
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 жовтня 2019 р. Справа № 120/2862/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маслоід Олени Степанівни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу:
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до: Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21100)
про: визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі – відповідач) про визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивача встановленого станом на 01.01.2018 року на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ61866 від 09.04.2019 року із урахуванням посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп. до посадового окладу 6 340 грн. 00 коп.; зобов`язання відповідача поновити виплату пенсії позивачеві з 01.08.2019 року з розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ61866 від 09.04.2019 року з посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп.; зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачеві з урахуванням довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ61866 від 09.04.2019 року з посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року – 1 500 грн. 00 коп. тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» з 01.01.2018 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 року у справі № 120/3873/18-а, залишеного без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2019 року, дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення позивача, встановленого на підставі довідки № ХЛ61866 із урахуванням посадового окладу в розмірі 6 340 грн. 00 коп. визнані протиправними та зобов`язано виготовити та направити нову довідку до відповідача про розмір грошового забезпечення станом на 01.10.2018 року, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу позивача, в розмірі (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року – 1 500 грн. 00 коп. тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України». На виконання вказаного рішення Вінницьким обласним військовим комісаріатом 09.04.2019 року було направлено довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, з врахуванням посадового окладу у розмірі 7 890 грн. 00 коп. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року – 1 500 грн. 00 коп. тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 та додатками № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України». Однак відповідачем не тільки не був проведений перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 року на підставі нової довідки Вінницького обласного військового комісаріату, а з серпня 2019 року протиправно зменшено грошове забезпечення позивача з якого нараховується пенсія, до розміру грошового забезпечення, яке позивач отримував станом на 01.01.2018 року за попереднім розрахунком. На заяву позивача про повернення законно перерахованого та отриманого ним пенсійного забезпечення, він отримав відмову з посиланням на те, що «судове рішення від 26.12.2018 року по справі № 120/3873/18-а не містить зобов`язань для нього. Це й стало причиною звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою від 11.09.2019 року дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження, а також визначено, що вона буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
27.09.2019 року за вх. № 47384 відповідачем через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому він останню вважає необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню. Вказує, що 05.03.2019 року набрало законної сили рішення окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 року (далі – Постанова № 103). Нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»), в тому числі, і у зв`язку з уточненням грошового забезпечення, після дати набранням вказаним рішенням суду законних сили не приймалось. Крім того, відповідач зазначає, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 року у справі № 120/3783/18-а не містить зобов`язань стосовно нього, а відповідач, в свою чергу, зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ч. 4 ст. 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
У відповідності до вимог ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши усі обставини справи та надавши їм юридичну оцінку, суд встановив наступне.
З 01.01.2007 року позивач знаходиться на пенсійному обліку у відповідача, де й отримує довічну пенсію за вислугу років на військовій службі згідно ЗУ «Про пенсійне забезпечення осі, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 року у справі № 120/3873/18-а, залишеним в силі постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2019 року, визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення позивача встановленого на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ61866 із урахуванням посадового окладу в розмірі 6 340 грн. 00 коп.; зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити нову довідку до відповідача про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018 року, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу позивача в розмірі (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року – 1 500 грн. 00 коп. тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України»; в іншій частині позовних вимог відмовлено.
На виконання вимог рішення суду Вінницьким обласним військовим комісаріатом було виготовлено на направлено до відповідача довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачеві, відповідно до Постанови № 103, з врахуванням посадового окладу у розмірі 7 890 грн. 00 коп. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року – 1 500 грн. 00 коп. тарифний розряд) № ХЛ61866 від 09.04.2019 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 01.05.2019 року, про що було повідомлено останнього листом від 20.05.2019 року за вих. № 1277/Я-12.
01.08.2019 року відповідачем повторно був здійснений перерахунок пенсії позивача, внаслідок чого було зменшено розмір грошового забезпечення з 7 890 грн. 00 коп. до 6 340 грн. 00 коп..
З огляду на вказане, позивач 08.08.2019 року звернувся з відповідною заявою до відповідача, в якій просив надати письмове пояснення про те, на який підставах йому було зменшено розмір законно перерахованого пенсійного забезпечення.
Відповідач, за наслідками розгляду цієї заяви, 23.08.2019 року за вих. № 2415/Я-12 повідомив позивача, що 05.03.2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, якими було визнано протиправними та нечинними, зокрема пункти 1, 2 Постанови № 103. Нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, призначених згідно із ЗУ «Про пенсійне забезпечення осі, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в тому числі і у зв`язку з уточненням грошового забезпечення, після дати набрання вказаним рішенням суду законної сили не приймалось. Крім того, відповідач зазначив, що постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду у справі позивача набрала законної сили після 05.03.2019 року, а саме 21.03.2019 року, відповідно, для врахування довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії згідно Постанови № 103 після зазначеної дати немає підстав. До того ж, судове рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 року у справі № 120/3873/18-а не містить зобов`язань щодо відповідача.
Не погоджуючись з цим, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У ст. 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ч. 3 ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч. 4 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
П. 1 Порядку № 45 встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
У п. 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
П. 1 Постанови № 103 передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Системний аналіз наведених норм доводить, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Перерахунок пенсії, в свою чергу, є запорукою достойного рівня життя пенсіонерів та співрозмірності витрат отриманим доходам. Перерахунок пенсії залежить від розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, визначеного на одну працездатну особу, рівня інфляції та грошових коливань в країні. Механізм та порядок перерахунку пенсій затверджується актами органів державної влади, зокрема Кабінетом Міністрів України. Починаючи з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено виключно до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат. Перерахунку пенсії передує система юридичних фактів і лише при їх настанні виникає обов`язок уповноваженого органу здійснити такий перерахунок.
З огляду на викладене суд дійшов до висновку, що набрання чинності 01.03.2018 року постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч. 2 ст. 51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 року (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідач отримавши довідку про розмір грошового забезпечення здійснив перерахунок пенсії з 01.05.2019 року, а не з моменту набуття позивачем права на перерахунок. Більш того, з 01.08.2019 року відповідач самостійно здійснив перерахунок пенсії позивача внаслідок чого був зменшений розмір грошового забезпечення позивача.
При цьому, беззаперечним є право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року, а його передумовою є оформлення довідки Вінницьким обласним військовим комісаріатом.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 року у справі № 120/3873/18-а, залишеним в силі постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2019 року, визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення позивача, а для відновлення його порушених прав, інтересів зобов`язано виготовити та направити довідку до відповідача станом на 01.01.2018 року про розмір грошового забезпечення із урахуванням нового посадового окладу, що враховується для перерахунку пенсії.
Отже, право позивача на перерахунок пенсії підлягає реалізації з моменту його виникнення на підставі довідки, направленої на виконання рішення суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимога про зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачеві з урахуванням довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ61866 від 09.04.2019 року з посадового окладу в розмірі 7 890 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року – 1 500 грн. 00 коп. тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» з 01.01.2018 року підлягає задоволенню.
Що стосується позовної вимоги про визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2018 року, на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ61866 від 09.04.2019 року із урахуванням посадового окладу в розміру 7 890 грн. 00 коп. до посадового окладу 6 370 грн. 00 коп., суд зазначає наступне.
Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» чітко визначений алгоритм дій проведення перерахунку пенсій, а саме, державні органи повідомляють Пенсійний фонд України про підстави такого перерахунку, в свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - органам, з яких особи були звільнені із служби.
З огляду на викладене, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.
Разом з тим з матеріалів справи вбачається, що відповідач самостійно за відсутності належних документів та за наявності відповідної довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ61866 від 09.04.2019 року, якою визначено розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у сумі 7 890 грн. 00 коп., здійснив перерахунок пенсії позивача виходячи з розміру грошового забезпечення у сумі 6 340 грн.
Такі дії відповідача суперечать вимогам чинного законодавства та є протиправними, відповідно позовні вимоги у частині визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві встановленого станом на 01.01.2018 року на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ61866 від 09.04.2019 року із урахуванням посадового окладу в розміру 7 890 грн. 00 коп. до посадового окладу 6 370 грн. 00 коп. також підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача поновити виплату пенсії позивачеві з 01.08.2019 року з розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ61866 від 09.04.2019 року з посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп., суд зазначає наступне.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій.
Водночас, згідно п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України, суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
З огляду на те, що суд позовну вимогу про визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2018 року, на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ61866 від 09.04.2019 року із урахуванням посадового окладу в розміру 7 890 грн. 00 коп. до посадового окладу 6 370 грн. 00 коп. задовольнив, відповідно належним, для відновлення порушених прав та інтересів позивача, буде зобов`язання відповідача поновити виплату пенсії позивачеві з 01.08.2019 року з розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ61866 від 09.04.2019 року з посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп...
Приймаючи рішення у даній справі суд враховує правову позицію Європейського суду з прав людини ще у справі «Міллер проти Австрії» (ухвала щодо прийняття заяви №6849/7 від 16 грудня 1974 року), в якій останній сформулював позицію щодо права власності громадянина на пенсію. Зокрема, у рішенні суду було зазначено, що у зв`язку зі сплатою обов`язкових внесків до пенсійного фонду виникає право власності на пенсію щодо внесених частини до цього фонду, а як наслідок і на підвищення розміру пенсійної виплати внаслідок її перерахунку.
Також у справах «Девелопмент ЛТД та інші проти Ірландії» та «Федоренко проти України» Європейський суд з прав людини констатував, що відповідно до і прецедентного права органів, що діють на підставі Конвенції, право власності може бути; «існуючим майном» або коштами, включаючи позови, для задоволення яких позивач | може обґрунтовувати їх принаймні «виправданими очікуваннями» щодо отримання можливості ефективного використання права власності (cf., Pressos Compania Neviera S.A. v. Belgium, рішення від 20 листопада 1995 року, серія А, № 332, с.21 п.31; пункт 21 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Федоренко проти України»).
Враховуючи обставини справи суд також доходить висновку, що у позивача були обґрунтовані правомірні очікування щодо належного перерахунку пенсії відповідно до наданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом довідки.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За таких обставин, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп..
Керуючись Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року, Законом України «Про Кабінет Міністрів України», Постановою Кабінету Міністрів «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 року № 103 та ст. 2, 6, 245, 246, 255, 293, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого станом на 01.01.2018 року на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ61866 від 09.04.2019 року із урахуванням посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп. до посадового окладу 6 340 грн. 00 коп..
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.08.2019 року з розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ61866 від 09.04.2019 року з посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп..
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ61866 від 09.04.2019 року з посадового окладу в розмірі 7 890 грн. 00 коп. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року – 1 500 грн. 00 коп. тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» з 01.01.2018 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області області (ЄДРПОУ 13322403, вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21100) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп..
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21100)
Повний текст судового рішення складено та підписано суддею11.10.2019 року.
Суддя Маслоід Олена Степанівна