Рішення № 84851862, 01.10.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2019
Номер справи
160/4822/19
Номер документу
84851862
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОТЦК ТА СП
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2019 року Справа № 160/4822/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ніколайчук С.В.

при секретарі судового засідання Трайдук С.В.,

за участі:

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Кривошея А.О.,

представник третьої особи не з`явився (повідомлений належним чином)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд. 16; код ЄДРПОУ 08353525), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - № 227 військове представництво Міністерства оборони України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

28 травня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - № 227 військове представництво Міністерства оборони України, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 26.06.2019р., в якій просить:

- визнати протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки призначити ОСОБА_1 посадовий оклад 34 тарифного розряду 6480,00 грн. при перерахунку пенсії станом на 01.03.2018 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року для перерахунку та виплати з 01.04.2018 року головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області замість пенсії з посадовим окладом заступника начальника «Головного воєнного представництва» з 44 тарифним розрядом 7890,00 грн., або «Воєнного представництва І категорії» з 39 тарифним розрядом 7190,00 грн. (визнати один з двох варіантів);

- зобов`язати Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оформити довідку ОСОБА_1 для перерахунку та виплати з 01.04.2018 року пенсії головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з окладом 7890,00 грн., або , як мінімум, 7190,00 грн. замість 6480,00 грн. (зобов`язати один з двох варіантів).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31 травня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 липяня 2019 року до участі у справі залучено третю особу - № 227 військове представництво Міністерства оборони України.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2019 року ухвалено подальший розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 18 липня 2019 року о 10:40 год.

Суд вважає, що всі підготовчі дії виконані в повному обсязі, за таких обставин, зробив висновок про необхідність закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Судом у підготовчому судовому засіданні 26 вересня 2019 року поставлено питання про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 липня 2019 року закрито підготовче провадження в адміністративній справі № 160/4822/19.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України, та йому призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової службі та деяких інших осіб» №2262-ХІІ. Вказує, що відповідач занизив йому посадовий оклад, що значно зменшує його права отримання гідної пенсії. Як наслідок, вказані дії призвели до невірного розрахунку головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області розміру пенсії.

З урахуванням наведеного, представник відповідача у своєму відзиві на позовну заяву просить відмовити у задоволенні позову, та вказує, що відповідно до Порядку №45 позивач не має відповідної посади, яка за кваліфікаційними характеристиками, зокрема, назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаціним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнення.

Так як посада старшого воєнпреда не відповідає назві будь-якій посаді міністерства оборони, а тому на теперішній час знайти аналогічну посаду не можливо, з цих підстав відповідач просить відмовити в позові.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

У відповідності до ч. 2 ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. 24 Конституції України гарантує рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.

Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробітті з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ст.48 Конституції України кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

У довідці Представництва замовника №227 від 26.07.2011 №3, виданої підполковнику - інженеру у відставці ОСОБА_1 , зазначено, що він на час звільнення з дійсної військової служби у 1984 році виконував посаду «Старшого воєнпреда 2537 ВП МО» і мав доступ до державної таємниці зі ступенем секретності «особливої важливості» що відповідає формі допуску №1.

Також зазначено, що позивач безпосередньо приймав участь у виконанні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, які були спрямовані на вдосконалення експлуатаційних характеристик та підвищення надійності роботи ракетних комплексів, які на той час містили державну таємницю і були передбачені державним замовленням для потреб Міністерства оборони колишнього СРСР. З цих підстав позивач відповідає вимогам п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 №414 та п. 4 Наказу Міністрів України.

2537 ВП МО увійшло до складу 227 ВП МО України при проведені організаційно - штатних заходів.

Довідка від 26.07.2011р. №3 надана для подання до місцевого органу Пенсійного фонду України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 Дніпропетровським обласним комісаріатом надана довідка від 07.03.2018 року № ФД 97131, в якій зазначено посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами чинними на 01.03.2018р., за посадою старший військовий представник 2537 ВП МО (Байконур), а саме: посадовий оклад - 6480,00 грн; оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн; надбавка за вислугу років (50%) - 3945,00 грн; усього 11 835,00 грн.

Згідно з перерахунком пенсії пенсійної справи № ФД97131 - Міноборони пенсія за вислугу років ОСОБА_1 станом на 01.04.2018 року основний розмір пенсії становить 70% грошового забезпечення.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №103 від 21.02.2018р. підвищення позивача складає 3643,17 грн., з них виплачується:

- з 01.01.2018 по 31.12.2018 щомісячно 50% від підвищення 1821,59 грн.;

- з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно 75% від підвищення 2732,38 грн.;

- з 01.01.2010 100% щомісячно 100% від підвищення 3643,17 грн.

Предметом даного позову є визначення тарифного розряду та посадового окладу за цим розрядом відповідно до посади старшого воєнпреда, яку на час виходу на пенсію займав позивач.

Позивача звільнено у 1984 році та призначено пенсію за вислугу років.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року (далі Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

З врахуванням вищевикладеного, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена у порядку та розмірах, передбачених суб`єктом владних повноважень, якому надано таке право.

Згідно з пунктом 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Відповідно до п. 6 Порядку № 45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року № 704 (далі - Постанова № 704), яка набула чинності 01.03.2018 року, затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Відповідно до пункту 2 Постанови №704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії") та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 2 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати: надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років; здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

На підставі Постанови № 704 Міністерством оборони України визначено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам якій затверджено наказом Міноборони від 07.06.2018 року № 260 (далі - Порядок № 260), який набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності Постановою № 704.

У додатку №15 до Постанови №704 «Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» установлено також надбавку за кваліфікацію, а саме особи офіцерського складу (крім осіб офіцерського складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), особи рядового, сержантського і старшинського складу, військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, особи рядового і начальницького складу (крім осіб начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), які мають клас: другий: у розмірі 3 відсотків посадового окладу.

Як передбачено положеннями пункту 4 Порядку № 260 грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад`юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військовослужбовців строкової служби), включає: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавку за вислугу років; підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний; надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання; доплати за науковий ступінь та за вчене звання; премію; морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування; одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби; інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

Відповідно до положень Розділу XI Порядку № 260 військовослужбовцям, яким надано доступ до державної таємниці та які виконують службові обов`язки в умовах режимних обмежень у зв`язку з роботою, що передбачає доступ до державної таємниці відповідно до функціональних обов`язків, займаються розробкою, виготовленням, обліком, зберіганням і використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці, виплачується надбавка до посадових окладів.

Розмір надбавки військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «особливої важливості», - 20 відсотків; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «цілком таємно», - 15 відсотків; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «таємно», - 10 відсотків.

Згідно із положеннями Розділу XVI Порядку № 260 розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Також, Розділом VI Порядку № 260 визначено порядок виплати надбавки за особливості проходження служби, а виплата надбавки за кваліфікацію передбачена положеннями Розділу VІІІ Порядку №260.

Також, Розділом VI Порядку №260 визначено порядок виплати надбавки за особливості проходження служби, а виплата надбавки за кваліфікацію передбачена положеннями Розділу VІІІ Порядку №260.

Положеннями п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21 лютого 2018 року затверджено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Як передбачено приписами п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21 лютого 2018 року виплату перерахованих відповідно до п. 1 цієї постанови підвищених пенсій проводити з 01 січня 2018 року.

З аналізу наведених норм права, можливо зробити висновок, що з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановами Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21 лютого 2018 року та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року.

Судом з`ясовано, що 227 військове представництво листом від 23.05.2019 року №552 повідомило позивача, що відповідно до директиви генерального штабу ЗС СРСР від 09.11.1986 № 314/10/001105 і вказівок командира військової частини 25453 від 13.01.1987 року 2537 військове представництво Міністерства оборони з 09.02.1987 року переведено на штат 31/601 та згідно з новим штатом введено в дію нові посади, а саме:

- замість «старший военпред-руковолитель» - «начальник военного представництва»;

- замість «старший военпред» - «перший заступник начальника военного представництва», «заступник начальника военного представництва».

В даному листі також зазначено, що на сього дній день у військових представництвах МО України 1 категорії існують посади: «заступник начальника військового представництва», «заступник начальника віськового представництва - начальник групи» з посадовим окладом 7190,00 грн й відповідно 39 тарифним розрядом.

Згідно з записами особової справи ОСОБА_1 , останній звільнявся з посади «старшего военпреда 2537 военного представительства МО» (мовою оригіналу), що, відповідно до нового штату 31/601 є - «перший заступник начальника военного представництва», «заступник начальника военного представництва».

Відповідно до пункту 3 листа № 438 від 19.04.2019 № 227 головного військового представництва Міністерства Оборони України зазначено розмір посадового окладу станом на 18.04.2019, зокрема, заступника начальника головного військового представництва становить - 7190 грн.

Згідно з додатком 23 до наказу Міністерства оборони України 01.03.2018 № 90, у військових представництвах Міністерства оборони України встановлені тарифні розряди за посадами офіцерського складу, зокрема, заступник начальника військового представництва з 39 тарифним розрядом та посадовим окладом - 7190,00 грн.

Відповідно до листа від 07.03.2019 року № 227 військового представництва Міністерства оборони України посада старшого воєнпреда в посадах існуючих у військових представництвах на теперішній час у №227 військовому представництві Міністерства оборони України немає.

Представником третьої особи надано суду пояснення про те, що після звільнення ОСОБА_1 (1984р.), на його посаді, після реорганізації військових представництв, працював підполковник Фролов Ю.Л. , а посада стала називатись - заступник налальника 227ВП МОУ, та докази: функціональні обов`язки заступника начальника 227 ВП МОУ підполковника Фролова Ю.Л. та наказ №02 від 13.02.1985р. керівника 2537 ВП МОУ, повноваження якого перейшли до 227 ВП МОУ, "Про визначення завдань відділенням і групам, їх організаційної структури і функціональних обов`язків особового складу військового представництва на 1985р.".

Аналізуючи зміст наданих третьою особою положень про функціональні обов`язки посади, яку займав позивач, у ВП 2537 ВП МОУ та аналогічної посади уже в новому 227 ВП МОУ, суд встановив, що основні завдання, цілі, посадові та функціональні обов`язки обох цих посад співпадають і якби позивач звільнявся б на рік пізніше, то його посада підпадала б під 39 тарифний розряд - заступник начальника головного військового представництва.

Конституційний Суд України розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист певних категорій громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечують суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управлінні державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань, тощо (Рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016).

Також, Конституційний Суд України у своїх рішеннях під різним кутом неодноразово розглядав питання,пов`язані з приписом частини третьої статті 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятгі нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод, тобто тих прав і свобод, які людина і громадянин мали на підставі раніше чинних законів (рішення від 6 липня 1999 року № 8-рп/99, 20 березня 2002 року№ 5-рп/2002, 17 березня 2004 року№ 7-Ю4. 1 грудня 2004 року № 20-рп/2004, 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005, 11 жовтня 2005 року № 8-905 (судці), 18 червня 2007 року № 4-рп/2007, 28 квітня 2009 року № 9-рп/2009 тощо). Склалася правова позиція Конституційного суду України, за якою "звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб`єктів, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників виконання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики" (абзац шостий пункту 4 мотивувальної ини Рішення від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005).

Так, за приписами ст.245 вказаного Кодексу встановлено, що у разі задоволення позову, суд може прийняти постанову про зобов`язання суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії.

З урахуванням викладеного, суд зробив висновок, що Дніпропетровський обласний військовий комісаріат необхідно зобов`язати оформити довідку ОСОБА_1 для перерахунку та виплати з 01.04.2018 року пенсії головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з 39 тарифним розрядом з окладом 7190,00 грн., який на сьогодні відповідає посаді, з якої було звільнено позивача.

Стосовно вимоги позивача про визнання протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки призначити ОСОБА_1 посадовий оклад 34 тарифного розряду 6480,00 грн. при перерахунку пенсії станом на 01.03.2018 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року для перерахунку та виплати з 01.04.2018 року головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області замість пенсії з посадовим окладом заступника начальника «Головного воєнного представництва» з 44 тарифним розрядом 7890,00 грн., або «Воєнного представництва І категорії» з 39 тарифним розрядом 7190,00 грн. (визнати один з двох варіантів), така задоволенню не підлягає, оскільки відповідач розраховував розмір окладу та тарифний розряд відповідно до матеріалів особової справи, яка не містила усіх зібраних судом документів, які лягли в осонову прийнятого рішення по даній справі.

Окрім того, за приписами ст.13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, дає найбільший ефект.

Ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права та відповідати наявним обставинам.

Відповідно до ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Суду як джерело права.

Відтак, ефективним способом захисту права позивача на передбачений законом соціальний захист та гарантоване підвищення пенсії військовослужбовцям, в даному випадку, буде часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до квитанції № 0.0.1366679993 від 29.05.2019 року за подання позовної заяви позивачем був сплачений судовий збір на загальну суму у розмірі 769 грн. (сімсот шістдесят дев`ять грн.) який у повному розмірі зараховано до Державного бюджету України.

Враховуючи задоволення основної позовної вимоги ОСОБА_1 , суд вважає наявними підстави для присудження і всіх здійснених позивачем документально підтверджених судових витрат з Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд. 16; код ЄДРПОУ 08353525), а саме: судового збору у розмірі 769 грн. (сімсот шістдесят дев`ять грн.).

Керуючись ст.ст. 241-246, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд. 16; код ЄДРПОУ 08353525), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - № 227 військове представництво Міністерства оборони України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задоволити частково.

Зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектуваня та соціальної підтримки оформити довідку ОСОБА_1 для перерахунку та виплати з 01.04.2018 року пенсії головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з 39 тарифним розрядом з окладом 7190,00 грн.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд. 16; код ЄДРПОУ 08353525) сплачені позивачем судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 769,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 10.10.2019 року.

Суддя С.В. Ніколайчук