
Справа № 462/7949/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2019 року Залізничний районний суд міста Львова
в складі :
головуючого – судді Ліуша А.І.
з участю секретаря Трипалюк А.Б.
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова до Комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки міста Львова про визнання рішення комісії по трудових спорах незаконним та його скасування,-
В С Т А Н О В И В :
позивач звернувся до суду з позовом про визнання рішення комісії по трудових спорах незаконним та його скасування, покликаючись на те, що 29 листопада 2018 року Львівською міською радою була прийнята Ухвала №4242 «Про припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4». 03 грудня 2018 року в приміщенні Комунальної 3-ої стоматологічної поліклініки м. Львова на засіданні Комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова було прийнято рішення щодо ОСОБА_1 , яким комісію з припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова зобов`язано: зупинити заходи щодо припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4», передбачені ухвалою сесії Львівської міської ради від 29 листопада 2018 року; зберегти існуючі соціально-економічні умови праці та робоче місце ОСОБА_1 ; забезпечити виконання пунктів 6.2, 6.6. Колективного договору. Зазначає, що дане рішення є незаконним та прийнятим з порушеннями вимог чинного законодавства, зокрема порушення ст. ст. 226, 227 КЗпП України. Просить визнати рішення комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова №5 від 03 грудня 2018 року незаконним та скасувати його.
Відповідача належним чином, згідно практики Європейського суду з прав людини, зокрема, у справі "Лазаренко та інші проти України", повідомлено про розгляд справи у порядку спрощеного провадження, направлено ухвалу про відкриття провадження у справі рекомендованою поштовою кореспонденцією, що стверджується наявними у матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення, однак він не подав у встановлений ч. 7 ст. 178 ЦПК України строк відзив на позовну заяву, а відтак, суд вважає, що справу слід вирішити на підставі наявних у ній даних та доказів.
У зв`язку із здійсненням розгляду справи за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що ухвалою № 4242 від 29 листопада 2018 року «Про припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4» Львівська міська рада ухвалила припинити Комунальну 3-тю стоматологічну поліклініку м. Львова шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка № 4»; утворити комісію з припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4 та підтвердити її персональний склад». Вказане рішення Львівська міська рада прийняла за результатом розгляду звернення голови Первинної профспілкової організації вільної профспілки медичних працівників України Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова від 22 листопада 2018 року та Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4» від 23 листопада 2018 року.
Згідно Рішення №5 Комісії по трудових спорах Комунальної 3-ої стоматологічної поліклініки м. Львова від 03 грудня 2018 року, комісією по трудових спорах Комунальної 5-ої стоматологічної поліклініки м. Львова вирішено зобов`язати комісію з припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4» зупинити заходи щодо припинення комунальної 3-ої стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства Стоматологічна поліклініка №4», передбачені ухвалою сесії Львівської міської ради від 29.11.2018 р. №4242, у зв`язку з порушенням положень ч. 3 ст. 49 Конституції України, ст. 49-4 КЗпП України; зобов`язати комісію з припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4» зберегти існуючі соціально-економічні умови праці та робоче місце ОСОБА_1 ; зобов`язати комісію з припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м.Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4» забезпечити виконання пунктів 6.2, 6.6 Колективного договору.
Відповідно до ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Згідно з п.1.1 Положення про комісію по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова у своїй діяльності «КТС Поліклініки» керується Кодексом законів про працю України та іншими актами чинного законодавства.
У відповідності до ст. 144 Конституції України визначено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.
Згідно ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» рішення сільської, селищної, міської ради у п`ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов`язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
Відповідно до п. 5.5 Інструкції про порядок документообігу проектів ухвал Львівської міської ради, затвердженої ухвалою міської ради від 27.12.2007 № 1419 із змінами внесеними ухвалою № 3507 від 07.06.2018 Про внесення змін до ухвали міської ради від 27.12.2007 № 1419 «Про порядок документообігу проектів ухвал Львівської міської ради», передбачено, що Львівський міський голова може також зупинити дію ухвали та винести її на повторний розгляд міської ради з обґрунтуванням зауважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Однак, відповідачем не надав суду жодних доказів, що ухвала Львівської міської ради № 4242 від 29 листопада 2018 року «Про припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №4» скасована або оскаржена у судовому порядку відповідно до вимог законодавства України.
Внаслідок наведеного, суд вважає, що рішення №5 Комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова про зупинення заходів щодо припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства Стоматологічна поліклініка №4», передбачених ухвалою сесії Львівської міської ради від 29 листопада 2018 р. № 4242, у зв`язку з порушенням положень ч. 3 ст. 49 Конституції України, ст. 49-4 КЗпП України слід визнати незаконним, оскільки прийняття такого комісією по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова виходить за межі її повноважень.
Крім того, на переконання суду, до повноважень комісії по трудових спорах не входить вирішення питання щодо зобов`язання роботодавця визначати чисельну кількість працівників штату, а тому рішення відповідача щодо зобов`язання комісії з припинення Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова зберегти існуючі соціально-економічні умови праці та робоче місце ОСОБА_1 є незаконним, так як прийняте за межами його компетенції.
Відповідно до ст. 226 Кодексу законів про працю України комісія по трудових спорах зобов`язана розглянути трудовий спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу.
Згідно п. 4.2 Положення про комісію по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова спір розглядають у присутності працівника, який подав заяву та представника «Роботодавця».
Однак, всупереч наведеному, засідання комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова, призначене на 03 грудня 2018 року 11:30 год. відбулось за відсутності представника роботодавця – Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова, оскільки, таке повідомлення отримано канцелярією Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова 03 грудня 2018 року о 11:00 год., що не заперечив відповідач, а відтак, відповідачем недотримано вимоги трудового законодавства щодо порядку розгляду спірних питань, що є неприпустимим, а відтак, суд вважає, що рішення комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова №5 від 03 грудня 2018 року слід визнати незаконним та скасувати.
Таким чином, оцінюючи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позову знайшли своє ствердження в судовому засіданні, а тому підлягають до задоволення.
Крім того, згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
Внаслідок наведеного, суд вважає, що з відповідача слід стягнути на користь позивача 1762,00 грн. сплаченого судового збору.
Керуючись ст.ст. 12, 259, 263-265, 268, 274, 279 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
позов задовольнити повністю.
Визнати незаконним та скасувати рішення комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки м. Львова №5 від 03 грудня 2018 року.
Стягнути з Комісії по трудових спорах Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки міста Львова /місто Львів, вулиця С.Петлюри, 17/ на користь Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки міста Львова /місто Львів, вулиця С.Петлюри, 17, ЄДРПОУ01984317/ 1762 /одну тисячу сімсот шістдесят дві/ гривні 00 копійок сплаченого судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Залізничний районний суд міста Львова протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: /підпис/ А.І.Ліуш
Копія вірна.
Суддя А.І.Ліуш