П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 березня 2010 року Справа № 2-а-195/10/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Лавренюк О.М
за участю:
прокурора Марцун А.А. (Посвідчення №61)
представника позивача Мельника О.А. (Довіреність від 30.12.2009р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора Козівського району в інтересах держави в особі Козівської міжрайонної державної податкової інспекції до виробничо торгового товариства з обмеженою відповідальністю «Козівський завод «Темп» про звернення стягнення на активи боржника на суму 64491,21грн., суд -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Козівського району в інтересах держави в особі Козівської міжрайонної державної податкової інспекції, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до виробничо торгового товариства з обмеженою відповідальністю «Козівський завод «Темп», надалі відповідач, про звернення стягнення на активи боржника на суму 64491,21грн.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що за відповідачем станом на 15.01.2010р. рахується податкова заборгованість по податку на прибуток, податку на додану вартість та земельному податку з юридичних осіб , яка відповідачем добровільно не погашена, на загальну суму 64491,21 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві та просили позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом направлення судової повістки за адресою, внесеною до державного реєстру. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши в судовому засіданні представника позивача, оцінивши представлені у справі докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, судом встановлені наступні обставини.
Згідно даних обліку, податкова інспекція, як контролюючий орган, що здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та погашення податкових зобовязань встановила за даними облікових карток платника, які ведуться інспекцією на підставі „ Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України” затвердженої наказом ДПА України № 276 від 18.07.2005р., що відповідачем не сплачені узгоджені суми податкових зобовязань:
- по податку на прибуток приватних підприємств на суму 119,58 грн. в т.ч. в тому числі недоїмка 96,38грн., пеня 23,20 грн. Заборгованість підтверджується податковими повідомленнями рішеннями від 12.10.2009р. (а.с.11,12), даними облікових карток платника;
- по податку на додану вартість на суму 63,03грн. в т.ч. в тому числі недоїмка 55,39грн., пеня 7,64грн. Заборгованість підтверджується податковими повідомленнями рішеннями від 12.10.2009р. (а.с.13 - 15), декларацією з податку на додану вартість від 20.10.2009р. (а.с.16-17) поданою відповідачем, даними облікових карток платника;
- по земельному податку з юридичних осіб на суму 64308,6грн. в т.ч. в тому числі недоїмка 63277,98грн., пеня 1030,62грн. Заборгованість підтверджується податковим розрахунком земельного податку поданим відповідачем від 30.01.2008р. та 30.01.2009р. (а.с.18-19), податковими повідомленнями рішеннями від 29.09.2009р. та 12.10.2009р. (а.с.20-21), даними облікових карток платника;
При таких обставинах за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом та державними цьльовими фондами на загальну суму 64491,21грн.
Оцінивши зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку що позовні вимоги обґрунтовані та належним чином доведені з огляду на наступне.
Статтею 67 Конституції України кожну особу зобов'язано сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-ХІІ від 04.12.1990р., із наступними змінами та доповненнями, передбачено, що органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів ( обов'язкових платежів).
Порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів) регулюється нормами спеціального закону з питань оподаткування, яким є Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (далі - Закон №2181).
Згідно з п. 1.3 ст. 1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону №2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, розрахунку, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, розрахунку.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. Податкове повідомлення надсилається платнику податків в порядку, передбаченому Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України №253 від 21.06.2001р.
Несплачене у встановлений строк податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, визнається згідно п. 1.3. ст. 1 Закону 2181-ІІІ « Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (надалі Закону 2181-ІІІ ) сумою податкового боргу і до нього застосовуються заходи з погашення податкового боргу, визначені даним законом.
Як вбачається із матеріалів справи, податкові зобовязання по податку на прибуток підприємства, податку на додану вартість, земельному податку з юридичних осіб нараховані відповідачем та контролюючим органом і відображені ним у рішеннях про застосування штрафних санкцій є узгодженими у порядку і на умовах, визначених Законом №2181 та Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України №253 від 21.06.2001р .
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ч. 3 ст. 9 вищеназваного Закону).
Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» а ктиви платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право міжрайонних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
В судовому засіданні доведено, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгодженні суми податкових зобовязань та суми податкового боргу, що призвело до виникнення податкового боргу перед бюджетами та державними цільовими фондами на загальну на суму 64491,21грн. станом на 18.11.2009р.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими визнані відповідачем, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, п.3 ч.1.ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування» №1251-Х11, ст.1, 5 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» 2181-ІІІ суд ,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з виробничо торгового товариства з обмеженою відповідальністю «Козівський завод «Темп» (код 05523273) заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами станом на 18.11.2009р. на загальну суму 64491,21грн. ( шістдесят чотири тисячі чотириста девяносто одну)грн. 21коп. на р/р 34126999500282 в УДК в Тернопільскій області МФО 838012, код 23588148.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст..254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя Данилевич Н.А.