
П О С Т А Н О В А
iменем України
3/330/544/2019
Справа № 330/2170/19
"11" жовтня 2019 р. Якимівський районний суд Запорізької області в складі: головуючого судді – Федорець С.В.,
при секретарі – Шеліповій Ю.О.,
за участю прокурора – Дущак Д.В.,
правопорушника – ОСОБА_1 ,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки національної поліції України в Запорізькій області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючої (до 05.09.2018 року працювала на посаді спеціаліста І категорії загального відділу Якимівської селищної ради Запорізької області), особу засвідчено паспортом серії НОМЕР_1 , виданим 21.08.2015 року Якимівським РС УДМС України в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Спеціаліст І категорії загального відділу Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області Винник К.В., будучи, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати до 05.09.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), у порушення вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2 та Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 3, подала її несвоєчасно, лише 25.09.2018 року.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 заявила клопотання, згідно якого просила провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП відносно неї закрити у зв`язку із закінченням терміну притягнення до адміністративної відповідальності. Крім того пояснила, що дійсно несвоєчасно подала декларацію при звільненні, оскільки начальником відділу кадрів та працівниками бухгалтерії їй було повідомлено про надлишково виплачені їй грошові кошти, тому вона вважала, що у разі подання декларації до проведення перерахунку і повернення нею надлишково виплачених їй коштів, відомості, зазначені нею у декларації, будуть недостовірними. Саме тому подала декларацію тільки 25.09.2018 року після проведення перерахунку та повернення нею коштів.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважав, що строком виявлення вказаного правопорушення необхідно вважати дату складення протоколу, а саме 10.09.2019 року.
Під час судового засідання були вивчені наступні матеріали справи :
- протокол про вчинення адміністративних правопорушень № 517 від 10.09.2019 року;
- рапорт оперуповноваженого міжрайонного відділу № 2 УЗЕ в Запорізькій області Стасієнка Д.С;
- копію розпорядження Якимівської селищної ради № 106-к від 12.04.2018 року;
- копію розпорядження Якимівської селищної ради № 229-к від 05.09.2018 року;
- копію відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування;
- копію електронної декларації ОСОБА_1 ;
- паспорт та ідентифікаційний код ОСОБА_1 ,
Судом було встановлено, що ОСОБА_1 обіймала посаду спеціаліста І категорії загального відділу Якимівської селищної ради Запорізької області до 05.09. 2018 року, а отже згідно положень п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП була особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та відповідно суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією
Розпорядження Якимівської селищної ради № 229-к від 05.09.2018 року ОСОБА_1 було звільнено за власним бажанням.
ОСОБА_1 у строк до 05.09.2018 року повинна була подати декларацію (перед звільненням), однак подала її лише 25.09.2018 року. Вказаний факт було визнано самою правопорушницею у судовому засіданні.
Відповідно до протоколу № 517, складеного 10.09.2019 року, особа, що складала протокол вважала, що вказане правопорушення було виявлено 10.09.2019 року (дата складання протоколу).
Суд не може погодитись з вказаною позицією в зв`язку з наступним:
Згідно ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Диспозиція статті передбачає стягнення за несвоєчасне подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яке не є триваючим правопорушенням, а було скоєно саме 25.09.2018 р. (день подання декларації).
Окрім того, ще 11.06.2019 року прокуратурою Запорізької області на адресу Управління захисту економіки в Запорізькій області було надіслано матеріали перевірки Мелітопольської місцевої прокуратури відносно ОСОБА_1 , за фактом несвочаєсного подання нею декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє та припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що строк притягнення до адміністративної відповідальності необхідно відраховувати від 25.09.2018 року.
Оскільки протокол про адміністративне правопорушення за № 517 від 10.09.2019 року та матеріали спраив були направлені до суду 12.09.2019 року, суд дійшов висновку щодо необхідності закриття справи в зв`язку з спливом строків накладення адміністративного стягнення.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що вказана справа про адміністративні правопорушення підлягає закриттю.
Також ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Зважаючи, що судом застосовано ст. 38 КУпАП, яка звільняє особу від адміністративної відповідальності, стягнення судового збору не підлягає.
Керуючись ЗУ «Про запобігання корупції», рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, Порядком формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства, ст.ст. 38, ч. 1 ст. 172-6, ст. 283 КУпАП, суд,
Постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити в зв`язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП.
Суддя: