Ухвала суду № 84851392, 10.10.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2019
Номер справи
160/9824/19
Номер документу
84851392
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

10 жовтня 2019 року Справа № 160/9824/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Н.Є., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

08.10.2019 року засобами електронного зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради, в якому позивач просить:

- прийняти заяву про забезпечення позову «Про забезпечення Кабінетом Міністрів України, Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля та відшкодування шкоди за порушене право», на підставі статті 8 Конституції України та пункту 1 частини 1 статті 153 КАСУ, до розгляду та звільнити від сплати судового збору, на підставі статті 8 Конституції України, яка гарантує звернення до суду без жодних обмежень та умов, а також у зв`язку з незадовільним матеріальним станом, так як сума судового збору у розмірі 9412,8 грн. перевищує 5 відсотків від доходу за 2018 рік;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання про відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн., та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян» щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом фінансування у 2019 році проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ ОСОБА_2 -34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ ОСОБА_2 -34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. № 23-751/0/139-19 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушуюті статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. № 23-751/0/139-19 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

- зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом надання матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

- зобов`язати Кабінет Міністрів України звернутися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних осіб за не виконання, починаючи з 2005 року, посадовими особами Кабінету Міністрів України та державними органами влади своїх повноважень в галузі альтернативних джерел енергії, у відповідності до закону України «Про альтернативні джерела енергії, закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», щодо запровадження у виробництво, зокрема, проекту «Енергетична установка Благути», що забезпечує:

1) запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи;

2) автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - «Теплоагенти Благути©»;

3) надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності;

4) запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

5) запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

6) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

7) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

8) запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

9) запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

10) запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля дл опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв;

11) запобігання техногенним катастрофам пов`язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «Теплоагенти Благути©»;

12) запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народ шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

13) запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

14) запобігання необгрунтованим витратам коштів платників податків для утриманні бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необгрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

15) запобігання корупції в енергетичній галузі;

16) запобігання необгрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необгрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

17) підвищення боєздатності Збройних сил України,

18) підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення;

19) зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян;

20) зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць повернення заробітчан в Україні;

21) підвищення народжуваності в Україні

22) скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках,

23) підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії;

24) підвищення заробітних плат та пенсій;

25) зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «Теплоагенти Благути©» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше, що призвело до нанесення шкоди інтересам держави в галузі безпеки та оборони, енергетичної та економічної незалежності, екологічної безпеки та права громадян України на життя та безпечне для життя і здоров`я довкілля та порушення.

Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суддя дійшов висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Частиною 3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно із ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» №2629-VIІI від 23.11.2018 року визначено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року становить 1921,00 грн.

Згідно із приписами ст.4 «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто, 768,40 грн. (1921,00 грн. х 0,4).

Однак, як вбачається із доданих до позову документів, позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн. за подання даного адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи наведене та те, що позивач не звільнений від сплати судового збору за подання адміністративного позову до суду у відповідності до вимог ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя доходить висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Вищезазначені недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху шляхом надання до канцелярії суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн. за подання даного адміністративного позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду документу про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн. за подання даного адміністративного позову.

Реквізити, на які підлягає сплаті судовий збір: р/р отримувача №34316206084014 УДКСУ у Чечелівському районі м. Дніпра, код ЄДРПОУ 37989253, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Суд звертає увагу, що з 01.11.2019 року реквізити для сплати судового збору буде змінено, про що позивач може дізнатися на офіційному сайти Судової влади України.

Роз`яснити позивачеві, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Є. Сліпець