Ухвала суду № 84893598, 11.10.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2019
Номер справи
160/9824/19
Номер документу
84893598
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

11 жовтня 2019 року Справа № 160/9824/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Н.Є., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Сліпець Н.Є. у адміністративній справі №160/9824/19 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

08.10.2019 року засобами електронного зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради, в якому позивач просить:

- прийняти заяву про забезпечення позову «Про забезпечення Кабінетом Міністрів України, Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля та відшкодування шкоди за порушене право», на підставі статті 8 Конституції України та пункту 1 частини 1 статті 153 КАСУ, до розгляду та звільнити від сплати судового збору, на підставі статті 8 Конституції України, яка гарантує звернення до суду без жодних обмежень та умов, а також у зв`язку з незадовільним матеріальним станом, так як сума судового збору у розмірі 9412,8 грн. перевищує 5 відсотків від доходу за 2018 рік;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання про відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн., та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян» щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом фінансування у 2019 році проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ ОСОБА_2 -34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ ОСОБА_2 -34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. № 23-751/0/139-19 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушуюті статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. № 23-751/0/139-19 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом надання матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України звернутися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних осіб за не виконання, починаючи з 2005 року, посадовими особами Кабінету Міністрів України та державними органами влади своїх повноважень в галузі альтернативних джерел енергії, у відповідності до закону України «Про альтернативні джерела енергії, закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», щодо запровадження у виробництво, зокрема, проекту «Енергетична установка Благути», що забезпечує:

1) запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи;

2) автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - «Теплоагенти Благути©»;

3) надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності;

4) запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

5) запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

6) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

7) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

8) запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

9) запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

10) запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля дл опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв;

11) запобігання техногенним катастрофам пов`язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «Теплоагенти Благути©»;

12) запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народ шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

13) запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

14) запобігання необгрунтованим витратам коштів платників податків для утриманні бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необгрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

15) запобігання корупції в енергетичній галузі;

16) запобігання необгрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необгрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

17) підвищення боєздатності Збройних сил України,

18) підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення;

19) зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян;

20) зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць повернення заробітчан в Україні;

21) підвищення народжуваності в Україні

22) скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках,

23) підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії;

24) підвищення заробітних плат та пенсій;

25) зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «Теплоагенти Благути©» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше, що призвело до нанесення шкоди інтересам держави в галузі безпеки та оборони, енергетичної та економічної незалежності, екологічної безпеки та права громадян України на життя та безпечне для життя і здоров`я довкілля та порушення.

Разом з позовною заявою позивачем засобами електронного зв`язку подано заяву про забезпечення позову, в якій ОСОБА_1 просив суд:

- прийняти заяву про забезпечення позову «Про забезпечення Кабінетом Міністрів України, Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля», на підставі статті 9 Конституції України, до розгляду та звільнити від сплати судового збору, на підставі статті 8 Конституції України та у зв`язку з незадовільним матеріальним станом, так як сума судового збору перевищує 5 відсотків від доходу за 2018 рік;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути па своєму засіданні питання щодо забезпечення мого особистого немайнового права на життя, згідно статті 281 Цивільного кодекс) України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити моє особисте немайнове право на життя, згідно статті 281 Цивільного кодекс) України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно етапі 293 Цивільного кодекс) України шляхом надання мені матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 гри. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі етапі 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо забезпечення мого особистого немайнового права на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права па безпечне для житі і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом надання мені Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо забезпечення мого особистого немайнового права на життя, згідно етапі 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно стані 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити моє особисте немайнове право на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно стані 293 Цивільного кодексу України шляхом виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі стані 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо забезпечення мого особистого немайнового права на життя, згідно стані 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення мені Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо забезпечення мого особистого немайнового права на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити моє особисте немайнове право на житія, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове правоті безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом фінансування у 2019 році проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо забезпечення мого особистого немайнового права на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права па безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення мені Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: вул АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні копиті на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення мого права шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ Бл-34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 10 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення мою особистого немайнового прана на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 203 Цивільного кодексу України та забезпечити моє особисте немайнове право на житія, згідно етапі 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 203 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради мого звернення щодо виділення мені Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стіп та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення мого права шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2010 за №№ ОСОБА_2 -34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 10 Конституції України, статтю 10 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення мого особистого немайнового права па життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 203 Цивільного кодексу України та забезпечити моє особисте немайнове право на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради мого звернення щодо виділення мені Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення мого права шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. №23-751/0/139-19 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-10 як таких, що порушують статтю 40, 10 Конституції України, статтю 10 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення мого особистого немайнового права на життя, згідно статті 281 Цивільною кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для житія і здоров`я довкілля, згідно статті 203 Цивільного кодексу України та забезпечити моє особисте немайнове правова життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно етапі 203 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради мого звернення щодо виділення мені Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути» на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення мого права шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. № 23-751/0/139-19 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушують статтю 40, 10 Конституції України, статтю 10 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення мого особистого немайнового права па життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно етапі 203 Цивільного кодексу України та забезпечити моє особисте немайнове право на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради мого звернення щодо виділення мені Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення мого особистого немайнового права на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом надання мені матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн., та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів.

Ухвалою судді від 10.10.2019 року заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у адміністративній справі №160/9824/19 повернуто заявнику без розгляду, у зв`язку з тим, що остання не відповідала вимогам ст.152 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, до заяви не було додано документу, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі за подання такої заяви.

Також, ухвалою судді від 10.10.2019 року позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про зобов`язання вчинити певні дії залишено без руху. Встановлено позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до канцелярії суду документу про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн. за подання даного адміністративного позову.

11.10.2019 року ОСОБА_1 засобами електронного зв`язку звернувся з повторною заявою про забезпечення позову, в якій виклав вимоги, аналогічні зазначеним у заяві про забезпечення позову від 08.10.2019 року, при цьому не додавши документу, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі за подання такої заяви, у зв`язку з чим, ухвалою судді від 11.10.2019 року вказану заяву про забезпечення позову повернуто заявнику без розгляду.

11.10.2019 року засобами електронного зв`язку до суду від ОСОБА_1 надійшла заява про відвід судді Сліпець Н.Є. у справі №160/9824/19, в якій останній просить суд:

- на підставі п.4 ч.1 ст.36 КАС України відкликати суддю Сліпець Н.Є., яка неодноразово приймала протиправні рішення та порушувала його право на звернення до Дніпропетровського окружного адміністративного суду без жодних обмежень чи умов, на підставі верховенства права встановленого статтею 6 КАСУ та статтею 8 Конституції України.

В обґрунтування заяви ОСОБА_1 посилається на те, що ухвалами суду щодо залишення позовної заяви без руху та повернення заяви про забезпечення позову не надано правової оцінки щодо звернення громадянина України ОСОБА_1 до суду на підставі верховенства права згідно статті 6 КАСУ та статті 8 Конституції України, яка має найвищу юридичну силу та гарантує громадянину чи людині право на звернення до суду задля захисту порушеного права без жодних обмежень чи умов, а також у зв`язку з незадовільним станом, так як сума судового збору за подання позовної заяви та заяви про забезпечення позову значно перевищує 5 відсотків річного доходу за попередній рік. В позовній заяві та заяві про забезпечення позову заявлено по 12 вимог немайнового характеру, за які необхідно сплатити судовий збір у розмірі 18 441,60 грн, що значно перевищує 5 відсотків річного доходу за попередній рік. Зменшення судом розміру судового збору до 768,40 грн. та безпідставне не визнання дії статті 8 Конституції України та повернення заяви про забезпечення позову свідчить про упередженість судді на користь відповідачів та як наслідок цього обмежує право доступу до правосуддя за матеріальним станом і порушує його особисте немайнове право як громадянина України на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля.

Розглянувши дану заяву про відвід судді, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.36 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно із ч.ч.1, 2 ст.39 КАС України, за наявності підстав, зазначених у статтях 36-38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. За цими самими підставами їм може бути заявлено відвід учасниками справи.

Частиною 3 ст.39 КАС України передбачено, що відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Відповідно до ч.3 ст.40 КАС України, питання про відвід судді вирішується судом, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Так, у заяві позивач посилається на п.4 ч.1 ст.36 КАС України, а саме у позивача викликає сумнів у неупередженості або об`єктивності судді, враховуючи, що суддею Сліпець Н.Є. повернуто заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову без розгляду та позовну заяву залишено без руху, що, як зазначає позивач, призвело до того, що його життю загрожує небезпека від голоду та холоду від протиправних дій відповідачів.

Суд звертає увагу, що ч.4 ст.36 КАС України чітко встановлено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Статтями 126, 129 Конституції України визначено, що незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України. Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється. Суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку.

Суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права. За неповагу до суду чи судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.

У пункті 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 13 червня 2007 року № 8 “Про незалежність судової влади” судам роз`яснено, що виключне право перевірки законності та обґрунтованості судових рішень має відповідний суд згідно з процесуальним законодавством. Оскарження у будь-який спосіб судових рішень, діяльності судів і суддів щодо розгляду та вирішення справи поза передбаченим процесуальним законом порядком у справі не допускається; суди повинні відмовляти у прийнятті позовів та заяв з таким предметом.

У постанові Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 6 “Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів” судам роз`яснено, що у розумінні положень частини першої статті 2, пунктів 1, 7, 9 частини першої статті 3, статті 17, частини третьої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення не є суб`єктами владних повноважень і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв`язку з розглядом судових справ. Скарги на дії, бездіяльність і рішення суддів мають розглядатися відповідно до процесуального законодавства.

Згідно з пунктом 57 Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зміст конкретних судових рішень контролюється, насамперед, за допомогою процедур апеляції або перегляду рішень у національних судах та за допомогою права на звернення до Європейського суду з прав людини.

Відповідно до пункту 55 Висновку № 3 (2002) Консультативної ради європейських суддів судові помилки щодо юрисдикції чи процедури судового розгляду, у визначенні чи застосуванні закону, здійсненні оцінки свідчень повинні вирішуватися за допомогою апеляції; інші суддівські порушення, які неможливо виправити в такий спосіб (наприклад надмірне затримання вирішення справи), повинні вирішуватися щонайбільше поданням позову незадоволеної сторони проти держави.

Вчинені суддею (судом) процесуальні дії з розгляду конкретної справи, а також ухвалені у ній рішення можуть бути оскаржені до суду вищої інстанції у порядку, передбаченому процесуальним законом для тієї справи, під час розгляду якої вони вчиняються чи ухвалюються.

Вчинені судом (суддею) у відповідній справі процесуальні дії й ухвалені у ній рішення не підлягають окремому судовому оскарженню шляхом ініціювання нового судового процесу.

Тобто, якщо позивач вважає, що суд допустив порушення норм права під час розгляду його справи, він має можливість оскаржити ухвалені у цій справі судові рішення до суду вищої інстанції у порядку та з підстав, визначених у відповідному процесуальному законі.

Вказаний висновок відповідає правовій позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленій у постановах: від 08 травня 2018 року у справі № 521/18287/15-ц (провадження № 14-90цс18), від 21 листопада 2018 року у справі № 757/43355/16-ц (провадження №14-399цс18), від 29 травня 2019 року у справі № 489/5045/18 (провадження № 14-191цс19).

Частиною 4 ст.40 КАС України передбачено, що якщо суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Таким чином, перевіривши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Сліпець Н.Є., суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу в силу відсутності об`єктивних обставин, які можуть викликати сумнів у неупередженості або об`єктивності судді, тому вказану заяву належить вирішити іншому судді, у зв`язку з чим, зазначені матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 підлягають відповідно до ст.31 КАС України передачі до відділу документального забезпечення суду для розподілу заяви про відвід судді.

При цьому, суд не зупиняє провадження у цій справі, оскільки провадження за даним адміністративним позовом відкрито не було, а було постановлено ухвалу про залишення адміністративного позову без руху та надано позивачу час для усунення недоліків.

Керуючись статтями 36, 39, 40, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Матеріали адміністративного позову №160/9824/19 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про зобов`язання вчинити певні дії передати відповідно до ст.31 Кодексу адміністративного судочинства України, для вирішення питання про відвід судді.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Є. Сліпець