Рішення № 84878943, 08.10.2019, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
08.10.2019
Номер справи
911/1455/19
Номер документу
84878943
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" жовтня 2019 р. м. Київ Справа № 911/1455/19

За позовом Київської обласної ради

до Ірпінської міської ради,

Виконавчого комітету Ірпінської міської ради,

Комунального побутового підприємства "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради

про визнання протиправними і скасування рішення та витребування із незаконного володіння нерухомого майна

Суддя Чонгова С.І.

За участю секретаря судового засідання Стародуб М.Ф.

За участю представників сторін:

представник позивача: Кондратенко Я.І. (довіреність №1470/07-02 від 01.07.2019);

представник відповідача-1: Клименко К.В. (розпорядження №191-в від 03.06.2019);

представник відповідача-2: Клименко К.В. (довіреність №01-20/4249/5 від 22.12.2018);

представник відповідача-3: Пономаренко Н.О. (довіреність №281 від 10.07.2019).

СУТЬ СПОРУ: Київська обласна рада звернулася до господарського суду Київської області з позовом до Ірпінської міської ради, Виконавчого комітету Ірпінської міської ради (далі – ВК Ірпінської міської ради) та Комунального побутового підприємства "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради (далі – КПП "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради), яким просить суд

- визнати протиправним та скасувати рішення Ірпінської міської ради від 14.03.2008 №1476-42-V, та як наслідок скасувати рішення державного реєстратора №40151965 від 16.03.2018;

- визнати протиправним та скасувати рішення Ірпінської міської ради від 30.11.2017 №2948-43-ІІ, та як наслідок скасувати рішення державного реєстратора №38755663 від 15.12.2017;

- визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 27.02.2018 №50/16;

- витребувати із чужого незаконного володіння нерухоме майно, яке розташоване за адресою АДРЕСА_1 . Ірпінь, вул. Ярославська, АДРЕСА_2 ( АДРЕСА_3 ).

В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на порушення Ірпінською міською радою норм законодавства під час прийняття рішення щодо передачі на праві господарського відання майна, яке належить позивачу та знаходиться за адресою Київська обл., м. Ірпінь, Ярославська, 11, а також під час передачі земельної ділянки у постійне користування. Ірпінська міська рада діяла всупереч чинному законодавству України, перевищила свої повноваження, прийнятим рішенням 14.03.2008 №1476-42-V порушила права власника Київської обласної ради, так як не мала права розпоряджатися майном, що знаходиться за адресою Київська обл. АДРЕСА_4 м. АДРЕСА_5 , Ярославська, 11 і передавати його у повне господарське відання Комунальному побутовому підприємству "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради, на підставі правовстановлюючих документів на майно, які скасовані судом. Що стосується земельної ділянки, то саме позивачу, як власнику комунального майна, розташованого на земельній ділянці Ірпінської міської ради за кадастровим номером 3210900000:01:051:0036, належить право на отримання земельної ділянки в постійне користування. В свою чергу, рішення Виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 27.02.2018 №50/16 є протиправним, та таким, що порушує права власника, і підлягає скасуванню, оскільки прийняте на підставі рішення Ірпінської міської ради від 14.03.2008 №1476-42-V.

Ухвалою господарського суду Київської області від 13.06.2019 відкрито провадження у справі; розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження; підготовче судове засідання призначено на 11.07.2019.

Відповідачем у справі – КПП "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради подано відзив на позовну заяву, у якому зазначає, що позовна заява не містить змісту позовних вимог стосовно нього, як це передбачено пунктом 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України. Відповідач-3 зазначає, що спірне майно належить йому на законних підставах, а обставини викладені у позові не підтверджені належними доказами. Так, позивачем не надано до суду доказів того, що Комунальне підприємство “Друкар” утримує у себе на балансі комплекс майна, що знаходиться за адресою Ярославська, 11. Даний факт не можна підтверджувати лише рішенням позивача про передачу майна на баланс.

Відповідачем у справі – Ірпінською міською радою та її виконавчим комітетом подано відзив на позовну заяву, яким зазначає, що з метою адресних упорядкувань по вул. Ярославській в м. Ірпінь було вирішено уточнити адресу об`єктів нерухомого майна, які знаходяться на балансі КПП "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради відповідно до адреси земельної ділянки, а саме: м. Ірпінь, вул.. Ярославська, 9. Відповідне упорядкування здійснювалося відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”. У доповнені до відзиву відповідачами-1 та -2 зазначено, що вони користувалися та розпоряджалися спірним майном (в межах чинного законодавства на момент вчинення правочинів), що висвітлено рішеннями ВК Ірпінської міської ради №96/7 від 25.03.1997 та Ірпінської міської ради №353-29-ХХІІ від 22.01.2002, а на момент передачі недобудованої адмінбудівлі Ірпінській міській раді у Київської обласної ради не існувало набутого у встановленому порядку права власності на такий об`єкт нерухомості, що вказаний у позові, оскільки такого цілісного об`єкту на той момент не існувало. Станом на момент подання позову спірне майно за адресою м. Ірпінь, вул. Ярославська, 9 зареєстроване за Ірпінською міською радою та перебуває у повному господарському віданні КПП "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради на законних підставах.

У підготовчому судовому засіданні 11.07.2019 оголошено перерву до 08.08.2019.

Київською обласною радою подано заяву про уточнення позовних вимог, якою просить суд змінити предмет позову та просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Ірпінської міської ради від 14.03.2008 №1476-42-V, та як наслідок скасувати рішення державного реєстратора №40151965 від 16.03.2018;

- визнати протиправним та скасувати рішення Ірпінської міської ради від 30.11.2017 №2948-43-ІІ, та як наслідок скасувати рішення державного реєстратора №38755663 від 15.12.2017;

- визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 27.02.2018 №50/16;

- витребувати із чужого незаконного володіння Ірпінської міської ради (код ЄДРПОУ 33800777) та Комунального побутового підприємства "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради (код ЄДРПОУ 32973584) на користь Київської обласної ради (код ЄДРПОУ 24572267) об`єкт нерухомого майна, а саме: адміністративно-виробничі будівлі, загальною площею 3652 кв.м., які складаються з: гараж літ. А. склад літ. Б. М. ГСМ літ. В. літ. І, огорожа №1, замощення І, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Ярославська, 11 (Ярославська, 9) (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2889551321109).

Ухвалою господарського суду Київської області від 08.08.2019 продовжено строк підготовчого провадження до 11.09.2019; підготовче судове засідання відкладено та призначено на 09.09.2019.

У підготовче судове засідання 09.09.2019 представники усіх сторін з`явилися.

12.08.2019 Ірпінською міською радою подано клопотання про долучення додаткових доказів, яке приєднано до матеріалів справи.

22.08.2019 Комунальним підприємством Київської обласної ради “Друкар” (далі – КП Київської обласної ради “Друкар”) подано клопотання про вступ у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача. Клопотання мотивоване тим, що КП Київської обласної ради “Друкар” володіє на праві господарського відання спірним нерухомим майном, яке знаходиться за адресою вул. Ярославська 11 (9), м. Ірпінь, що підтверджується рішенням Київської обласної ради від 28.08.2013 року №572-30-VI, отже вважає, що при прийнятті у даній справі буде здійснено вплив на права та обов`язки КП Київської обласної ради “Друкар”, як балансоутримувача майно.

Відповідно до ч. 1, 2,3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Так, балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) є власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

З клопотання КП Київської обласної ради “Друкар” не вбачається, що спірне майно передане йому на правах господарського відання, оскільки до нього не прикладено документів, які підтверджують знаходження спірного майна на балансі підприємства та його державної реєстрації у господарському віддані КП Київської обласної ради “Друкар” на день розгляду справи. Отже, суд відмовляє в задоволені клопотання про вступ третьої особи.

09.09.2019 КПП "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради подано доповнення до відзиву, яким зазначає, що заявити немайнову вимогу щодо витребування майна з незаконного чужого володіння може власник такого майно, а позивачем не надано доказів того, що він є власником спірного майна. Отже, ця вимога до Комунального побутового підприємства "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради є безпідставною.

09.09.2019 Комунальним побутовим підприємством "Теплоенергопостач" Ірпінської міської ради до суду подано заяву про неналежність та недостовірність доказів. Суд долучає відповідне клопотання до матеріалів справи, правому оцінку доказам буде надано відповідно до вимог чинного законодавства під час судового розгляду справи по суті.

09.09.2019 позивачем долучено до матеріалів справи додаткові докази, які приєднані до матеріалів справи

Ухвалою господарського суду Київської області від 09.09.2019 підготовче засідання закрито та призначено справу до розгляду по суті на 03.10.2019.

03.10.2019 оголошено перерву у судовому засіданні до 08.10.2019.

Дослідивши матеріали справи та докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

10.07.1997 комісією у складі голови комісії зам. голови міськвиконкому ОСОБА_1 В.Д., головний архітектор м. Ірпінь Черніло В.А., начальник держархбудконтролю Копач М.І., головного лікаря Ірпінської СЕС Огородника Е.І. керівника Ірпінської державної пожежної інспекції Кліща В.А., головного інженера проекту Цибенко В.В., директора МПТМ «Ірпіньтепломережа» Кифорук А.М. був складений акт обстеження земельної ділянки для будівництва адмінбудинку на 30 працівників по вул. АДРЕСА_6 , АДРЕСА_3 , м. Ірпінь Ірпінської МПТМ, яким надано висновок про можливість будівництва адміністративного будинку на даній території.

25.03.1997 рішенням виконавчого комітету Ірпінської міської ради народних депутатів №96/7 «Про погодження місця розташування земельної ділянки і дачу дозволу на проектно-вишукувальні роботи Міжрайонному підприємству теплових мереж «Ірпіньтепломережа» для будівництва адміністративного будинку в м. Ірпінь по вул. П. Комуни, 9» вирішено: погодити місце розташування земельної ділянки Міжрайонному підприємству теплових мереж «Ірпіньтепломережа» для будівництва двоповерхового адміністративного будинку на 30 робочих місць на території колишньої споруди пожежної частини в АДРЕСА_5 . Комуни, 9; дати дозвіл МПТМ «Ірпіньтепломережа» на використання проектно-вишукувальних робіт для вищезазначеного будівництва, проектно-кошторисну документацію виконати та погодити в установленому порядку; перед початком будівництва виконати відведення земельної ділянки і одержати Державний акт на право постійного користування землею, та отримати дозвіл інспекції держархбудконтролю на право проведення будівельно-монтажних робіт.

09.01.2002 Комунальне підприємство теплових мереж «Ірпіньтепломережа» звернулося з листом до міського голови м. Ірпінь в якому просить прийняти на баланс приміщення адміністративного корпусу по вул АДРЕСА_6 . АДРЕСА_6 , АДРЕСА_2 . Ірпінь.

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про підприємства» (що діяв у вказаний період) майно підприємств становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.

Пунктом 5, вказаної статті, підприємство, якщо інше не передбачено чинним законодавством та його статутом, має право продавати і передавати іншим підприємствам, організаціям та установам належні йому будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, інвентар, сировину та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу.

Позивач не надав доказів щодо обмежень підприємства передачі на баланс міській раді незавершеного будівництва.

22.01.2002 рішенням двадцять дев`ятої сесії двадцять третього скликання Ірпінської міської ради №353-29-ХХІІІ «Про прийняття в комунальну власність міста незавершеного будівництвом виробничо-адміністративного приміщення по вул. АДРЕСА_6 Комуни, 11 м. Ірпінь» вирішено прийняти в комунальну власність м. Ірпеня незавершене будівництвом виробничо-адміністративне приміщення по вул. Паризької Комуни, 11 м. Ірпінь, для подальшого використання його в системі житлово-комунального господарства міста.

Актом передачі незавершеного будівництва виробничо-адміністративного приміщення від 17.05.2007 на виконання рішення двадцять дев`ятої сесії Ірпінської міської ради ХХІІІ скликання №353-29-ХХІІІ від 22.01.2002 «Про прийняття в комунальну власність міста незавершеного будівництвом виробничо-адміністративного приміщення по вул. АДРЕСА_6 Комуни, 11 м. Ірпінь» комісія у складі: головного інженера Осадчого С.О., головного бухгалтера Твердюк Я.В ОСОБА_2 , начальника ВТВ ОСОБА_3 передали на баланс виконавчого комітету Ірпінської міської ради незавершене будівництвом виробничо-адміністративне приміщення по вул. Паризької Комуни, 11 м. Ірпінь, балансова вартість якого складає 447666,92грн.

Рішенням виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області №91 від 22.05.2007 затверджено акт передачі незавершеного будівництва виробничо-адміністративного приміщення по вул. Паризької Комуни, 11 м. Ірпінь. Також, вказаним рішенням вирішено Відділу обліку та звітності виконавчого комітету та комунально-побутовому підприємству «Теплоенергопостач» здійснити безоплатно прийняття – передачу зазначеного в п.1 цього рішення, об`єкту, на баланс КПП «Теплоенергопостач» у повне господарське відання; контроль за виконанням цього рішення покладено на заступника міського голови згідно з розподілом обов`язків.

23.12.2008 постійна комісія з питань комунальної власності та приватизації Київської обласної ради п`ятого скликання слухали про розгляд звернення Ірпінської міської ради щодо передачі Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у власність територіальної громади м. Ірпінь та вирішили погодити передачу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у власність територіальної громади м. Ірпінь відповідно до умов чинного законодавства за умови проведення інвентаризації активів та пасивів підприємств. Рекомендувати Ірпінській міській раді до складу комісії по передачі Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» включити м. Ірпінь: Янкового Р ОСОБА_2 В ОСОБА_2 – депутата Київської обласної ради, Попова С.О. – заступника начальника управління з питань комунальної власності аналітичного департаменту виконавчого апарату Київської обласної ради, ОСОБА_4 – директора КОВО ТМ КОР «Київтеплокомуненерго», Шкляр Т.Г. – головного експерта відділу приватизації КЗ КОР «Фонд комунального майна». Рекомендувати голові Київської обласної ради винести дане питання на розгляд чергового засідання сесії Київської обласної ради.

Рішенням від 28.12.2008 Київська обласна рада п`ятого скликання «Про передачу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у власність територіальної громади міста Ірпінь» вирішила передати Комунальне підприємство Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у власність територіальної громади міста Ірпінь. Передачу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» здійснити разом з усіма його активами і пасивами, лімітами, фондами, планами фінансово-господарськогої діяльності тощо.

Таким чином, зазначеним рішенням підтверджено необхідність передачі відповідачу – 1 всіх активів і пасивів КП «Ірпіньтепломережа» у власність.

Згідно з п. 10 Перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (у редакції на день прийняття рішення) за пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні радиповинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об`єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.

Тобто, Закон зобов`язав районні, обласні ради приймати рішення щодо передачі до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об`єктів.

Позивач не надав доказів, що послуги КП «Ірпіньтепломережа» направлені на задоволення потреб інших територіальних громад та протилежне було встановлено комісією з питань комунальної власності та приватизації Київської обласної ради п`ятого скликання 23.12.2008.

28.07.2009 рішенням Київської обласної ради п`ятого скликання «Про передачу окремих об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області» вирішено рішення Київської обласної ради від 29.12.2008 №410-21-V «Про передачу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у власність територіальної громади міста Ірпінь» вважати таким, що втратило чинність з моменту його прийняття. Також, даним рішенням вирішено передати Комунальне підприємство Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» з усіма його активами і пасивами, лімітами, фондами, планами фінансово-господарської діяльності тощо, за винятком об`єктів, визначених у пунктах 2, 3, 4 цього рішення, із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області до комунальної власності територіальної громади міста Ірпеня.

24.11.2009 рішенням Київської обласної ради п`ятого скликання «Про передачу об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області» вирішено внести зміни до рішення Київської обласної ради від 28.07.2009 №557-25-V «Про передачу окремих об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області (далі - Рішення), а саме: вважати таким, що втратив чинність пункт 8 рішення». Безкоштовно передати майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, згідно додатків 1 та 2, з балансу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» на баланс Комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради із закріпленням цього майна на праві господарського відання за Комунальним підприємством «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради та у зв`язку з цим вважати таким, що припинилося право господарського відання Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» на майно, згідно додатків 1 та 2.

Як пояснює позивач, попередні рішення були ним скасовані, окільки вони фактично не були виконані.

Згідно з ч. 1, ч. 2, ч.5 та ч.10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в редакції на день прийняття вказаних рішень та на день розгляду справи, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введденя ціх рішень у дію. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Позивач не надав доказів визнання незаконним рішення від 28.12.2008 та рішення від 28.07.2009 у судовому порядку.

Як підтверджено матеріалами справи відповідач-3 закінчив будівництво адміністративної будівлі та провів технічну інвентаризацію спірних будівель (а.с.21-84 т.2).

Рішенням сорок третьої сесії сьомого скликання Ірпінської міської ради № 2948-43-VI від 30.11.2017 «Про затвердження проекту землеустрою КПП «Теплоенергопостач» та надання земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури в м. Ірпінь, в. Ярославська, 9» вирішено затвердити комунально-побутовому підприємству «Теплоенергопостач» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 3210900000:01:051:0036) площею 0,6113 га в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури в АДРЕСА_1 . АДРЕСА_5 , вул. Ярославська, 9; надати комунально-побутовому підприємству «Теплоенергопостач» в постійне користування земельну ділянку площею 0,6113га для розміщення та експлуатації основних, посібних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури в АДРЕСА_1 . Ірпінь, вул. Ярославська, 9; комунально-побутовому підприємству «Теплоенергопостач» провести державну реєстрацію права власності на земельну ділянку згідно вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»; контроль та виконання рішення покласти на заступника міського голови відповідно до розподілу обов`язків та постійну комісію земельних відносин, лісових та природоохоронних питань.

Відповідно до п.34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільської, селищної, міської ради відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Позивач вважає рішення незаконним, оскільки саме на даній земельній ділянці знаходиться майно, що належить позивачу на праві власності, яке зареєстроване у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та передано рішенням Київської обласної ради шостого скликання №572-30-VI від 28.02.2013 «Про передачу майна з балансу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» на баланс Комунального підприємства Київської обласної ради «Друкар» безоплатно з балансу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» на баланс Комунального підприємства Київської обласної ради «Друкар» майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області згідно з додатком, що додається, а також вирішено вважати таким, що припинилось право господарського відання Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» на майно, визначене пунктом 1 цього рішення, з подальшим його закріпленням на такому праві за Комунальним підприємством Київської обласної ради «Друкар».

Суд не може погодитися з такою позицією позивача виходячи з наступного.

Як витікає з приписів п. 10 Перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласні ради зобов`язані прийняти рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об`єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.

Позивачем прийняті рішення щодо передачі у власність Ірпінської міської ради 28.12.2008 та 28.07.2009 Комунальне підприємство Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» з усіма його активами та пасивами, які не визнані недійсними і не скасовано у судовому порядку.

Позивач не надав документів щодо підстав набуття ним у власність спірного майна на час прийняття рішення Київською обласною радою шостого скликання №572-30-VI від 28.02.2013 «Про передачу майна з балансу Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» на баланс Комунального підприємства Київської обласної ради «Друкар».

Таким чином, позивач не мав права приймати у власність та розпоряджатися спірним майном.

Як зазначено у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за позивачем право власності зареєстровано 24.01.2014 підставою виникнення права власності є свідоцтво за номером 17544818 від 08.02.2014, тобто, яке видане пізніше ніж проведена реєстрація, що ставить під сумнів зазначену реєстрацію права власності за позивачем.

Позивачем також не доведено порушення норм діючого земельного законодавства при прийнятті рішення відповідачем-1 № 2948-43-VI від 30.11.2017 «Про затвердження проекту землеустрою КПП «Теплоенергопостач» та надання земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури в м. Ірпінь, в. Ярославська, 9».

Рішенням виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області №50/16 від 27.02.2018 «Про впорядкування адресних номерів по вул. Ярославській в м. Ірпінь» вирішено впорядкувати адресу об`єктів нерухомого майна, які знаходяться на балансі Комунально-побутового підприємства «Теплоенергопостач» з уточненням адреси у відповідності до земельної ділянки, а саме: м. Ірпінь вул. Ярославська, 9.

Позивач зазначає, що вказане рішення порушує його права, оскільки стосується адреси його майна.

Згідно з пп.1 абз. 1 ст. 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі власні (самоврядні) повноваження підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту.

Порядок присвоєння поштових адрес, як зазначає позивач і не заперечують відповідачі, встановлений Положенням про Порядок присвоєння поштових адрес об`єктам нерухомого майна в м. Ірпінь, затверджене рішенням Ірпінської міської ради від 15.09.2016 №1291-21-VI.

Сторони не заперечують, що виконавчий комітет Ірпінської міської ради уповноважений приймати рішення про присвоєння адреси.

Позивачем не доведено, які саме його права чи законні інтереси порушені вказаним рішенням.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

В силу ст. 73 та ст. 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

В силу ст. 129 ГПК України, судові витрати, підлягають покладенню на позивача.

Керуючись ст. ст. 129, 233, 236-238, 240, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову відмовити

Повний текст рішення складено 11.10.2019

Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя С.І. Чонгова