішень про реєстрацію.

Відповідач 1 – ДФС України відзив на адміністративний позов не подав.

В судовому засіданні представник відповідачів проти позовних вимог заперечив та просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 07 травня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження і призначено підготовче судове засідання. В судовому засіданні 12.09.2019 року ухвалою суду, яка занесена в протокол судового засідання було закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Суд заслухав пояснення представників позивача та відповідачів, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності і встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 14.08.2008 року. Профільними видами діяльності підприємця є: Виробництво м`яса (код КВЕД 10.11), Оптова торгівля м`ясом і м`ясними продуктами (код КВЕД 46.32).

Відповідно до приписів п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 складено податкові накладні №137 від 26.11.2018 року, №139 від 26.11.2018 року, № 142 від 28.11.2018 року, №143 від 28.11.2018 року, № 152 від 30.11.2018 року, № 153 від 30.11.2018 року, № 154 від 30.11.2018 року, № 1 від 03.12.2018 року, № 2 від 03.12.2018 року, № 3 від 03.12.2018 року, № 5 від 05.12.2018 року, № 6 від 05.12.2018 року, № 7 від 05.12.2018 року, № 11 від 07.12.2018 року, № 12 від 07.12.2018 року, № 13 від 07.12.2018 року.

Згідно отриманих квитанцій, податкові накладні прийнято, але реєстрація зупинена, зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що «відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. Обсяг постачання товару /послуги 0203 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1. п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК».

Відповідно до п.п. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 ПКУ позивачем направлено до ДФС України в електронному вигляді наступні документи:

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №10 від 24.01.2019 року, стосовно податкової накладної №137 від 26.11.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 24.01.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №12 від 24.01.2019 року, стосовно податкової накладної №139 від 26.11.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 24.01.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №2 від 01.02.2019 року, стосовно податкової накладної №142 від 28.11.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №3 від 01.02.2019 року, стосовно податкової накладної №143 від 28.11.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №4 від 01.02.2019 року, стосовно податкової накладної №152 від 30.11.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №5 від 01.02.2019 року, стосовно податкової накладної №153 від 30.11.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №6 від 01.02.2019 року, стосовно податкової накладної №154 від 30.11.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №6 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №1 від 03.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №7 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №2 від 03.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №8 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №3 від 03.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №10 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №5 від 05.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №11 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №6 від 05.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №12 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №7 від 05.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 19 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 02.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №15 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №11 від 07.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 25 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 04.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №16 від 02.02.2019 року, стосовно податкової накладної №12 від 07.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 25 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 04.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №17 від 03.02.2019 року, стосовно податкової накладної №13 від 07.12.2018 року, де було зазначено пояснення, що, ФОП ОСОБА_1 здійснює закупку свиней за прямими контрактами укладеними з провідними фермами України. Послуги з перевезення, зберігання надає ТОВ «ЛембергМіт», послуги по забою, послуги по обвалці, послуги по лізовці півтуш, а також інші послуги надає ТОВ «ТД «ЛембергМіт». Одночасно з даним повідомленням надіслано 25 документів довільного формату із вкладеними сканкопіями документів, що підтверджують реальність здійснення операцій, а саме: договори підряду, договір перевезення, договори поставок, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, банківські виписки, оборотно-сальдові відомості, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) довіреності, декларація виробника.

На підтвердження подання вищезазначених документів ФОП ОСОБА_1 було отримано Квитанцію №1 від 04.02.2019 року про те, що документи доставлені до ДФС України та збережені на центральному рівні.

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1061863/2977710534 від 29.01.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №137 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1061875/2977710534 від 29.01.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №139 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067755/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №142 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067819/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №143 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067764/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №152 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067815/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №153 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067831/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №154 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067756/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №1 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067751/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №2 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067758/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №3 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067823/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №5 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067754/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №6 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1067828/2977710534 від 04.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №7 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1070110/2977710534 від 06.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №11 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1070057/2977710534 від 06.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №12 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1070083/2977710534 від 06.02.2019 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №13 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Не погоджуючись із такими діями і прийнятими рішеннями відповідачів, позивач звернувся із даним позовом до суду про їх скасування та зобов`язання щодо реєстрації податкових накладних.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Згідно з п.п. а, б п. 185.1 ст. 185 ПК України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг, згідно з приписами норми п.187.1 ст.187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1 ст.188 ПК України).

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 341, далі - Порядок №1246).

Згідно із пунктом 2 цього Порядку податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку (пункт 11 Порядку №1246).

Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

- відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

- чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

- наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

- наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200.1.3 і 200.1.9 статті 201 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

- наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

- факту реєстрації / зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

- відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 12 Порядку № 1246).

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку №1246).

Відповідно до пункту 201.16. статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми 21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Цією постановою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 117, в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин).

За визначенням термінів, наведеному в пункті 1 Порядку № 117: моніторинг - сукупність заходів та методів роботи контролюючих органів, що виявляє за результатами проведення аналізу наявної інформації в інформаційних ресурсах ДФС та/або за результатами проведення обробки та аналізу податкової інформації об`єктивні ознаки наявності ризиків порушення норм податкового законодавства; критерій оцінки ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник моніторингу, що характеризує ризик.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 117 податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, Р<РмЧ1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/ розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0,20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; Рм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку (пункт 5 Порядку № 117).

У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 6 Порядку № 117).

Порядком № 117, передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. (пункт 12 Порядку № 117).

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної/розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. (пункт 13 Порядку № 117).

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (пункт 14 Порядку № 117).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування (пункт 15 Порядку № 117).

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 16 Порядку № 117).

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС) (пункт 18 та пункт 19 Порядку № 117).

Відповідно до п. 20 Порядку № 117 зазначені комісії приймають рішення про:

- реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;

- відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Згідно п.21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

-ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі (пункт 22 Порядку № 117).

Комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:

- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;

- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня. (пункт 23 Порядку № 117).

Пунктом 10 Порядку № 117 визначено, що критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Державна фіскальна служба України листом від 21.03.2018 року № 959/99-99-07-18 визначила критерії ризиковості платника податку. Згідно з підпунктом 1.6 пункту 1 комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

- дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.

Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постановах від 23.10.2018 року у справі № 822/1817/18, від 04.12.2018 року у справі №821/1173/17 висловив таку правову позицію: «… можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт шостий Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності».

Судом досліджено первинні документи, що надавалися контролюючому органу та встановлено, що такі оформлені відповідно до вимог їх складення, не мають дефекту форми, змісту або походження, а саме позивач надав контролюючому органу пояснення та копії документів по господарських операціях, які є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних:

факт взаєморозрахунків між Постачальниками сировини та ФОП ОСОБА_1 , між ФОП ОСОБА_1 та надавачем послуг ТОВ «ЛембергМіт», між ФОП ОСОБА_1 та покупцем ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна» підтверджується: банківською випискою щодо взаєморозрахунків з ПП «Аграрна компанія 2004»; банківською випискою щодо взаєморозрахунків з ТОВ «ЛембергМіт»; банківською випискою щодо взаєморозрахунків ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна», банківською випискою щодо взаєморозрахунків ТОВ «Перейми»; банківською випискою щодо взаєморозрахунків ТОВ «Росан-Агро»; банківською випискою щодо взаєморозрахунків ТОВ «Агрокор-М»;

на підтвердження діяльності позивача, а саме здійснення закупки сировини за кодом УКТ ЗЕД 0103 (свині живі), переробляння її на потужностях ТОВ «ЛембергМіт», та в подальшому реалізація м`ясної продукції за кодами 0203 (м`ясна продукція), 0206 (субпродукти), 0209 (сало), надано копії відповідних договорів та первинних документів укладених з підприємствами, які поставляють ФОП ОСОБА_1 відповідну сировину для подальшої переробки;

Також на підтвердження господарських операцій позивачем надано копії договорів, укладених з підприємствами, які поставляють позивачу відповідну сировину для подальшої переробки:

предметом договору поставки свиней у живій вазі № 14/02/2017 від 14 лютого 2017 року є те, що Постачальник ТОВ «Перейми» зобов`язується передати у власність покупця ФОП ОСОБА_1 , живі свині. Асортимент, кількість і ціна товару вказується Постачальником у видаткових накладних. На виконання умов даного договору Постачальником передано у власність Покупця товарно-матеріальні цінності згідно із видатковими накладними та ветеринарними свідоцтвами, котрі доставлено до Покупця відповідно до відомостей переміщення та товарно-транспортних накладних;

предметом договору купівлі-продажу №9.09/2 від 09 вересня 2013 року укладеного між

Постачальником ПП «Аграрна компанія 2004» та ФОП ОСОБА_1 є поставка у власність Покупця свинини у живій вазі. Асортимент, кількість і ціна товару вказується Постачальником у видаткових накладних. На виконання умов даного договору Постачальником передано у власність Покупця товарно-матеріальні цінності згідно із видатковими накладними та ветеринарними свідоцтвами, котрі доставлено до Покупця відповідно до відомостей переміщення та товарно-транспортних накладних;

предметом договору купівлі-продажу №05/12/16-1 від 05 грудня 2016 року є те, що Продавець ТОВ «Росан-Агро» зобов`язується передати у власність покупця ФОП ОСОБА_1 , свині в живій вазі, асортимент, кількість і ціна товару вказується Постачальником у видаткових накладних. На виконання умов даного договору Постачальником передано у власність Покупця товарно-матеріальні цінності згідно із видатковими накладними та ветеринарними свідоцтвами, котрі доставлено до Покупця відповідно до відомостей переміщення та товарно-транспортних накладних;

предметом договору поставки свиней у живій вазі №18/03/21/1 від 21 березня 2018 року є те, що постачальник ТОВ «Агрокор-М» зобов`язується передати у власність покупця ФОП ОСОБА_1 , свині живою вагою. Асортимент, кількість і ціна товару вказується Постачальником у видаткових накладних. На виконання умов даного договору Постачальником передано у власність Покупця товарно-матеріальні цінності згідно із видатковими накладними та ветеринарними свідоцтвами, котрі поставлено до Покупця відповідно до відомостей переміщення та товарно-транспортних накладних.

Для здійснення перевезення придбаної сировини, переробки придбаної сировини у готову продукцію, збереження готової продукції, та перевезення готової продукції до покупців ФОП ОСОБА_1 укладено відповідні договори перевезення, підряду, оренди з ТОВ «ЛембергМіт»:

предметом договору перевезення № 12/13-п від 06 вересня 2013 року є, те, що перевізник ТОВ «ЛембергМіт» зобов`язується направити у розпорядження замовника ФОП ОСОБА_1 автотранспорт для здійснення перевезення вантажів, як живих свиней так і готової м`ясної На виконання умов договору перевізником здійснено перевезення товарно – матеріальних цінностей від постачальників сировини до ФОП ОСОБА_1 , та здійснено перевезення матеріальних цінностей від ФОП ОСОБА_1 до Покупців;

предметом договору № 01/18-ТД на виконання робіт по забою від 15 серпня 2018 року є, те, що ТОВ «ТД «ЛембергМіт» зобов`язується власними силами виконати певний обсяг робіт, а саме забій свиней, а замовник ФОП ОСОБА_1 прийняти та оплатити дані роботи. На виконання умов даного договору замовником передано у переробку (забій) сировину згідно накладних, а виконавцем виконано забій та передано замовнику продукцію з забою згідно із видатковими накладними;

предметом договору підряду № 03/18-ТД від 15 серпня 2018 року є, те, що виконавець ТОВ «ТД «ЛембергМіт» зобов`язується власними силами виконати певний обсяг робіт, а саме обвалювання та жилування свинних півтуш, а замовник ФОП ОСОБА_1 прийняти та оплатити дані роботи. На виконання умов даного договору замовником передано у переробку для обвалювання та жилування свинні півтуші згідно видаткових накладних, а виконавцем виконано обвалювання та жилування та передано замовнику продукцію згідно із видатковими накладними;

предметом договору оренди № 10/16 від 02 вересня 2016 року є, те, що орендодавець ТОВ «ЛембергМіт» передає в тимчасове користування Орендарю - ФОП ОСОБА_1 морозильну камеру площею 498,3 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 . Розмір орендної плати становить 94677,00 гривень на місяць.

Крім цього, на підтвердження подальшої реалізації готової продукції позивач укладає договори поставки з покупцями, одним з яких є ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна». Предметом договору поставки № 26572 від 01 червня 2016 року є, те, що постачальник ФОП ОСОБА_1 зобов`язується передавати у власність покупця ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» продукцію. На виконання умов договору Постачальником передано у власність Покупця товарно-матеріальні цінності відповідно до видаткових накладних. Якість виготовленої та реалізованої м`ясної продукції підтверджується деклараціями виробника, що міститься в матеріалах справи.

Так, відповідно до п. 21. Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117, підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Суд встановив, що позивач надав контролюючому органу пояснення та копії документів по господарських операціях з ТОВ «ЛембергМіт», які є достатніми для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Контролюючий орган ДФС України зупинив реєстрацію податкових накладних №137 від 26.11.2018 року, №139 від 26.11.2018 року, № 142 від 28.11.2018 року, №143 від 28.11.2018 року, № 152 від 30.11.2018 року, № 153 від 30.11.2018 року, № 154 від 30.11.2018 року, № 1 від 03.12.2018 року, № 2 від 03.12.2018 року, № 3 від 03.12.2018 року, № 5 від 05.12.2018 року, № 6 від 05.12.2018 року, № 7 від 05.12.2018 року, № 11 від 07.12.2018 року, № 12 від 07.12.2018 року, № 13 від 07.12.2018 року, скерованих позивачем для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з мотивів їх відповідності пп.2.1. п.2, пп. 1.6 пункту 1 Критеріїв ризикованості платника податку, а позивачеві запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.

В той же час, суд зазначає, що у змісті квитанцій не вказано, в чому саме полягає відповідність податкових накладних Критеріям ризиковості та не вказано навіть примірного переліку документів, які слід подати для реєстрації такої, в квитанції не міститься посилання на відповідне рішення, відповідно до якого позивача віднесено до ризикових платників податків.

Крім того, суд звертає увагу на те, що підпункт 1.6. пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку не визначає самостійні критерії ризиковості платника податків, а лише дає підстави комісіям головних управлінь ДФС обласного рівня винести відповідного платника податків на розгляд Комісії, і лише за результатами проведення засідання Комісії - прийняти рішення про віднесення його до переліку ризикових суб`єктів господарювання. В матеріалах справи відсутні докази того, що контролюючий орган приймав рішення про віднесення ФОП ОСОБА_1 .

Верховний суд у Постанові від 02.04.2019 року у справі №822/1878/18 зазначив, що окремими положеннями Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 21 лютого 2018 не визначено конкретних критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, натомість на підставі пункту 10 цього Порядку зобов`язано Державну фіскальну службу України визначити такі критерії та погодити їх з Міністерством фінансів України.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, передбачений пунктом 14 Порядку № 117. Суд зазначає, що чіткого переліку документів, які платник податку повинен подати до контролюючого органу, немає. Тому платник податків змушений самостійно на власний розсуд визначати необхідні документи у кожному конкретному випадку, відштовхуючись від повідомлених йому підстав зупинення реєстрації податкової накладеної (висновку податкового органу про відповідність платника податку певним критеріям ризикованості платника податку) .

На виконання вимоги контролюючого органу платник податку скерував повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, до якого додав пояснення та копії первинних документів на підтвердження господарських операцій з ТОВ «ЛембергМіт», ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна», ТОВ «Перейми», ТОВ «ТД «ЛембергМіт», ТОВ «Росан-Агро», ТОВ «Агрокор-М».

Комісія Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області отримала ці пояснення і документи та прийняла спірні рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, при цьому зазначила про наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Оцінюючи такі аргументи контролюючого органу, суд дослідив документи, які платник податку надавав контролюючому органу для розблокування податкових накладних. Так, суд зазначає, що рішення відповідача про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної. Однак, в оскаржуваних рішеннях не зазначено, якими мотивами керувалася Комісія Головного управління ДФС у Львівській області, вважаючи, що надані платником податків копії документів, складені з порушенням законодавства.

Зі змісту відзиву на позовну заяву та пояснень представника відповідачів, судом не встановлено підтвердження обґрунтованості відповідних рішень, не аргументовано, які з поданих документів складені з порушенням законодавства, які не дають можливості прийняти рішення про реєстрацію податкових накладних, які документи слід було надати.

Суд, вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» практика Європейського Суду з прав людини є джерелом права та підлягає застосуванню національними судами при розгляді справ.

В своїй судовій практиці Європейський суд з прав людини підкреслює особливу важливість принципу «належного урядування». Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справі «Москаль проти Польщі» (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року).

Зокрема, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (рішення у справах «Лелас проти Хорватії» (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і «Тошкуце та інші проти Румунії» (ToscutaandOthers v. Romania), заява № 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (рішення у справах «Онер`їлдіз проти Туреччини» (Oneryildiz v. Turkey), п. 128, та «Беєлер проти Італії» (Beyeler v. Italy), п. 119).

Крім цього, суд враховує правову позицію, викладену у Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі №2540/3009/18 від 20 серпня 2019 року.

Відтак, суд вважає, що прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних №137 від 26.11.2018 року, №139 від 26.11.2018 року, № 142 від 28.11.2018 року, №143 від 28.11.2018 року, № 152 від 30.11.2018 року, № 153 від 30.11.2018 року, № 154 від 30.11.2018 року, № 1 від 03.12.2018 року, № 2 від 03.12.2018 року, № 3 від 03.12.2018 року, № 5 від 05.12.2018 року, № 6 від 05.12.2018 року, № 7 від 05.12.2018 року, № 11 від 07.12.2018 року, № 12 від 07.12.2018 року, № 13 від 07.12.2018 року, в яких не наведені мотиви його ухвалення та не зазначені підстави неврахування наданих позивачем документів та пояснень, свідчать про порушення принципу належного урядування, та вказують на непрозорість та непередбачуваність дій, що перешкоджають можливості платника податків планувати в подальшому свою господарську діяльність.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наданих сторонами доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що надані позивачем докази містять відомості про обставини, які є предметом доказування у цій справі, і підтверджують необхідність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених правових норм, суд вважає, що рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1061863/2977710534 від 29.01.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №137 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1061875/2977710534 від 29.01.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №139 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067755/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №142 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067819/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №143 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067764/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №152 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067815/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №153 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067831/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №154 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067756/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067751/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067758/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №3 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067823/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067754/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067828/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070110/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070057/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070083/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, є такими, що не відповідають встановленим у частині другій статті 2 КАС України критеріям правомірності, обґрунтованості, добросовісності та розсудливості, а тому підлягають скасуванню як протиправні.

Відповідно до пункту 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до приписів пунктів 19, 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Аналіз наведених норм вказує, що ДФС України реєструє податкові накладні, в тому числі на підставі рішення суду датою набрання ним законної сили або іншою датою, вказаною у рішенні.

З огляду на обставини справи, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушених прав позивача буде: зобов`язати Державну фіскальну службу України внести до Єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних Фізичної особи-підприємця Рубая Петра Григоровича: №137 від 26.11.2018 року, №139 від 26.11.2018 року, № 142 від 28.11.2018 року, №143 від 28.11.2018 року, № 152 від 30.11.2018 року, № 153 від 30.11.2018 року, № 154 від 30.11.2018 року, № 1 від 03.12.2018 року, № 2 від 03.12.2018 року, № 3 від 03.12.2018 року, № 5 від 05.12.2018 року, № 6 від 05.12.2018 року, № 7 від 05.12.2018 року, № 11 від 07.12.2018 року, № 12 від 07.12.2018 року, № 13 від 07.12.2018 року.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до вимог ч. 1, п.2 ч.2 ст. 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов слід задоволити повністю.

Відповідно до ч.1, ч.3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позивачем сплачено судовий збір в сумі 30736,00 грн. згідно платіжного доручення №2406 від 17 квітня 2019 року, такі судові витрати відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 139 КАС України, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській в сумі 16328,50 грн. та Державної фіскальної служби України в сумі 16328,50 грн.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов – Фізичної особи-підприємця Рубая Петра Григоровича ( АДРЕСА_2 ) до Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, пл. Львівська, 8), Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) про визнання протиправними і скасування рішень, зобов`язання вчинити дії - задоволити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області щодо відмови у реєстрації податкових накладних Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області № 1061863/2977710534 від 29.01.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №137 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1061875/2977710534 від 29.01.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №139 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067755/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №142 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067819/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №143 від 28.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067764/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №152 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067815/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №153 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067831/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №154 від 30.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067756/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067751/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067758/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №3 від 03.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067823/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067754/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1067828/2977710534 від 04.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 05.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070110/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070057/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 1070083/2977710534 від 06.02.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 07.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України внести до Єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 Петра Григоровича: №137 від 26.11.2018 року, №139 від 26.11.2018 року, № 142 від 28.11.2018 року, №143 від 28.11.2018 року, № 152 від 30.11.2018 року, № 153 від 30.11.2018 року, № 154 від 30.11.2018 року, № 1 від 03.12.2018 року, № 2 від 03.12.2018 року, № 3 від 03.12.2018 року, № 5 від 05.12.2018 року, № 6 від 05.12.2018 року, № 7 від 05.12.2018 року, № 11 від 07.12.2018 року, № 12 від 07.12.2018 року, № 13 від 07.12.2018 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 39462700) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) 16328,50 грн. сплаченого судового збору.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8, код ЄДРПОУ 39292197) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) 16328,50 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Повне рішення складено 11.10.2019 року.

Суддя Клименко О.М.