Рішення № 84893323, 03.10.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2019
Номер справи
140/1653/19
Номер документу
84893323
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1653/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

при секретарі судового засідання Савчук О. І.,

за участю представника позивача Іваницького Я. О.,

представника відповідача Ярошика Т. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Ковельського спеціалізованого лісогосподарського приватного акціонерного товариства «Тур» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Ковельське спеціалізоване лісогосподарське приватне акціонерне товариство «Тур» (далі - СЛАТ «Тур», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі – ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 31.10.2018 року №0012251409.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведення уповноваженими особами ГУ ДФС у Волинській області документальної планової виїзної перевірки СЛАТ «Тур», було складено акт №21950/14-09/05441542. На підставі вказаного акта перевірки відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 31.10.2018 року №0012251409. Позивач вважає дане податкове повідомлення-рішення протиправним та таким, що порушує майнові права СЛАТ «Тур», а тому підлягає скасуванню, оскільки висновок відповідача про нереальність господарських операцій між позивачем та «LINHEAVEN SALES LP» не відповідає наявним обставинам справи. Позивач зазначає, що 17.01.2017 року між СЛАТ «Тур» та «LINHEAVEN SALES LP» було укладено контракт №3/2017. На виконання умов даного контракту позивачем було продано та передано, а «LINHEAVEN SALES LP» оплачено та прийнято товар, на загальну суму 79628,49 євро, що підтверджується відповідними рахунками-фактурами та міжнародними товарно-транспортними накладними. Вказує, що висновок відповідача щодо того, що «LINHEAVEN SALES LP» є фіктивною фірмою є лише припущенням податкового органу. Жодних рішень офіційних компетентних органів України чи Канади, у яких би зазначалось про встановлення факту фіктивності «LINHEAVEN SALES LP» до акту перевірки не долучено.

Крім того, позивач зазначає, що в пункті 3.1.1.5 розділу 3.1.1. «Податок на прибуток» акта перевірки, ревізорами-інспекторами зауважено, що «СЛАТ «Тур» у Звітах про фінансові результати за період, що перевіряється, відображено витрати в частині перерахованої безповоротної фінансової допомоги (грошової допомоги) та безоплатно наданих товарів в адресу фізичних та юридичних осіб» та, в подальшому, зроблено висновок про те, що «СЛАТ «Тур» за період 2015 рік завищено витрати на суму 51513,63 грн. та за 2016 рік на суму 73373,17 грн., чим занижено фінансовий результат до оподаткування Звіту про фінансові результати за дані звітні періоди на загальну суму 124886,8 грн.». Однак позивач зауважує, що з наведеного акта перевірки не зрозуміло, про які саме операції ідеться, адже не конкретизовано ані фізичних/юридичних осіб, на користь яких начебто перераховувалась безповоротна фінансова допомога, ані суми такої допомоги. Аналогічно відсутня конкретизація та належне обґрунтування щодо порушення, зазначеного на а.с.12 акта перевірки.

Також, позивач звертає увагу суду на математичні помилки, наявні в акті перевірки. Вказує, що у оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні невірно вказано як суму грошового зобов`язання за податковими зобов`язаннями, так і суму грошового зобов`язання за штрафними санкціями. З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 27.05.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, та постановлено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача не погоджується із вимогами викладеними в позовній заяві та вважає їх безпідставними, оскільки СЛАТ «Тур» здійснено постачання продукції за межі митної території України, в адресу особи-покупця (нерезидента), компетентним органом держави якого не підтверджено статус його реєстрації. Відповідач зазначає, що фірмою-нерезиденом «LINHEAVEN SALES LP» у виконання контракту від 17.01.2017 року №3/2017 із доповненнями валютна виручка в розмірі 79628,49 євро, що в гривневому еквіваленті становить 2459358,26 грн., на рахунок СЛАТ «Тур» не перераховувалась, відповідно такі кошти на рахунок СЛАТ «Тур» поступили від невідомої особи/нерезидента. А тому, у зв`язку з отриманням на валютний рахунок позивача коштів у розмірі 79628,49 євро, платником отримано дохід, оскільки відбулося збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів, які призвели до зростання власного капіталу за відповідні звітні періоди. Відповідно, отримання коштів є доходом підприємства, однак, враховуючи неможливість їх отримання по контракту від 17.01.2017 року №3/2017 із доповненнями як валютної виручки від фірми-нерезидента «LINHEAVEN SALES LP», а також неможливість їх повернення, такі кошти за складом їх визнання в бухгалтерському обліку є іншими доходами, які призвели до зростання власного капіталу за звітний податковий період, та відповідно до норм ПСБО 15 «Дохід» підлягають відображенню при визначенні фінансового результату до оподаткування в складі «Інші доходи» за звітний податковий період 2017 рік на суму 2231056,39 та півріччя 2018 року на суму 228301,87 грн., чим занижено фінансовий результат до оподаткування за 2017 рік на суму 70878,37 грн. та за півріччя 2018 року на суму 53328,82 грн.

Враховуючи вищезазначене, ГУ ДФС у Волинській області вважає, що підстави для задоволення позовних вимог відсутні, а тому просив у задоволенні позову відмовити.

12.07.2019 року представником позивача подано заяву про зменшення розміру позовних вимог, в якій останній просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 31.10.2018 року №0012251409 в частині збільшення грошового зобов`язання за податковими зобов`язаннями на суму 465042,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 116261,00 грн., в іншій частині залишити без змін.

Ухвалою суду від 16.09.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ГУ ДФС у Волинській області проведена документальна планова виїзна перевірка Ковельського спеціалізованого лісогосподарського приватного акціонерного товариства «Тур» податкового законодавства за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, валютного - за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, за результатами якої складено акт від 16.10.2018 року за №21950/14-09/05441542 (а.с.7-30).

За результатами проведеної перевірки встановлено порушення позивачем, зокрема, п.п. 14.1.257 п.14.1 ст.14, п.44.2 ст.44, пп. 134.1.1 п.134.1. ст.134, пп.140.5.10 п.140.5 ст.140 Податкового кодексу України, п.5, 7, 8 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджених наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 року №290, п.5, п.6, п.7 П(с)БО 16 «Витрати» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року №318 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 року за №27/4248 в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевіряється, на загальну суму 487522,0 грн., у тому числі за 2015 рік на суму 9372,0 грн., за 2016 рік на суму 13207,0 грн., за І квартал 2017 року на суму 50854,0 грн., ІІ квартал 2017 року на суму 71377,0 грн., ІІІ квартал 2017 року на суму 58179,0 грн., ІV квартал 2017 року на суму 233937,0 грн., І квартал 2018 року на суму 44465,0 грн., ІІ квартал 2018 року на суму 6229,05 грн.

Зокрема, як вбачається з акту перевірки СЛАТ «Тур» у періоді, що перевірявся, здійснювало експорт лісопродукції в адресу нерезидента «LINHEAVEN SALES LP» (Canada).

Судом встановлено, що 17.01.2017 року СЛАТ «Тур» в особі директора ОСОБА_1 (продавець) з однієї сторони і фірма «LINHEAVEN SALES LP» в особі директора ОСОБА_2 (покупець) з іншої сторони, уклали контракт №3/2017, згідно якого продавець продає, а покупець купує заготовки для європіддонів, піддони дерев`яні, сума, кількість, асортимент, технічні умови якого вказані в доповненнях до контракту, які є невід`ємною частиною цього контракту. Термін дії контракту визначено по 31.12.2017 року, доповненням №4 від 29.12.2017 року термін дії контракту продовжено до 29.12.2018 року.

СЛАТ «Тур» на виконання вказаного контракту та доповнень до нього експортовано лісопродукції з 17.01.2017 року по 30.06.2018 року на загальну суму 79628,49 євро (або 2431426,65 грн. згідно курсів НБУ на дати відгрузки лісопродукції).

Додатковою угодою №5 від 20.12.2017 року до контракту №3/2017 від 17.01.2017 року визначено, що платником по даному контракту може виступати третя сторона «Limfondation LP» 101 Rose Street South Lane, Edinburgh. United Kingdom, EH2 3JG.

Як вбачається з акту перевірки при перевірці встановлено, що на валютний рахунок СЛАТ «Тур» в оплату за експортовану по контракту від 17.01.2017 року №3/2017 із доповненнями продукцію надійшло валютних коштів на загальну суму 79628,49 євро, що еквівалентно 2459358,26 грн. При цьому, від фірми «LINHEAVEN SALES LP» Канада валютні кошти перераховано з рахунку LV79AIZK0000010412471, ABLV BANK, SWIFT: НОМЕР_1 в загальній сумі 72552,87 євро (що еквівалентно 2231056,39 грн.) та в тому числі від фірми «Limfondation LP» 101 Rose Street South Lane, Edinburgh. United Kingdom, EH2 3JG в сумі 7075,62 євро/228301,87 грн., що обумовлено додатковою угодою №5 від 20.12.2017 року, в тому числі згідно платіжних доручень в іноземній валюті: від 01.03.2017 року №б/н на суму 9112,77 євро/262314,62 грн.; від 16.05.2017 року №б/н на суму 13005,45 євро/377743,56 грн.; від 26.07.2017 року №б/н на суму 9803,70 євро/296283,96 грн.; від 02.10.2017 року №б/н на суму 16858,89 євро/529007,89 грн.; від 06.11.2017 року №б/н на суму 13552,38 євро/425956,16 грн.; від 28.12.2017 року №6/н на суму 10219,68 євро/339750,20 грн.; від 22.03.2018 року №б/н на суму 7075,62 євро/228301,87 грн.

За даними бухгалтерського обліку СЛАТ «Тур» дані операції відображено наступними записами: по Дт бал. рах. 362 «Розрахунки з іноземними покупцями» з Кт бал. рах. 701 «Дохід від реалізації готової продукції» та Кт бал. рах. 714 «Дохід від операційної курсової різниці» по Дт бал. рах. 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті» з Кт бал. pax. 362 «Розрахунки з іноземними покупцями».

При цьому, на офіційному веб-порталі Міністерства фінансів США (FinCEN) 13.02.2018 року за адресою http://www.fincen.gov/news/news-releases/fmcen-names-ablv-bank- latvia-institution-primary-money-laundering-concern-and розміщено негативну інформацію щодо ABLV Bank, засобами якого вчинялись фінансові операції на користь СЛАТ «Тур» для закриття зобов`язань по зовнішньоекономічному контракту з «LINHEAVEN SALES LP».

Відповідно до вищевказаної інформації FinCEN слідує, що ABLV є іноземним банком первинного концерну з відмивання грошей, який сприяє здійсненню трансакцій для корумпованих осіб і поглинає мільярди доларів на державну корупцію та вилучення активів, що передбачало масштабну незаконну діяльність, пов`язану з Азербайджаном, Росією та Україною.

Крім того, листом ДФС України від 07.08.2018 року №24227/7/99-99-01-02-02-17 надано інформацію стосовно діяльності компанії «LINHEAVEN SALES LP», отриману від компетентного органу Канади, згідно якої слідує, що Компанія «LINHEAVEN SALES LP» у системі відкритого реєстру компаній https://www.register-iri.com/miCorporate/index.cfm/ Corporate/search не відображена. За здійсненим у канадських базах даних та податкових системах пошуком щодо пана ОСОБА_2 ,- не знайдено жодної податкової інформації, а також не підтверджено його взаємозв`язок із компанією «LINHEAVEN SALES LP». Крім того, адреса: 260, 2323-32ns Ave NE. Calgary, Alberta, T2E 6Z3, зазначена, як місце здійснення господарської діяльності «LINHEAVEN SALES LP», відома Податковій агенції Канади як місце розташування великої кількості фіктивних компаній.

Також, як вбачається з акту перевірки, 05.04.2016 року у канадській провінції ОСОБА_3 зареєстровано як командитне товариство «LINHEAVEN». Група товариства «LINHEAVEN» складається з двох компаній нерезидентів «CEO Corona Ltd» та «CYP Saturn ltd», обидві зареєстровані на Маршалових Островах.

Канадський суб`єкт господарювання «LINHEAVEN» здійснює діяльність у Канаді як фіктивна компанія, про діяльність якої в Канаді нічого не відомо. При цьому зазначено: командитні товариства та їх учасники у Канаді зобов`язані звітувати про отримані доходи та податки. Жодних податкових декларацій з задекларованими доходами компанією «LINHEAVEN» та її учасниками не подано. Інформація, яка б свідчила, або можливість визначити, чи здійснює або здійснювало «LINHEAVEN» діяльність в Канаді, відсутня.

Таким чином, із врахуванням отриманих відомостей від компетентного органу країни Канади стосовно діяльності компанії «LINHEAVEN SALES LP» не підтверджено стосунки даної компанії із СЛАТ «Тур». Наявність у СЛАТ «Тур» облікових документів не є безумовним свідченням фактичного здійснення господарської операції з даним нерезидентом та, не дивлячись на їх формальну відповідність нормативно встановленим вимогам, вони не можуть бути підставою для внесення вказаних в них показників до даних бухгалтерського обліку щодо обліку операцій з даним нерезидентом. Відповідно до митних декларацій, СЛАТ «Тур» реалізовано товару невідомому нерезиденту на загальну суму 79628,49 євро, що в гривневому еквіваленті становить 2431426,65 грн.

Перевіркою встановлено, що СЛАТ «Тур» здійснено постачання продукції за межі митної території України в адресу особи-покупця (нерезидента), компетентним органом держави якого не підтверджено статус його реєстрації. Фірмою-нерезидентом «LINHEAVEN SALES LP» у виконання контракту від 17.01.2017 року №3/2017 із доповненнями валютна виручка в розмірі 79628,49 євро, що в гривневому еквіваленті становить 2459358,26 грн., на рахунок СЛАТ «Тур» не перераховувалась, відповідно такі кошти на рахунок СЛАТ «Тур» поступили від невідомої особи/нерезидента.

У акті перевірки фіскальним органом зроблено висновок, що у зв`язку з отриманням на валютний рахунок СЛАТ «Тур» коштів 79628,49 євро, що в гривневому еквіваленті становить 2459358,26 грн., платником отримано дохід, оскільки відбулося збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів, які призвели до зростання власного капіталу за відповідні звітні періоди. Відповідно, отримання коштів є доходом підприємства, однак, враховуючи неможливість їх отримання по контракту від 17.01.2017 року №3/2017 із доповненнями як валютної виручки від фірми-нерезидента «LINHEAVEN SALES LP», а також неможливість їх повернення, такі кошти являються за складом їх визнання в бухгалтерському обліку іншими доходами, які призвели до зростання власного капіталу за звітний податковий період, та відповідно до норм ПСБО 15 «Дохід» підлягають відображенню при визначенні фінансового результату до оподаткування в складі «Інші доходи» за звітний податковий період 2017 року та півріччя 2018 року.

Відповідач вважає, що виручка, отримана позивачем від фірми-нерезидента «LINHEAVEN SALES LP», є безповоротною фінансовою допомогою, а тому сума 2459358,26 грн. підлягає оподаткуванню податком.

Суд не погоджується з такими висновками податкового органу, враховуючи наступне.

Відповідно до п. п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України фінансова допомога - фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі. Безповоротна фінансова допомога – це сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів.

При розгляді справи судом встановлено, що позивачем на виконання вимог контракту від 17.01.2017 року №3/2017, укладеного з фірмою-нерезидентом «LINHEAVEN SALES LP», було експортованотовар – євро піддони та піддони дерев`яні. Факт експорту продукції підтверджується рахунками-фактурами та міжнародними товарно-транспортними накладними CMR (а. с. 44-93, том 1). Крім того, про фактичну поставку товару нерезиденту свідчать вантажно-митні декларації, які подавалися фірмою «LINHEAVEN SALES LP» при митному оформленні продукції в країні отримання – Італії (а. с. 8-30, том 2). За отриману продукцію нерезидент повністю розрахувався з позивачем шляхом перерахунку коштів на банківський рахунок СЛАТ «Тур», про що констатовано в акті перевірки.

На думку суду, вказані обставини безсумнівно свідчать про фактичне виконання сторонами умов контракту від 17.01.2017 року №3/2017 – експорт продукції та оплату за поставлений товар, а кошти, отримані за поставлену продукцію, не підпадають під ознаки безповоротної фінансової допомоги в контексті п. п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України.

Суд вважає такими, що не заслуговують на увагу доводи відповідача про те, що наведені вище відомості від компетентного органу країни Канади стосовно діяльності компанії «LINHEAVEN SALES LP» свідчать про ознаки фіктивності нерезидента, оскільки в отриманій інформації немає беззаперечних даних про наявність рішення компетентного органу іноземної держави про встановлення факту фіктивності фірми-нерезидента «LINHEAVEN SALES LP». Висновки податкового органу про те, що іноземний контрагент позивача здійснює діяльність у Канаді як фіктивна компанія ґрунтуються на припущеннях та власному трактуванні відповідачем інформації, отриманої від компетентних органів Канади. Водночас жодного документу про скасування реєстрації суб`єкта господарювання, припинення підприємницької діяльності компанії «LINHEAVEN SALES LP» відповідачем суду не надано.

За таких обставин суд вважає, що ГУ ДФС у Волинській області дійшло хибного висновку про те, що кошти, отримані позивачем від фірми-нерезидента «LINHEAVEN SALES LP», є безповоротною фінансовою допомогою, а відтак нарахування на отриману суму коштів податку на прибуток у розмірі 442684,49 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 110671 грн. є протиправним.

Щодо визначення фіскальним органом в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні суми грошового зобов`язання з податку на прибуток у розмірі 27946,61 грн., в т. ч. 22357,29 грн. основного платежу та 5589,32 грн. штрафних санкцій, судом встановлено наступне.

Пунктом 135.1 статті 135 Податкового кодексу України базою оподаткування є грошове вираження об`єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу.

Згідно з пунктом 134.1 статті 134 Податкового кодексу України якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: зменшення від`ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: збільшення від`ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); зменшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Підпунктом 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України передбачено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема, на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб).

У акті перевірки (аркуш 12 акту) відповідач зазначає про порушення позивачем вимог п. п. 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України, а саме: не декларування різниць, які виникають відповідно до Податкового кодексу України, на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги на загальну суму 124207,19 грн., чим занижено фінансовий результат до оподаткування за 2017 рік на суму 70878,37 грн. та за І півріччя 2018 року на суму 53328,82 грн.

Однак, з акту перевірки незрозуміло на підставі чого зроблено висновок про заниження показників рядка 03 «Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України», лише зазначено, що за період 01.01.2015 р. по 30.06.2018 р. СЛАТ «Тур» задекларовано різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України, в сумі 27457 грн., а перевіркою встановлено їх заниження на суму 124207,19 грн.

Відповідно до пунктів 5 розділу ІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 20 серпня 2015 року № 727, акті документальної перевірки викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків, які стосуються фактів виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Факти виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об`єктивно та повною мірою з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності, інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб`єктів господарювання, органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Всупереч наведеному відповідачем у акті перевірки не зазначено на підставі чого встановлено порушення про заниження підприємством різниць, які первинні документи свідчать про таке заниження, які саме суми безоплатної фінансової допомоги і від яких осіб не було враховано позивачем при обрахунку фінансового результату. Також відповідачем не надано доказів на підтвердження виявлених порушень і під час розгляду справи судом.

У судовому засіданні представник позивача пояснив, що підприємство, заперечуючи нарахування податку на прибуток на суми занижених різниць, не може надати доказів на спростування виявлених порушень, оскільки з акту перевірки незрозуміло які саме порушення при веденні господарської діяльності стали підставою для висновків податкового органу про заниження суми різниць.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на те, що факт заниження підприємством різниць у розмірі 124207,19 грн. не знайшов документального підтвердження як у акті перевірки, так і при розгляді справи, суд дійшов висновку про протиправність нарахування відповідачем податку на прибуток в сумі 22357,29 грн. та застосування штрафних санкцій на суму заниження різниць у розмірі 124207,19 грн. та необхідність скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення в цій частині.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 9141,05 грн. відповідно до платіжного доручення від 13.05.2019 року №624.

Однак, позивачем 12.07.2019 року було подано заяву про зменшення розміру позовних вимог, в якій останній просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 31.10.2018 року №0012251409 в частині збільшення грошового зобов`язання за податковими зобов`язаннями на суму 465042,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 116261,00 грн., в іншій частині залишити без змін. Таким чином, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 8719,55 грн. як за вимогу майнового характеру.

Відтак, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області на користь позивача слід стягнути судовий збір у розмірі 8719,55 грн., сплачений відповідно до платіжного доручення від 13.05.2019 року №624 (а.с.2).

В той же час, у зв`язку із зменшенням розміру позовних вимог, сума судового збору у розмірі 421,50 грн. може бути повернута позивачеві за його клопотанням ухвалою суду в порядку, визначеному статтею 7 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись статтями 243 ч. 3, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Митного кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 31 жовтня 2018 року №0012251409 в частині збільшення суми грошового зобов`язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 465 042,00 грн. (чотириста шістдесят п`ять тисяч сорок дві грн. 00 коп.), та застосування штрафних санкцій у розмірі 116 261,00 грн. (сто шістнадцять тисяч двісті шістдесят одна грн. 00 коп.).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 39400859) на користь Ковельського спеціалізованого лісогосподарського приватного акціонерного товариства «Тур» (45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Грушевського, будинок 112, ідентифікаційний код 05441542) судовий збір у розмірі 8719,55 грн. (вісім тисяч сімсот дев`ятнадцять грн. 55 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий-суддя О. О. Андрусенко

Повний текст судового рішення складено 11.10.2019 року.