
Справа № 353/985/19
Провадження № 3/353/348/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2019 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягненя до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, гр. України, за ст. 124 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
03.10.2019 року поліцейським СРПП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим сержантом поліції Павликівським В.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 234522 за ст. 124 КУпАП, відповідно до якого «03.10.2019 року о 17 год. 00 хв. в с. Антонівка водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки «Ford Escort», д.н.з. НОМЕР_1 , не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не вибрав безпечної швидкості руху під час маневру обгону, виїхав на зустрічну смугу руху та допустив зіткнення із автомобілем марки «ЗАЗ», який здійснював поворот ліворуч, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження».
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 234522 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки у ньому не вказано відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема не зазначено в повному обсязі адресу проживання ОСОБА_1 (відсутні район, область). До цього ж, у протоколі не зазначено в повному обсязі адреси проживання свідка та потерпілого у справі про адміністративне правопорушення (відсутні вулиця, номер будинку/квартири, район, область). Дані обставини позбавляють суд можливості здійснити виклик в судове засідання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та свідка та потерпілого. Крім цього, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено в повному обсязі місце вчинення адміністративного правопорушення, зокрема не вказано ділянку дороги, вулицю, район та область.
Відсутність у протоколі обов`язкових реквізитів, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст. 268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 256, 268, 277, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП направити до Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
СуддяУ. Ю. Луковкіна