Рішення № 84851311, 09.08.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.08.2019
Номер справи
160/5079/19
Номер документу
84851311
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2019 року Справа № 160/5079/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Євробус» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Євробус» звернулося до суду із позовною заявою до Державної служби України з безпеки на транспорті в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області №111572 від 23.05.2019р. про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що постановою в справі про застосування адміністративно-господарського штрафу №111572 від 23.05.2019р. Управлінням Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області незаконно притягнуто до відповідальності позивача за порушення вимог ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» та накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00грн., оскільки встановлення відсутності картки водія до цифрового тахографу, який здійснює внутрішні перевезення пасажирів та/чи вантажів, не може слугувати підставою для застосування штрафної санкції. Крім того, позивач зазначає, що згідно протоколу перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу від 27 листопада 2017 року, ідентифікаційний номер № UA031-003693D у транспортному засобі позивача встановлений цифровий тахограф. В результаті чого на виконання вимог законодавства України, водієм ОСОБА_1 було отримано картку водія з терміном дії з 03.09.2015 року по 02.09.2023 року, оскільки транспортний засіб марка – DAF, номерний знак НОМЕР_1 , який належить ТОВ з II «Євробус» обладнаний цифровим тахографом.

Ухвалою суду від 10.06.2019 року відкрито провадження по справі та згідно ч.2 ст.257 КАС України ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач 24.06.2019р., згідно витягу відстеження Укрпошти, копію позовної заяви з додатками разом з ухвалою суду від 10.06.2019р. отримав, правом на подання відзиву на позов у встановлений судом строк та станом на 09.08.2019р., не скористався.

Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.

Судом встановлено, що на підставі направлення на перевірку від 28.03.2019 року №011711 Управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області 01.04.2019 року о 15 год. 05 хв. На 126км. А.д.Н-17 проведено перевірку транспортного засобу: DAF, номерний знак НОМЕР_1 серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , водій: ОСОБА_2 , документ, що посвідчує особу водія: посвідчення водія НОМЕР_3 , що належить ТОВ з ІІ «Євробус», за результатами якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 01.04.2019 року №133462.

Актом перевірки встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів без оформлення документів, передбачених ст.48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: перевізник не забезпечив водія карткою водія або роздруківкою при цифровому тахогрофі.

23 травня 2019 року в Управлінні Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області відбувся розгляд справи щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт, під час якої позивач падав письмові пояснення за вих. № 88 від 16 травня 2019 року в яких зазначив, що водій ОСОБА_2 на виконання вимог законодавства України було отримано карту водія з терміном дії з 03.09.2015 року по 02.09.2023 року.

23 травня 2019 року за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, управлінням Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на підставі акту про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 01.04.2019 року №133462 прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №111572, відповідно до якої за порушення статті 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” застосовано до ТОВ з ІІ «Євробус» адміністративно-господарський штраф у розмірі 1700,00 грн.

Також судом встановлено, що 02 квітня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛАЙМ ПРОГ» (Експедитор) та Товариством з обмеженою відповідальність з іноземними інвестиціями «Євробус» (Перевізник) було укладено Генеральний договір перевезення вантажів автомобільним транспортом.

Згідно п.1.1 даного Договору, Перевізник від свого імені та за рахунок Експедитора забезпечує здійснення перевезення вантажів Експедитора у міському, приміському та міжміському сполученні.

Відповідно до п.2.1 даного Договору, Перевізник організовує перевезення вантажів на підставі письмових заявок на разове перевезення вантажу, що подаються Експедитором за формою, встановленою в Додатку № 1 до нього Договору, підписаних уповноваженим представником Експедитора.

У зв`язку з цим та на підставі Договору, заявки на разове перевезення № 71 від 31.03.2019 року, 01 квітня 2019 року Перевізником, транспортним засобом марки - DAF, номерний знак НОМЕР_1 було здійснено перевезення вантажу по маршруту м. Львів - м. Луцьк.

Згідно протоколу перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу від 27 листопада 2017 року, ідентифікаційний номер № UA031-003693D у вищевказаному транспортному засобі позивача встановлений цифровий тахограф.

ОСОБА_3 має картку водія, термін дії 03.09.2018 по 02.09.2023, копія якої наявна в матеріалах справи.

Спірні правовідносини, що склалися між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України “Про автомобільний транспорт”, Законом України “Про дорожній рух”, Законом України “Про автомобільні дороги”, а також постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”.

Закон України “Про автомобільний транспорт” від 23 лютого 2006 року № 3492-IV (далі по тексту - Закон № 3492) визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.

Статтею 3 Закону № 3492 визначено, що цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Приписами частини 1 статті 5 Закону № 3492 передбачено, що основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Відповідно до положень статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті.

Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Планові перевірки проводяться не частіше одного разу на рік. Орган державного контролю не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення планової перевірки письмово повідомляє про це автомобільного перевізника, якого буде перевіряти.

Позапланові перевірки проводяться лише на підставі заяви (повідомлення в письмовій формі) про порушення автомобільним перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт уповноваженими особами органів, яким надано право здійснення державного контролю, з метою перевірки наведених фактів та виконання припису про порушення зазначеного законодавства.

Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

У разі проведення позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, про час проведення перевірки не інформується.

Згідно з пунктом 1, абзацом 1 пункту 8 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 103 (далі - Положення) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства). Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.

Абзацом 3 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 592 “Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті” утворено територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3.

З наведеного випливає, що територіальні Управління Укртрансбезпеки є структурними підрозділами апарату Служби, які від імені Укртрансбезпеки здійснюють, зокрема, державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року (далі по тексту - Порядок № 1567).

Пунктом 12 зазначено Порядку визначає, що рейдова перевірка додержання суб`єктом господарювання вимог, визначених пунктом 15 цього Порядку, здійснюється на підставі щотижневого графіка.

Відповідно до пунктів 13, 14 Порядку № 1567 графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується керівником Укртрансбезпеки або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.

Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об`єктах, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

Пунктом 15 Порядку № 1567 передбачено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР)(далі - Європейська угода); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Згідно пункту 20 Порядку № 1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності) (п. 21 Порядку № 1567).

Пунктом 25 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб`єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб`єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Відповідно до пунктів 26, 27 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб`єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб`єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.

Так, судом встановлено, що на підставі направлення на перевірку від 28.03.2019 року №011711 Управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області 01.04.2019 року о 15 год. 05 хв. На 126км. А.д.Н-17 проведено перевірку транспортного засобу: DAF, номерний знак НОМЕР_1 серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , водій: ОСОБА_2 , документ, що посвідчує особу водія: посвідчення водія НОМЕР_3 , що належить ТОВ з ІІ «Євробус», за результатами якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 01.04.2019 року №133462.

Актом перевірки встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів без оформлення документів, передбачених ст.48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: перевізник не забезпечив водія карткою водія або роздруківкою при цифровому тахогрофі.

Пунктом 15 Порядку № 1567 вказано виключний перелік питань, що перевіряється контролюючими особами під час здійснення рейдової перевірки, зокрема, в частині виконання внутрішніх вантажних перевезень перевіряється наявність визначених статтею 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, встановлено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв`язку України 07 червня 2010 року № 340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2010 року за № 811/18106, автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Згідно статті 34 Закону № 2344-III автомобільний перевізник повинен, зокрема виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Статтею 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено перелік обов`язкових документів на підставі яких виконуються вантажні перевезення, а саме документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною 2 цієї статті, обов`язковими документами також є: для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.

Порядок використання тахографів встановлено Інструкцією з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 24.06.2010 року № 385 (далі -Інструкція № 385).

Відповідно до п. 3.3 Інструкції № 385, водій транспортного засобу, обладнаного тахографом: забезпечує правильну експлуатацію тахографа та управління режимами його роботи відповідно до інструкції виробника тахографа; своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання: використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня. протягом якого керував транспортним засобом; має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР (994_016) або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом; у разі несправності або пошкодження аналогового тахографа своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці тахокарти, де нанесена сітка з відповідними графічними позначками, інформує про це відповідну посадову особу перевізника, з яким водій перебуває у трудових відносинах (для найманих водіїв); у разі несправності або пошкодження цифрового тахографа або картки до нього своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці аркуша, призначеного для роздруківки даних, що використовують у даному тахографі та забезпечує належне зберігання таких записів.

Отже, водій транспортного засобу, обладнаний цифровим тахографом повинен мати при собі картку водія.

Згідно протоколу перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу від 27 листопада 2017 року, ідентифікаційний номер № UA031-003693D у транспортному засобі позивача встановлений цифровий тахограф. В результаті чого на виконання вимог законодавства України, водієм ОСОБА_1 було отримано картку водія з терміном дії з 03.09.2015 року по 02.09.2023 року, оскільки транспортний засіб марка – DAF, номерний знак НОМЕР_1 , який належить ТОВ з II «Євробус» обладнаний цифровим тахографом.

Суд звертає увагу, що 23 травня 2019 року в Управлінні Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області відбувся розгляд справи щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт, під час якої позивач падав письмові пояснення в яких зазначив, що водій ОСОБА_2 на виконання вимог законодавства України було отримано карту водія з терміном дії з 03.09.2015 року по 02.09.2023 року та надав відповідачу копію картки водія та копію свідоцтва про реєстрацію ТЗ, що підтверджується Листом за вих. № 88 від 16 травня 2019 року, який отримано відповідачем 27.05.19р. вх.№1361/23-19, копія якого наявна в матеріалах справи.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд вважає, що складаючи акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 01.04.2019 року та розглядаючи справу щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт, Управління діяло не у спосіб визначений чинним законодавством, не обґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Таким чином, суд приходить висновку, що постанова Управління Укртрансбезки в Дніпропетровській області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями “ЄВРОБУС” адміністративно-господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 111572 від 23.05.2019 року є протиправно та такою, що підлягає скасуванню.

Крім того, станом на 09 серпня 2019 року відзив на позовну заяву відповідачем не подано. Будь-яких доказів на підтвердження поважності ненадання відзиву на позовну заяву, відповідачем не надано.

Таким чином, враховуючи те, що відповідачем у справі є суб`єкт владних повноважень, відзив на позовну заяву не подано без поважних причин, суд вважає за необхідне, кваліфікувати такі дії відповідача як визнання позову.

На підставі вищевикладеного, суд приходить висновку про задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями “ЄВРОБУС” до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправним та скасування постанови Управління Укртрансбезки в Дніпропетровській області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями “ЄВРОБУС” адміністративно-господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 111572 від 23.05.2019 року.

На підставі ст.139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями “ЄВРОБУС” за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті суму судового збору в розмірі 1921,00грн.

Керуючись ст.ст.241-250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Євробус» (код ЄДРПОУ 32835589, місцезнаходження: Лоцманський узвіз, 8, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005) до Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, місцезнаходження: пр. Перемоги, 14, м. Київ, 01135) про визнання протиправною та скасування постанови – задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області №111572 від 23.05.2019р.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями “ЄВРОБУС” (Лоцманський узвіз, буд. 8, м. Дніпро, 49005; код ЄДРПОУ 32835589) за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (пр. Перемоги, буд. 14, м. Київ, 01135; код ЄДРПОУ 39816845) документально підтверджені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 1921,00 грн.

Згідно ст.295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Турлакова