
Справа № 933/886/19
Провадження № 3/933/384/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2019 року смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Шинкаренко А.І., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директор СТОВ "Золоті Пруди", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи директором СТОВ "Золоті Пруди", вчинив порушення ведення податкового обліку, а саме: знижено податок на додану вартість у сумі 431 970 гривень за період з 01.11.2018 року по 31.12.2018 року, згідно акту перевірки від 05.07.2019 року №692/05-99-14-14/30835608, чим порушив п.п. 14.1.36, п. 14.1 ст. 14, п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14, п.п. 14.1.202 п.14.1 ст. 14, п.п. 14.1.203 п. 14.1 ст. 14, п.44.1 ст. 44, п. 198.1 ст. 198, п. 198.2 ст. 198, п. 198.3 ст.198, п. 198.6 ст. 198 та п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України. Вказане правопорушення, виявлено під час документальної позапланової невиїзної перевірки СТОВ "Золоті Пруди".
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про день та час розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
Захисником-адвокатом Трофімчуком В.В., до суду подано письмове клопотання про повернення до Головного управління ДПС у Донецькій областіпротоколу про адміністративне правопорушення №77 від 30 вересня 2019 року, відносно ОСОБА_1 , для належного оформлення та виконання вимог ст.ст. 254, 256 КУпАП. Також надав суду копію ухвали, відповідно до якої, 06.09.2019 року, Донецьким окружним адміністративним судом, відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Золоті пруди» до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 05.08.2019 року №0006231414.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Відповідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №77 від 30 вересня 2019 року, в ньому відсутні всі дані про особу правопорушення - число, місяць та рік народження, місце народження, а також підписи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про ознайомлення з даним протоколом; про ознайомлення особи з її правами та обов`язками; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності або запис про відмову від пояснень; повідомлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про розгляд адміністративної справи, а також вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Крім того, відповідно до п. 56.1 Податкового Кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 56.2 ст. 56 Податкового Кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
Згідно Податкового кодексу України при адміністративній чи судовій процедурі оскарження прийнятого контролюючим органом рішення податкове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням чи рішенням контролюючого органу про перегляд раніш прийнятого рішення законної сили.
Слід зазначити, що у справах цієї категорії на підтвердження передбачених ст.163 КУпАП протиправних дій, податкові органи, що складають протоколи про адміністративні правопорушення повинні додавати до протоколів, податкові повідомлення - рішення, ухвалені за результатами проведених перевірок. Суди враховують чи було таке повідомлення-рішення оскаржене у визначений Законом термін й у визначеному Законом порядку. Якщо так, то суди вимагають від посадової особи, що склала протокол про адміністративне правопорушення, підтверджень того, що зазначене повідомлення-рішення набуло відповідної юридичної сили.
Податкове повідомлення - рішення від 05.08.2019 року № 0006231414, прийняте контролюючим органом, має суттєве значення для вирішення даної справи, на даний час законної сили не набрало у зв`язку з його оскарженням в адміністративному порядку, тому неможливо розглянути дану справу до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, суд вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Донецькій області, для належного оформлення.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Повернути справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Донецькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Шинкаренко